Udręczeni. Historia prawdziwa

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2020-09-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: In A Dark Place

NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA SPRAWA EDA I LORRAINE WARRENÓW!

Wkrótce po przeprowadzce do nowego domu w Connecticut, Snedekerowie zaczynają doświadczać ataków ze strony bluźnierczej siły, a wszelkie próby wypędzenia jej nie przynoszą rezultatów. Jedyną szansę upatrują w światowej sławy demonologach - Edzie i Lorraine Warrenach, którzy postanawiają pomóc. Jednak nawet oni mają problem z pozbyciem się upiornej obecności. Przy okazji otwarcie przyznają, że nigdy wcześniej nie zetknęli się ze sprawą tak przerażającego nawiedzenia...

Udręczona rodzina nie miała pojęcia, że jej nowy dom był niegdyś zakładem pogrzebowym i że koszmar z niewytłumaczalnymi zjawiskami dopiero się zaczyna. To, co z początku rysowało się jako działanie poltergeista, szybko okazało się prawdziwą wojną z najmroczniejszymi siłami zła. Wojną, na przegranie której Snedekerowie nie mogli sobie pozwolić.

Na podstawie niniejszej sprawy nawiedzonego domu nakręcono film pt. The Haunting in Connecticut (polski tytuł: Udręczeni).

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Udręczeni. Historia prawdziwa

Opinie o książce - Udręczeni. Historia prawdziwa

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Ostatnio po długim czasie brałam udział w booktourze organizowanym przez @aga_love_books ❣️ dziękuję pięknie za możliwość przeczytania książki Kochana ❣️

No, ale wracając do książki.
"Udręczeni" jest to powieść działająca cholernie na wyobraźnię, a szczególnie gdy się ją czyta tuż przed północą. Serio. To co dzieje się w książce plus cisza panującą w mieszkaniu to jest jakiś kosmos. Kompletna mieszanka wybuchowa. Historia tej rodziny wstrząsnęła mną dogłębnie, a ciarki na całym ciele to była najnormalniejsza rzecz. Przerażająca i kompletnie niewyobrażalna historia. To co ta rodzina przeżyła jest przerażające. Nigdy nie ciągnęło mnie do tego typu książek, które podchodzą pod horror, ale ta okładka i informacja, że to historia prawdziwa sprawiły, że musiałam, po prostu musiałam po nią sięgnąć. No i nie zawiodłam się!!!!! Polecam każdemu ogromnie, a ja chętnie bym przeczytała inne książki dotyczące spraw Warrenów.

Bardzo rzadko sięgam po książki z tego gatunku, i podejrzewam, że gdyby nie BookTour u @aga_love_books, to wcale nie przeczytałabym tej książki. Jeśli chodzi o zjawiska paranormalne, to do tej pory przekonana byłam, że jedynie film będzie w stanie pobudzić moją wyobraźnię na tyle, bym była zadowolona. I tutaj niespodzianka, bo „Udręczeni. Historia prawdziwa” okazała się dla mnie naprawdę zaskakująco dobrą pozycją. Co prawda kiedy czytałam ją w ciągu dnia, nie wywierała na mnie takiego wrażenia jak podczas czytania późnym wieczorem przy zapalonej jedynie małej lampce, ale trzeba przyznać, że jest dosyć dobra. Sama świadomość, że takie rzeczy miały miejsce naprawdę, wywołuje dodatkowy dreszczyk. Historia opowiedziana jest w lekki, ale wywierający niewątpliwie mocny wpływ na czytelnika, co w moim przypadku nie pozwoliło mi skończyć tej książki w zaledwie jeden wieczór. Mnóstwo emocji, które we mnie wywołała, sprawiło że niejednokrotnie zastanawiałam się, co zrobiłabym sama, gdybym znalazła się w takiej sytuacji. I z jednej strony ciężko było mi zrozumieć postępowanie bohaterów w stosunku do tego, jak reagowali na uwagi rzucane przez własne dzieci, ale z drugiej strony, w jakimś stopniu wcale nie dziwiłam się, dlaczego myśleli, albo chociaż starali się myśleć w taki sposób, bo rzeczy mające miejsce nie należą do „codziennych”. Z pewnością jednak jestem bardzo zadowolona z lektury, i inne książki z tej serii trafiły już na moją listę must-read. Polecam!

Więcej niż zło
Ewelina Stefańska