Uwieść aroganta

Harriet przyjmuje posadę guwernantki, by uciec przed skandalem. Pragnie spokoju i ciszy. Ale gdy przybywa do zamku w Szkocji i staje twarzą w twarz ze swym pracodawcą, zagadkowym i pociągającym, już wie, że jej serce nie zazna tu spokoju. Nie wie jednak, jak wielki sekret ukrywa Mr. Wainwright. I że nie jest on wcale tym, za kogo się podaje. Od wykwintnych londyńskich salonów po dzikie ostępy Szkocji Adrienne Basso snuje burzliwą opowieść pełną tajemnic, niespodziewanych wydarzeń i zapierających dech namiętności. [Amber, 2006]

Informacje dodatkowe o Uwieść aroganta:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 83-241-2382-2

Kup książkę Uwieść aroganta

Uwieść aroganta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
9letnia Phoebe, 7letnia Jeanne Marie i 4letni Gregory Quincy Reginald Bennet (ósmy książę Claridge) to dzieci starszego brata Nathaniela. Obydwoje rodzice zmarli na influencę i choć ojciec dzieci pragnął aby zajał sie nimi jego brat, testament zaginął i ich oficjalnym opiekunem został stary stryj. Ponieważ jest ryzyko, że stryjowi zbyt zależy na fortunie i tytułowi należnemu małemu Gregoremu, Nathaniel zabiera dzieci bez wiedzy stryja i ukrywa je w Szkocji.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Mam, Romanse,
Historia porzuconej dziewczyny, która postanowiła zostać guwernantką na szkockim pustkowiu plus wujek, który chce uchronić trójkę dzieci przed chytrym kuzynem. Książka ta jest według mnie bardzo przewidywalna (na przykład drobny epizod z przebieraniem się dzieci). Akcja rozwija się bardzo powoli, by pod koniec przyśpieszyć i niestety równie szybko zostaje zakończona, urwana. A pomysł był całkiem niezły i można było z tego zrobić całkiem ciekawą powieść.

Kolejne babskie czytadło, które wywołuje uśmiech na twarzy i odstresowuje. Tym razem poznajemy losy Harriet, kolejnej z grupy bohaterów przewijających się w książkach Pani Adrienne Basso. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Ale po kolejnej lekturze romansu historycznego, analizie zwyczajów, obyczajów i wszelkiego rodzaju obowiązującej w tamtych czasach etykiety cieszę się, że żyję w aktualnych czasach ( mimo pandemii). Nie lubię gdy kobietom każe się być marionetką w rękach mężczyzny. Mam kolejną część więc jako przerywnik między poważniejszymi utworami chętnie przeczytam.

Skazany na miłość
Adrienne Basso0
Okładka ksiązki - Skazany na miłość

Małżeństwo z rozsądku - tylko to pozostaje Claire Truscott po tragedii, jaka ją spotkała. Bogaty lord Fairhurst wydaje się idealnym kandydatem. Lecz osobliwy...

Smak skandalu
Adrienne Basso0
Okładka ksiązki - Smak skandalu

Jedna z najpopularniejszych amerykańskich autorek romansów historycznych. Gwendoline jest przerażona. Jej młodsza siostra chce podstępem zmusić do małżeństwa...