reklama

Upadli

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2010-05-24
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7480-168-3
Liczba stron: 460
Tytuł oryginału: Fallen
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch

Tom 1 cyklu Upadli

Ocena: 4.45 (38 głosów)

A jeśli osoba, która była Ci przeznaczona, nigdy nie będzie Twoja?

 

Siedemnastoletnia Lucinda zakochuje się w przystojnym, inteligentnym chłopcu, Danielu Grigorim, już w pierwszym dniu nauki w nowej szkole Sword & Cross. Nie wie, że Daniel jest upadłym aniolem i już od wieków kolejne wcielenia upływają im na uczestnictwie w odwiecznej wojnie dobra i zła, która na przemian rozdziela ich i łączy.

 

Upadli to niezwykłe połączenie wciągającego thrillera i romansu paranormalnego. 

 

 

Bądź gotów, by upaść!

Kup książkę Upadli

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Upadli

Avatar użytkownika - Lorelei
Lorelei
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Książka napisana bardzo słabym stylem, ale przedstawiona w niej historia sama w sobie jest ciekawa i oryginalna - miłość Luce i Daniela, dwojga kochanków, powtarzająca się nieprzerwanie w tysiącu jej wcieleń. Główna bohaterka jest inteligentna, wrażliwa i samotna, nie trudno więc czytelnikowi zaprzyjaźnić się z nią. Klimat powieści jest dosyć mroczny - szkoła Sword & Cross znajduje się tuż przy starym cmentarzu, na którym Luce spotyka się z Camem i który stanie się miejscem bitwy pomiędzy upadłymi aniołami. Historia miłości Luce i Daniela, przerywanej jej śmiercią w wieku 17 lat i powracającej w każdym następnym wcieleniu, jest nowatorskim pomysłem. Może odrobinę ckliwym, ale jednak interesującym, dlatego uważam tę książkę za wartą polecenia.
Link do opinii
,,Jeśli przychodzisz więcej niż raz, w jedno miejsce, z tą samą osobą to myślę, że nie możesz już nigdy powiedzieć, że to tylko twoje miejsce.'' ,,Upadli'' to ekscytująca, fantastyczna powieść. Lucy trafia do poprawczaka, gdzie spotyka seksownego Cama i mrocznego Daniela. Kim oni tak naprawdę są? Czemu Lucy trafiła do tej szkoły? Kogo wybierze? Autorka stworzyła niesamowitą książkę, w której nie da się nie zakochać. Wspaniali bohaterowie, mroczna tajemnica i niebezpieczna miłość. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Piękna gotycka okładka (a ja uwielbiam gotyk), interesujący blurb, fabuła tak naprawdę dość ciekawa i w ciekawym miejscu umiejscowiona, jednak tak naprawdę czegoś tu zabrakło. Luce zostaje skierowana do szkoły z internatem o zaostrzonym rygorze, z tak naprawdę niewyjaśnionego jej udziału w śmierci kolegi oraz dość specyficznych jej zachowań na tle psychicznym. Dziewczyna co jakiś czas widzi cienie. Wydawałoby się, nic szczególnego - wszystko rzuca cień pod odpowiednim oświetleniem, jednak te cienie są specyficzne, one latają. Internat znajduje się w dość specyficznym mrocznym budynku otoczonym cmentarzem. Dziewczyna pragnie zdobyć sympatię innych, jednak jak to bywa w życiu, jedni są przychylni ,,nowym" inni natomiast szukają w nich kolejnej ofiary. Dziewczyną w szczególny sposób interesuje się przystojny Cam, jednak ją intryguje nieprzystępny Daniel. O co tak naprawdę chodzi w tej powieści? Otóż rozpoczyna się ona w 1854 roku sceną wyznania miłości pomiędzy dwojgiem młodych ludzi, oraz dość dziwnej sytuacji, która się w tym czasie wydarzyła. Jak się okaże oba te uczucia, i pomiędzy Luce i Danielem jak również to z XIX wieku coś łączy. Lauren Kate jest amerykańską autorką fantastyki, dorastała w Dallas, uczęszczała do szkoły w Atlancie, a zaczęła pisać w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Los Angeles. Jej książki Zdrada Natalie Hargrove i Fallen, wspięły się na 3 The New York Times Best Seller List. Historia interesuje nie powiem. Osadzenie fabuły w odpowiednim miejscu nadaje jej mroczności. Tak naprawdę nie jest ona przewidywalna, trudno mi było domyślić się, co tez może wydarzyć się za chwilę. Język prosty i przystępny, momentami trochę za infantylny. Czy pisane dla młodzieży musi być takie cukierkowe? Mam wrażenie, że autorzy takich