Uwięziona w bluszczu

Skromna dziewczyna wkracza w wymarzony świat akademii teatralnej i zakazanej miłości z wykładowcą – hollywoodzkim gwiazdorem… Skromna, nieśmiała Sophia marzy o aktorstwie. Kiedy dostaje się na podyplomowe studia do słynnej londyńskiej akademii teatralnej, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Właścicielem uczelni i wykładowcą jest Marc Blackwell, młody, ale już sławny hollywoodzki gwiazdor. Od pierwszej chwili Sophia czuje, że coś przyciąga ją do tego zimnego, wyniosłego, lecz fascynującego mężczyzny. Wkrótce poznaje jego mroczne upodobania. A Marc rzuca jej wyzwanie: czy Sophia pozwoli mu nauczyć ją przekraczać własne granice - jako aktorka… i jako kobieta… Amber, 2014

Informacje dodatkowe o Uwięziona w bluszczu:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-02-20

Kup książkę Uwięziona w bluszczu

Uwięziona w bluszczu - opinie o książce

Czasem coś mnie podkusi i sięgnę po jakiś erotyka. Po co? Sama tego nie wiem. Tym razem wybór padł na trylogię "Oddana bez reszty". J. Lerman. Tym razem na szczęście zaczęłam od pierwszego tomu zatytułowanego " Uwięziona w bluszczu".

Ok, książka już za mną. I w sumie nie wiem co mam o niej myśleć, jaką wystawić ocenę. Ale może od początku.

Sophie jest zwykłą dziewczyną z maleńkiej miejscowości, która tak jak każda w jej wieku, marzy o karierze aktorskiej. Jednak w przeciwieństwie do wielu, ma talent. Dlatego też dostaje się do prestiżowej akademii. Mam wrażenie, że to typ takiego współczesnego Kopciuszka. Ma na głowie prostolijnego ojca, macochę, młodszego braciszka i wieczny bałagan w domu. Zahukana, zabiegana, nie ma czasu na spotkania z równolatkami. Stąd też sławny, przystojny, pewny siebie Mark zawraca jej w głowie. A dziewczyna, która w końcu dostaje to czego chciała, ostatecznie nie wie czy tego chce. Pogmatwane to, nie?

A teraz nasz przystojny tajemniczy Marc Blackwell. Aktor grający od dziecka. Mający zresztą trudne dzieciństwo. Skrywają cytujcie mnóstwo tajemnic i nie dopuszczający do siebie nikogo. Ale jednocześnie czuły i troskliwy. Wymarzony typ każdej z nas, nie?

Sama fabuła jest bardzo prosta. Opiera się na skrywanym w tajemnicy związku studentka - wykładowca. No i dużo seksu. Książka aż cieknie erotyzmem. Czyta się szybko. Lekki język, bardzo nieskomplikowane dialogi. Ale nie wiem czy to plus. Bohaterowie jacyś tacy niewydarzeni, a w trakcie czytania miałam wrażenie, że to wszystko już było. Ale do poduszki się nada. No bo nie oszukujmy się, każda z nas sięga po erotyki dla "momentów". Czy sięgnę po kolejny tom? Raczej tak. W końcu dostałam to, czego się spodziewałam.

