Vain

Jeśli szukasz opowieści o dobrej, skromnej dziewczynce, która została zraniona przez kogoś, komu myślała, że mogła zaufać, tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie jest tak bezbronna, jak myślała, że była i odkryć silniejszą odsłonę siebie, która zakochuje się w facecie, który pomaga jej znaleźć siebie, bla, bla, bla... to znienawidzisz moją historię.

Ponieważ moja opowieść nie jest historią, którą czytasz za każdym razem, kiedy zaglądasz za okładkę najnowszego bestsellera. To nie jest "Teraz, kiedy cię odnalazłam, mogę dokonać wszystkiego / jestem nierozumiana, ale pewnego dnia odkryjesz, że to właśnie jest powodem, dla którego nie możesz mi się oprzeć. Dlaczego? Bo, jeśli mam być z tobą szczera, to jestem kompletną wiedźmą. Nie ma we mnie nic chwalebnego. Wykorzystuję przyjaciół, nadużywam dragów, jestem uzależniona od seksu jak w Los Angeles. Jestem najgorszym koszmarem każdej dziewczyny i największą fantazją każdego faceta.

Jestem Sophie Price... A to jest historia o tym, jak z dziewczyny, której wszyscy zazdrościli, stałam się taką, wśród której nikt nie chciał przebywać i dlaczego nie zamieniłabym tego za nic na świecie.

Informacje dodatkowe o Vain:

Vain - opinie o książce

Avatar użytkownika - gemmabe
gemmabe
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Spodziewałam się więcej. Opis na prawdę sugerował coś niezwykłego- historię z perspektywy rasowej bad girl. Co dostałam? Łzawą historię pseudo-złej, zagubionej dziewczyny, która pod wpływem wyroku zmienia się o 180 stopni. Ile razy już to było? Zarówno Soph jak i Ian niby tacy źli a jednak tacy dobrzy. Pomysł z zesłaniem do Afryki trochę absurdalny. Serio? Amerykańskie sądy zgadzają się na takie rzeczy? Amerykanie w ogóle wiedzą, że Afryka istnieje? Warunki w Masego oddane pewnie całkiem dobrze, nie wiem czemu tylko nie mogłam się wczuć w klimat i dzieci, w mojej głowie, były białe (that was racist!). Czuję rozczarowanie. Zastanawiałam się nawet nad porzuceniem pozycji, bo po co czytać coś co jest średnio-średnie i nie zgodne z oczekiwaniami w ogromnym stopniu? Ale doczytałam. Nie wiem czy się cieszyć czy nie. Nie drążę.