książek, nie do końca wiedzą jak przemówić do młodego czytelnika. Nie mogą pisać językiem dziecinnym jak również nie sięgają po ten dla dorosłych i wychodzą właśnie im takie kwiatki. Bohaterzy również nie do końca dopracowani. Luce, jako główna bohaterka irytowała swoim postępowaniem. Jako 17 latka emanowała w swoim postępowaniem wręcz głupotą i naiwnością. Mam wrażenie, że nie potrafiła sama podjąć decyzji. Dopiero z końcem lektury zaczęło się to zmieniać. Niestety ten zabieg może odstraszyć czytelnika. Ja nie raz miałam ochotę odłożyć książkę i judo niej nie wracać, jednak postanowiłam skupić się na samej fabule i nie zwracać szczególnej uwagi na bohaterkę. O dziwo pomimo tych minusów mam niesamowita ochotę sięgnąć po kolejną i kolejną część tej serii. No nie wiem, co to się stało, ale ta książka mnie wręcz przyzywa, a ja pragnę poznać jak najszybciej dalsze losy infantylnych bohaterów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-08-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Książka p.t. ,,Upadli" autorstwa Lauren Kate opowiada o Luce, która została skierowana do szkoły z internatem o zaostrzonym rygorze z powodu niewyjaśnionego jej ewentualnego udziału w śmierci kolegi i jej niepokojących zachowań natury psychicznej. Nikt nie daje wiary w widziane przez nią latające cienie. Nowe miejsce to ponure budynki w tajemniczym niemiłym otoczeniu, m.in. cmentarza. Wokół szkoły często wisi mgła wzmagająca negatywne odczucie dotyczące mrocznego gmachu. W nowym miejscu Luce chce zdobyć sympatię innych, jednak z tym bywa różnie, zresztą tak, jak i w realnym życiu. Spotyka na swej drodze osoby tak nieprzychylne, jak i nastawione przyjaźnie. Niezmiernie przystojny Cam jest wyraźnie zainteresowany ,,nową", który również i jej się podoba. Luce jednak czuje trudne do wytłumaczenia przyciąganie do nieprzystępnego i tajemniczego Daniela. Tylko w powieściach i serialach na TV Romantica główna bohaterka ma nie jednego wielbiciela spośród najprzystojniejszych mężczyzn w towarzystwie, podczas gdy w rzeczywistości statystycznie większość nastolatek wzdycha akurat do chłopaka, który nie zwraca na nią uwagi. Na podobny schemat powieści fantasy natknęłam się już niejednokrotnie czytając opinie o tego typu literaturze. Zatem dla osób lubujących się w książkach o duchach, wampirach, aniołach czy innych zjawiskach nadprzyrodzonych, może być to pozycja nie wnosząca nic nowego z powodu powtarzalności. Dla mnie była pierwszą o takiej tematyce, zatem przeczytałam ją z ciekawości jako nowe doświadczenie literackie, jednak bez emocji, ponieważ nie jest to dziedzina w moim guście. Główną bohaterkę autorka wykreowała na dobrą uczennicę, ładną 17-latkę, jednak niewiarygodnie naiwną i (niestety, ale muszę to napisać) głupią. Czytając, łapałam się za głowę, jak bardzo. Ale cóż ... może błędy młodości uczą na przyszłość dobrych wyborów? Może ... tymczasem Luce odpycha swoją osobowością (lub raczej jej brakiem) i jednocześnie odpycha od siebie cała książka. ,,Upadli" rozpoczynają się sceną wyznania miłości w 1854 roku pomiędzy dwojgiem ludzi oraz dziwnej, niewyjaśnionej sytuacji będącej wynikiem tej intymniej sytuacji. Czytając o Luce i Danielu nie można wyzbyć się przeświadczenia, że początek książki jest w jakiś sposób powiązany z tą dwójką. Język powieści jest prosty, być może jako propozycja dla nastolatków na czas wolny po szkole, dla odprężenia umysłu, dla przeniesienia się w tajemniczy, niesamowity świat wywołujący dreszcz niepokoju i traktujący o typowych problemach ludzi w młodym wieku: pierwsze miłości, relacje z rówieśnikami, chęć bycia przez nich akceptowanym. Dla mnie jednak momentami tekst brzmiał jednocześnie tak naiwnie, górnolotne i infantylnie, że aż śmiesznie. Ale cóż ... być może mając 25 lat mniej czytałabym to z wypiekami na twarzy i głęboką wiarą w sens takiej treści. Dziś nie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Pyza07
Pyza07
Przeczytane:2013-05-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013, Przeczytane,
