Udręczeni. Historia prawdziwa

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2020-09-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788366481459
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: In A Dark Place

Ocena: 5 (2 głosów)

NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA SPRAWA EDA I LORRAINE WARRENÓW!

Wkrótce po przeprowadzce do nowego domu w Connecticut, Snedekerowie zaczynają doświadczać ataków ze strony bluźnierczej siły, a wszelkie próby wypędzenia jej nie przynoszą rezultatów. Jedyną szansę upatrują w światowej sławy demonologach - Edzie i Lorraine Warrenach, którzy postanawiają pomóc. Jednak nawet oni mają problem z pozbyciem się upiornej obecności. Przy okazji otwarcie przyznają, że nigdy wcześniej nie zetknęli się ze sprawą tak przerażającego nawiedzenia...

Udręczona rodzina nie miała pojęcia, że jej nowy dom był niegdyś zakładem pogrzebowym i że koszmar z niewytłumaczalnymi zjawiskami dopiero się zaczyna. To, co z początku rysowało się jako działanie poltergeista, szybko okazało się prawdziwą wojną z najmroczniejszymi siłami zła. Wojną, na przegranie której Snedekerowie nie mogli sobie pozwolić.

Na podstawie niniejszej sprawy nawiedzonego domu nakręcono film pt. The Haunting in Connecticut (polski tytuł: Udręczeni).

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Opinie o książce - Udręczeni. Historia prawdziwa

Bardzo rzadko sięgam po książki z tego gatunku, i podejrzewam, że gdyby nie BookTour u @aga_love_books, to wcale nie przeczytałabym tej książki. Jeśli chodzi o zjawiska paranormalne, to do tej pory przekonana byłam, że jedynie film będzie w stanie pobudzić moją wyobraźnię na tyle, bym była zadowolona. I tutaj niespodzianka, bo „Udręczeni. Historia prawdziwa” okazała się dla mnie naprawdę zaskakująco dobrą pozycją. Co prawda kiedy czytałam ją w ciągu dnia, nie wywierała na mnie takiego wrażenia jak podczas czytania późnym wieczorem przy zapalonej jedynie małej lampce, ale trzeba przyznać, że jest dosyć dobra. Sama świadomość, że takie rzeczy miały miejsce naprawdę, wywołuje dodatkowy dreszczyk. Historia opowiedziana jest w lekki, ale wywierający niewątpliwie mocny wpływ na czytelnika, co w moim przypadku nie pozwoliło mi skończyć tej książki w zaledwie jeden wieczór. Mnóstwo emocji, które we mnie wywołała, sprawiło że niejednokrotnie zastanawiałam się, co zrobiłabym sama, gdybym znalazła się w takiej sytuacji. I z jednej strony ciężko było mi zrozumieć postępowanie bohaterów w stosunku do tego, jak reagowali na uwagi rzucane przez własne dzieci, ale z drugiej strony, w jakimś stopniu wcale nie dziwiłam się, dlaczego myśleli, albo chociaż starali się myśleć w taki sposób, bo rzeczy mające miejsce nie należą do „codziennych”. Z pewnością jednak jestem bardzo zadowolona z lektury, i inne książki z tej serii trafiły już na moją listę must-read. Polecam!

Link do opinii

Kup książkę Udręczeni. Historia prawdziwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje