Ukradziony sen

Tom 2 cyklu Anastazja Kamieńska

Banalna z pozoru sprawa zabójstwa młodej, pięknej hostessy, zatrudnionej w jednej z prywatnych firm, przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią dziewczyna usłyszała w radio opis obrazu, który w sennych koszmarach prześladował ją od dzieciństwa. Major Kamieńska natrafia przypadkiem na książkę, której okładkę zdobi taki sam obraz. Kiedy postanawia podjąć ów wątek, zaczynają ginąć kolejni ludzie, ktoś potężny usiłuje uniemożliwić milicji dotarcie do prawdy, a na dodatek okazuje się, że w najbliższym otoczeniu Anastazji jest zdrajca. Jej także zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

Informacje dodatkowe o Ukradziony sen:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
ISBN: 83-89291-83-5
Język oryginału: rosyjski

Kup książkę Ukradziony sen

Ukradziony sen - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Audiobooki 2014,
Marinina zaskakuje - jej kryminały są twarde, brutalne, męskie prawie, a zarazem błyskotliwe, dowcipne i urocze. Połączenie tych cech wydaje się niemożliwe, a jednak autorce się udaje i wychodzi jej to znakomicie. Uwielbiam jej bohaterów, narysowanych dość grubą kreską, nigdy jednak nie określanych jednoznacznie. Każdy z nich potrafi zapaść w pamięć, każdy może odcisnąć swoje piętno na fabule, bo Marinina nie używa zapychaczy. Wszystko, co pisze ma znaczenie, i trzeba słuchać jej uważnie, żeby nie dać się zaskoczyć. Choć w efekcie i tak z otwartymi ustami damy się wciągnąć w wir kulminacyjnych zdarzeń=)
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przyznam szczerze,  że przez pierwszą połowę książki okropnie  się  nudziłam. Ale końcu  akcja nabrała tempa. Tym razem pani Kamieńska musiała  wstać zza biurka  i ruszyć w teren..  Jednak tym razem przeciwnik okazał się być silny i przebiegły. A do tego mający swoich ludzi w milicji.

MarinIna ciekawie maluje obraz Rosji lat 90tych. Mam wrażenie,  że jaby się do tej pory nic nie zmieniło. Korupcja, szantaż, przemoc... Jak dla mnie  trochę  za dużo  wątków pobocznych ale ogólnie ok.

Bardzo lubię czytać książki Aleksandry Marininy, cykl o Anastazji Kamieńskiej. Postać Nastii bardzo mi przypadła do gustu. Jej niepozorna sylwetka, nijaki ubiór i niezwykle analityczny, precyzyjny i niepospolity umysł. Problem stanowią rosyjskie nazwiska ale gdy się je ogarnie to czyta się szybko i lekko. Sama fabuła wydaje się mieć możliwość istnienia w realnym świecie. Atmosfera ciągle się zagęszcza, zakończenie trochę mnie zaskoczyło. Odejmuję gwiazdę za braki końcówek zdań, których należy się domyślać. Znowu zawodzi korekta. A szkoda bo ocena mogłaby być wyższa.

Avatar użytkownika - Lusia1987
Lusia1987
Przeczytane:2017-08-19, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Egzekucja w dobrej wierze
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Egzekucja w dobrej wierze

Seria tajemniczych zabójstw, psychologiczna rozgrywka i major Kamieńska w zupełnie nowej odsłonie. Czy jej wieloletnie doświadczenie pozwoli wyprzedzić...

Sztuka śmierci
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Sztuka śmierci

W teatrze „Nowa Moskwa” dochodzi do tajemniczego przestępstwa – napadu na L.A. Bogomolova, reżysera i dyrektora teatru. Śledztwo prowadzą...