,Upadli'' to pierwsza część cyklu ,,Upadłych'' autorstwa Lauren Kate. Fantasty króluje na pierwszych miejscach światowych list bestsellerów, więc ciężko byłoby nie natrafić na kolejną książkę o upadłych aniołach. Według mnie tematyka jest już trochę utarta ( trochę to za mało powiedziane..). Gdy idę do księgarni lub biblioteki nurtuje mnie jedno pytanie: czy w tych czasach oryginalna tematyka ma szansę na wybicie? Czytając ,,Upadłych'' miałam nieodparte wrażenie, że jest niemal wierną kopią wydanego wcześniej światowego bestselleru pt.,,Szeptem''. Upadłe anioły, zakazani kochankowie- to tylko nieliczne podobieństwa jakie udało mi się znaleźć w obu książkach, ale tak już ze mną jest. ,,Walczyć o życie na tyle długie, by przeżyć je u jego boku. Walczyć o jedyną rzecz tak dobrą, tak szlachetną, tak potężną, że w jej imię warto zaryzykować wszystko. Miłość.'' ,,Szeptem'' zachwyciło mnie i bardzo wciągnęła w całą serię. Dlaczego? Otóż powód jest prosty- autorka tej książki jako pierwsza wprowadziła mnie w świat uległych aniołów ( w dobie ,,Zmierzchu'' i zasypu wampirami). Chociaż.. z ręką na sercu mogę przyznać, że z pewnością sięgnę po kolejne częśli ,,Upadłych', ponieważ kieruje mną po prostu czysta ciekawość dalszych losów bohaterów. Język jakim jest napisana książka jest prosty- brak w niej skomplikowanych zdań, dzięki czemu czyta się łatwo i szybko. Co do okładki.. osobiście nie jestem zachwycona. Grafikowi nie mogę pogratulować wyobraźni. Chyba, że byłabym słodką nastolatką, którą fascynują proste okładki ( zresztą prawie identyczna jak wyżej wspomnianej książce- może to tylko zbieg okoliczności, że różnią się praktycznie tylko kolorystyką?) ,,Nikt nigdy nie zwycięża. Jeden anioł właściwie nie ma możliwości zniszczyć drugiego. Po prostu tłuczemy się, aż w końcu wszyscy mają dosyć i robimy sobie przerwę." Nie chcę być tak sceptycznie nastawiona do całej opowieści, bo jako fanka fantasty czytałam ją z zainteresowaniem. Fabuła nie zachwyca swoim biegiem wydarzeń. Jednak jednego autorce mogę pogratulować- nietypowej sytuacji w jakiej znalazła się główna bohaterka. Tu powinnam wymienić jej imię, ale niestety go nie pamiętam ( to chyba nie świadczy dobrze?). Wróćmy do osobowości tejże dziewczyny- zbuntowana nastolatka, która trafiła do poprawczaka przez niewyjaśnione okoliczności śmierci jakiej była świadkiem. Całe 400 stron zawiera zmierzanie się nastolatki z codziennością, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana Z czasem zaczynają dziać się dziwne rzeczy- giną ludzie. Co gorsza- wszystkie te zdarzenia przytrafiają się w jej obecności., przez co ma jeszcze większe problemy. Jednak dziewczyna ukrywa przed wszystkimi pewien fakt- gdy dzieje się źle pojawiają się czarne zjawy. Co to za zjawy? Kim są? Na początku książki przecież wcale nie możemy się tego domyśleć.. Sam tytuł ,,subtelnie'' podsuwa czytelnikowi odpowiedź. ,,Jeśli przychodzisz więcej niż raz, w jedno miejsce, z tą samą osobą to myślę, że nie możesz już nigdy powiedzieć, że to tylko twoje miejsce." Mimo wszystkich wad ,,Upadli'' to następny cykl, który mogę zaliczyć do ,,pochłaniaczy czasu''. Polecam wszystkim fanom fantastyki, a w szczególności tym, których bez opamiętania wciągnęło ,,Szeptem''. Na mojej półce już czeka na mnie kolejna część i szczerze? Nie mogę doczekać się kiedy po nią sięgnę ( co ta ciekawość robi z ludźmi?). Książka idealna na wieczory z gorącą czekoladą lub gorące popołudnie na kocu. Jednak w mojej ocenie muszę być konsekwentna i wziąć pod uwagę całość. Mimo to będzie to dość wysoka ocena, ze względu na stopień wciągalności. Bo przecież właśnie o to autorowi chodzi- książka ma wciągać i co najważniejsze, sprzedawać się.
Link do opinii
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka jest po prostu zaje****a, uwelbiam Luce, Daniela, Cam'a i Penn !!!
Link do opinii
ohh już mi się podoba, po przeczytaniu opisu i obejrzeniu zapowiedzi.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
czekam, czekam na ta książke ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - wikszym
wikszym
Przeczytane:2019-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,

