Okładka książki - Uprowadzona

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-06-01
ISBN: 978-83-259-0224-7
Dodał/a książkę: AgataD

Ta historia mogła się przydarzyć każdej dziewczynie. Tak, tobie też. Lotnisko. Oczekiwanie na przygodę. Przystojniak, który proponuje ci kawę. A po chwili jesteś na końcu świata, zdana na łaskę i niełaskę porywacza. Czy przetrwasz? Czy wrócisz do swojego życia? A co będzie jeśli się zakochasz? Barry Cunningham - odkrywca Harry'ego Pottera - mówi: "Ta książka mnie przeraziła. Jest groźna, a zarazem kontrowersyjna, stanowi wyzwanie dla czytelnika. I to właśnie jest w niej porywające. Ten thriller to historia o dziwny związku porywacza i jednocześnie okrutnie doświadczonego przez życie chłopca oraz dziewczyny - jego ofiary, rozgrywający się w ekstremalnych warunkach. Nieważne, ile macie lat, po prostu przeczytajcie tę książkę. To najbardziej zdumiewający debiut roku."

Kup książkę Uprowadzona

Avatar użytkownika - justa21
justa21
KidnaperSyndrom sztokholmski to (zgodnie z definicją podaną przez Wikipedię) stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, przejawiający się odczuwaniem sympatii i solidarności, więzi emocjonalnej z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją.Syndrom ten jest skutkiem psychologicznych reakcji na silny stres, a także wynikiem podejmowanych przez porwanych prób zwrócenia się do prześladowców i wywołania u nich współczucia.Czy miało to miejsce również w przypadku Gemmy Toombs, szesnastoletniej mieszkanki Londynu, bohaterki znakomitej i wstrząsającej książki „Uprowadzona” autorstwa Lucy Christopher? Dramatyzmu historii dodaje fakt, iż relacja prowadzona w pierwszej osobie jest swoistego rodzaju listem; są to zapiski wspomnień z porwania w Bangkoku. Tekst ten, kierowany do oprawcy, porusza do głębi, a swą wieloznacznością inspiruje do zastanowienia się nad rzeczywistym stosunkiem Gem do porywacza.Historia niczym z książki mogła przydarzyć się każdej z nas, drogie czytelniczki, która kobieta bowiem w barze na lotnisku nie zwróciłaby uwagi na przystojnego, wysportowanego niczym model mężczyznę o błękitnych oczach, który w dodatku poratuje nas drobnymi na kawę (co więcej – postawi ją!). W czasie, kiedy matka - kuratorka sztuki i kolekcjonerka oraz ojciec – finansista w City, siedzą ...

Opinie o książce - Uprowadzona

Avatar użytkownika - dominika76767
dominika76767
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka obłędna! Polecam tym którzy jeszcze jej nie przeczytali. Jedna z lepszych książek, które przeczytałam. Warto po nią sięgnąć.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2014-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki-2014, Mam,
ksiązka bardzo dobra, polecam każdemu kto lubi dreszczyk emocji :)
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka szokuje, wzrusza i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam
Avatar użytkownika - Olesska19
Olesska19
Przeczytane:2014-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 Książki w 2014 roku ,
Wspaniała książka. Pełna emocji i napięcia. jest to to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam. Gorąco polecam
Avatar użytkownika -

Bardzo emocjonująca książka! Czytałam ją z zapartym tchem. Polecam!
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Książka rewelacyjna, pełna napięcia i wyzwalanych emocji.. Nie można się od niej oderwać. Polecam.
Avatar użytkownika - Inka
Inka