I na koniec chcę dać duże brawa dla wydawnictwa Amber. Bardzo spodobała się mi okładka. Jest tajemnicza, zmysłowa. I chyba dlatego zabrałam się za tą książkę.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Relacja wykładowca - student oraz to, że akcja toczy się w szkole teatralnej sprawiły, że zaintrygowała mnie ta seria. Mamy młodą, naiwną i niezamożną studentkę - Sophię oraz utalentowanego i bogatego aktora z mroczną przeszłością - Marca, który ma specyficzne upodobania erotyczne, ale jeszcze większego bzika na punkcie kontroli i bezpieczeństwa. W tej części para głównych bohaterów stara się pokonać swoje zahamowania, lęki, narzucone przez siebie ramy i ograniczenia. "Sophio, nigdy cię nie skrzywdzę ani nie pozwolę, żeby ci się co stało. Będziesz ze mną znacznie bezpieczniejsza niż z kimkolwiek innym, mogę ci to zagwarantować. Ale będę cię sprawdzał. Będę badał twoje granice, pomogę ci poznać nowe obszary ciebie samej. Czy jesteś na to gotowa?" W książce pełno zwrotów akcji, tajemnic, uniesień i rozbrajających dialogów, które sprawiają, że książkę pochłania się w zastraszającym tempie. Bardzo podobało mi się, że autorka opisując sceny miłosne zrobiła to zwięźle, przez co książka nie nudzi. Jest zmysłowo, pikantnie, ale przy tym nie wulgarnie. Bohaterowie co prawda są szablonowi, ale nie sposób ich nie polubić. Niestety gdzieniegdzie pojawiają się drobne literówki i błędy stylistyczne. Jeśli lubicie lekkie historie romantyczne, połączone ze sporą dawką erotyki - ta książka jest dla Was.
Avatar użytkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2016-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam,
Szybko się czyta, ale stylem jest podobna do Graya. Momentami żenująca. Historia kopciuszka, bardzo przewidywalna.
Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2014-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
,,Uwięziona w bluszczu" to pierwszy tom bestselerowej trylogii ,,Oddana Bez Reszty" Pani J.Lerman. Książka była numerem jeden Amazonu w 2013r wśród powieści erotycznych. Książka wzbudziła moje zainteresowanie i już jakiś czas miałam na nią ochotę, lecz zawsze jakaś inna pozycja z nią wygrywała. Po przeczytaniu ,,Uwięzionej w bluszczu" żałuję tylko jednego- że nie przeczytałam jej prędzej. Sophia to skromna i spokojna dziewczyna. W młodości straciła matkę i od tamtego czasu pomaga ojcu i jego nowej kobiecie. Kiedy okazuję się, że została przyjęta do renomowanej akademii teatralnej początkowo wacha się, ale przyjaciółka Jen przemawia jej do rozsądku i bohaterka wyjeżdża z rodzinnego domu do Londynu. Tam poznaje swojego wykładowcę Marca Blackwella. Między nimi zaczyna iskrzyć a bohaterowie poddają się swoim pragnieniom. Marc jest sławnym i bogatym aktorem, który miał wiele kobiet, jednak żadnej nie darzył głębszym uczuciem. Jest twardy i apodyktyczny z powody swojego trudnego dzieciństwa. Ciężkie lata sprawiły, że zaczął się chronić przed uczuciami i stał się po prostu zimny. Marc intryguje mnie, jako mężczyzna i chciałabym się o nim dowiedzieć wszystkiego, niestety autorka przez większość książki skąpi informacji, co lekko mnie frustruje. Sophia natomiast jest osobą otwartą, która lubi pomagać innym. Moim zdaniem brakuje jej pazura. Były sytuacje, w których sama byłam bardziej sfrustrowana lub zwyczajnie zła, niż sama bohaterka. Z całą pewnością Marc oraz Sophii są postaciami intrygującymi i pełnymi tajemnic. Książkę czyta się szybko, ciągłe zwroty akcji i rozbrajające dialogi sprawiają, że książki się nie czyta a dosłownie pochlania. Miałam już styczność z literaturą erotyczną i muszę przyznać, że ciężko w niej o oryginalność. Trudno znaleźć fabułę, która byłaby zaskakująca. ,,Uwięziona w bluszczu" zaskoczyła mnie na tle poznanych przeze mnie książek erotycznych. Czułam zniecierpliwienie poznając dalsze losy bohaterów i rozwijające się między nimi uczucia. Relacja nauczyciel-uczennica wywołuję wiele emocji i narzuca pytanie o moralność takiego związku. Być może wywołuje to dodatkowy dreszczyk emocji. Najbardziej w książce podoba mi się sposób, w jaki Pani J.Lerman opisuje zbliżenia między Sophią a Markiem, jest ich sporo, ale całe szczęście autorka nie rozpisuje się na wiele stron tylko opisuje wszystko zwięźle i bardzo intensywnie. Dzięki temu książka nie nuży a tylko nakręca czytelnika. Marc to kolejny lubiący władzę i dominacje mężczyzna, bardzo zamknięty w sobie, już nie mogę się doczekać szczegółów z jego życia i czekam z utęsknieniem na moment kiedy otworzy się całkowicie. Zastrzeżenie mam tylko względem Sophii, moim zdaniem powinna być bardziej stanowcza, zachowuje się trochę dziecinnie i daje sobą pomiatać Genovevie, która zwyczajnie ją wykorzystuje, być może w przyszłych tomach ulegnie to zmianie. Uczucie, które łączy bohaterów wydaję się kruche i jestem bardzo ciekawa, czy przetrwa. Książka w stu procentach mnie zaskoczyła i to pozytywnie. Każdy, kto lub ten gatunek powinien czuć obowiązek przeczytania ,,Uwięzionej w bluszczu", gdzie dwoje młodych ludzi stara się pokonać swoje zahamowania a czytelnik towarzyszy im podczas najbardziej intymnych momentów. Pełna uniesień i tajemnic książka, która pozostawiła po sobie wielki niedosyt. Polecam
Spleceni Bluszczem
J. Lerman0
Okładka ksiązki - Spleceni Bluszczem

Hollywoodzki gwiazdor nauczył skromną studentkę przekraczać znane jej dotąd granice – jako aktorka…i jako kobieta. Lecz uczennica nie chce...

Zatraceni w bluszczu
J. Lerman0
Okładka ksiązki - Zatraceni w bluszczu

Czy kobieta może być oddana bez reszty, nawet hollywoodzkiemu gwiazdorowi i swojemu mistrzowi? Sophia, studentka akademii teatralnej, zakochana bez pamięci...