Przeczytałam w jeden dzień...już łapię drugą.

Link do opinii
Avatar użytkownika - karolina128
karolina128
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam,

Czyta się łatwo i szybko. Jest napisana bardzo prostym , przejrzystym językiem, co pozwala na pochłanianie każdej strony w błyskawicznym tempie. Sam temat bardzo ciekawy. Klimatem bardzo przypomina mi pochłoniętą ostatnią przeze mnie serię Wybrani, z tą jedną różnicą, że tam nie ma wątków fantastycznych.

Pierwsza część jest w porządku, lecz tylko biorąc pod uwagę przeczytanie kolejnej części Udręka. Bez niej pierwsza część z  pewnością straciłaby na wartości. Wiedząc , że są kolejne z serii , czekam na to co się wydarzy. Dla kogoś kto skończy przygodę przy pierwszej części na pewno sam koniec będzie bez żadnego wyrazu , totalnie zawiedzie i może sprawić, że zrezygnujecie z kolejnych.

Ja sięgam po drugą część bo mam nadzieję, że będzie i lepiej i że koniec pierwszej części nie na darmo był właśnie taki.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Kai
Kai
Przeczytane:2018-02-21, Ocena: 2, Przeczytałam,

Bradzo przeciętna, mało oryginalna...

Link do opinii
Inne książki autora
Udręka
Lauren Kate0
Okładka ksiązki - Udręka

Drugi tom uzależniającego cyklu „Upadli”, w którym... MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY Piekło na ziemi. Tak właśnie czuje się Luce z dala...

Przebaczenie
Lauren Kate0
Okładka ksiązki - Przebaczenie

Szkoła średnia bywa piekłem. Cam wie, co to znaczy być udręczonym. Żaden anioł nie zasłużył, by spędzić w Piekle tyle czasu, co on. A najnowszym wcieleniem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Pokaż wszystkie recenzje