Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy


Tom 2 cyklu Ulica Pazurkowa
Ocena: 5.5 (2 głosów)

Na początku wakacji pan Kociejko zrobił swoim dzieciom niespodziankę i zbudował dla nich domek na drzewie. Franek, Milka i Mikrus oczywiście zaprosili do wspólnej zabawy dwójkę swoich sąsiadów. Tymczasem w kamienicy przy ulicy Pazurkowej pojawili się nowi lokatorzy – państwo Nowicjuszowie z synem i dużym psem. Dzieci od razu chciały się zaprzyjaźnić z nowym kolegą, jednak okazało się to wcale nie takie proste. Czy nowy lokator będzie się z nimi bawił w domku na drzewie?

Informacje dodatkowe o Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2020-09-11
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7551-653-1
Liczba stron: 56
Ilustracje:Monika Rejkowska

Tagi: dla dzieci

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy - opinie o książce

Książki dla dzieci to często skarbnica dobrych, a przede wszystkim prawidłowych zachowań, dzięki nim łatwiej nauczyć naszą pociechę tego, że na swojej drodze można spotkać osoby inne niż wszyscy, ale to nie znaczy, że w jakiś sposób są od nas gorsze.
Kiedy na ulicy Pazurkowej pojawiają się nowi lokatorzy, wszyscy są zachwyceni i chcą jak najszybciej poznać całą rodzinę, szczególnie podekscytowane są dzieci, bo zauważyły chłopca w ich wieku. Kiedy podczas spotkania kamienicy lokatorzy zapraszają nową rodzinę, okazuje się, że chłopczyk jest niewidomy i wtedy zapada milczenie, niezręczną chwilę przerywają dzieci, którym wcale to nie przeszkadza i robią wszystko, żeby Karol poczuł się częścią ich paczki.
Historia zaczęła się dość normalnie, mamy kamienice, w której mieszkają same sympatyczne osoby i kilka kotów, są dzieci, które kochają się bawić i dorośli, którzy uwielbiają swoje towarzystwo. Dopiero kiedy do jednego z mieszkań wprowadza się rodzina z niewidomym chłopcem, okazuje się, że ta opowieść będzie miała w sobie piękny morał.
Bardzo spodobała mi się postawa dzieci przedstawionych w tej książce, taką powinni przyjąć również wszyscy inni, cała paczka bez śmiania się i komentowania wymyśliła zabawę, w którą mogli bawić się wszyscy i zrobili, co mogli, żeby Karol czuł się w ich towarzystwie dobrze. Tę historię powinny poznać najmłodsi, ale też starsi, bo często jest tak, że to dorośli widzą problem w inności, a dzieciom to w ogóle nie przeszkadza.
Nikt nie wybierał, że chce być niewidomy lub głuchy, to kogoś spotkało i musi z tym żyć, a osoby z jego otoczenia powinny zrobić wszystko, żeby nie czuł się wykluczony, tylko mógł żyć prawie tak samo, jak oni. Takie osoby często są nieśmiałe, zamknięte w sobie, wycofane a tak nie powinno być, dlatego powinniśmy z takimi osobami się spotykać, rozmawiać i co najważniejsze nie traktować ich jak niepełnosprawnych, bo tak naprawdę to są bardzo samodzielne osoby.

Link do opinii

Dzieci na ulicy Pazurkowej mają wakacje. Tata zrobił im niespodziankę i wybudował domek na drzewie, w którym spędzali wraz z innymi dziećmi dużo czasu. Pewnego dnia do sąsiedniej kamienicy wprowadzają się nowi lokatorzy - państwo Nowicjuszowie z synem i dużym psem. Rodzeństwo ucieszyło się, że mają nowego kolegę do zabawy. Jednak wystąpił pewien problem. Czy dzieci znajdą sposób by bawić się wspólnie w domku na drzewie?
Te niewielkie książeczki, które zostały wydane przez @wydawnictwobis posiadają wiele mądrości. Ukazują jak ważna jest przyjaźń i że jak się coś bardzo chce to jest to możliwe. Porusza również problem niepełnosprawności. Karol bowiem był niewidomy, ale dzieciom w ogóle nie przeszkadzało to by wspólnie bawić się i dostosować zabawy pod chłopca. Ukazuje również sąsiedzkie relacje i wzajemną pomoc. Lektura uczy również skromności i tolerancji. Matylda, to dziewczynka, która lubiła być w centrum uwagi i wywyższać się. Ale na nią dzieci miały również sposób. Pokazały jej, że każdy na ulicy Pazurkowej jest równy.
Te ciepłe i bardzo wartościowe historyjki na pewno umilą nie jedno deszczowe popołudnie. Na uwagę zasługują również duże i kolorowe ilustrację, które są dopełnieniem czytanego tekstu.
Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 do 8 lat, ale myślę, że nieco starsi czytelnicy również pokochają mieszkańców ulicy Pazurkowej. Okładki książeczek są wykonane z twardej oprawy co sprawia, że bardzo ładnie prezentują się na regale.
My bardzo polubiliśmy rodzeństwo z Ulicy Pazurkowej oraz ich przyjaciół. Już nie możemy doczekać się kolejnych części.

Link do opinii
Inne książki autora
Kto zgubił kapelusz?
Aleksandra Struska-Musiał0
Okładka ksiązki - Kto zgubił kapelusz?

Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku...

Ulica Pazurkowa. Matylda i Klopsik
Aleksandra Struska-Musiał0
Okładka ksiązki - Ulica Pazurkowa. Matylda i Klopsik

Szóstka przyjaciół z ulicy Pazurkowej z utęsknieniem czeka na kolejne wakacje. Wreszcie będą mogli spędzać całe dnie w tajnej bazie w domku pod drzewem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy