W blasku słońca

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-06-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-6022-1
Liczba stron: 448

Ocena: 5 (3 głosów)

Pozwól, by Twoje serce zabiło mocniej.

W drodze między Paryżem, Warszawą, Wenecją i Positano wiele może się wydarzyć. Czasem trzeba wybrać boczne, okrężne drogi, by dotrzeć do celu. Los jednak dobrze wie, dokąd nas prowadzi. Dla Leli i Nicoletty tym miejscem okazał się stary dom na skraju winnicy, w sercu malowniczej Toskanii. I choć dotąd się nie znały, mają ze sobą sporo wspólnego.

Temperamentna Lela jest wściekła, bo były chłopak zniweczył jej plany. By nie posunęła się w zemście za daleko, przyjaciółki wyprawiają ją do Toskanii.

Droga Nicoletty również nie należała do łatwych. Dotąd szczęśliwe i poukładane życie przerwała nagła śmierć jej ukochanego męża. Żeby do reszty nie zwariować, wyrusza w podróż do przeszłości – przez Wenecję z młodości, do toskańskiego domu po przodkach. Ma nadzieję, że w ocienionym cyprysami domu będzie mogła odciąć się od świata i na nowo zaplanować swoją przyszłość. Okazuje się jednak, że towarzystwa jej nie zabraknie...

Ulubiona pisarka Polek zabierze Cię w zmysłową podróż, która poruszy Twoje serce.

Magdalena Kordel – autorka bestsellerów „Anioł do wynajęcia” i „Pejzaż z Aniołem”, a także serii „Malownicze”, „Uroczysko”, „Wilczy dwór” i „Miasteczko”.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę W blasku słońca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2020-07-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2020 roku, Obyczajowe,
Na stratę nigdy nie jesteśmy gotowi. Nikt ani nic nie jest w stanie przygotować nas na utratę najbliższej osoby, a z każdym kolejnym etapem żałoby musimy radzić sobie na swój własny sposób. Czy elegancka Włoszka, starsza pani, właścicielka jednego z najlepszych salonów sukien ślubnych, wdowa tkwiąca w głębokiej depresji po śmierci ukochanego męża znajdzie wspólny język z szaloną, młodą polską dziennikarką, która po rozstaniu z partnerem przestaje wierzyć w miłość? Okazuje się, że tak. A dowodem na to jest powieść Magdaleny Kordel W blasku słońca. Nicoletta musi zacząć nowe życie. Niespodziewana śmierć męża odbiera kobiecie wszystko, co dotychczas dawało jej radość i dodatkowo pozostawia ogromną ranę w jej sercu. Pustka, jaką odczuwa każdego dnia, jest nie do zniesienia. Nicoletta ma wrażenie, jakby wraz z utratą męża nieodwracalnie straciła także połowę siebie. Niesamowity sen, jaki nachodzi kobietę pewnej nocy, sprawia, że Nicoletta wyjeżdża z Positano najpierw do Wenecji, miasta jej babki Maddaleny, a zaraz potem do maleńkiej wioski w Toskanii, by zaopiekować się starym domem i opuszczoną winnicą. Równolegle do historii Nicoletty poznajemy perypetie młodszej od niej co najmniej o pokolenie Leli. Mirela po pierwszym, nieudanym małżeństwie próbowała ułożyć sobie życie z nowym mężczyzną. Stabilizacja, przyjaźń i zaufanie miały być gwarancją dobrego związku. Ot, taka zapowiedź małżeństwa ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - W blasku słońca

Pierwszy rozdział i zaczęłam się zastanawiać, czy tę książkę na pewno napisała jedna z lubianych przeze mnie autorek. Jednak im dalej zagłębiałam się w fabułę, tym bardziej mnie wciągnęła ta niespodziewana historia Nicoletty i Mirelli. Oczywiście ta druga bardziej przypadła mi do gustu, ale bez tej pierwszej, nie było by Toskanii. 

Link do opinii

Dzień dobry Państwu,


Długi weekend dobiegł końca. Pogoda jak to ona, bywała różna. Czasem słońce, czasem deszcz. Czyż to nie odnosi się również do życia? Patrząc na kolejną lekturę, której premiera zbliża się wielkimi krokami, po raz kolejny przekonujemy się, że wszystko ma sens. Trudno go niekiedy dostrzec, jednak zawsze w każdym zdarzeniu, z jakim przychodzi nam się zmierzyć, można zobaczyć coś dobrego. Trzeba tylko chcieć i usilnie szukać choćby zalążka tęczy. Po burzy wychodzi słońce. Ile razy to słyszeliśmy? Brzmi banalnie? Być może, ale jest to bardzo istotna prawda, której warto się trzymać szczególnie w chwilach, kiedy czujemy, że przed nami tylko góry i ciemność.


W najnowszej powieści poczytnej autorki Magdaleny Kordel spotykamy dwie kobiety.


Nicoletta, Włoszka, nie potrafi otrząsnąć się po śmierci ukochanego. Choć ma wokół siebie życzliwe, opiekuńcze osoby to ich pomoc nie ma mocy popchnięcia jej do przodu, kiedy ona sama czuje blokadę przed postawieniem kolejnego kroku. Momentem przełomowym okazuje się spotkanie z figurką Maryi i napis, jaki widnieje na niej. Później pojawiają się kolejne pomocne znaki, za którymi kobieta decyduje się podążyć. To wszystko prowadzi ją do Toskanii. Tam odnajduje nie tylko siłę do stawienia czoła życiu, ale też dawną a także nową przyjaźń. Do tego samego domu wskutek pomyłki trafia Lela. Polka, która przyjechała do Włoch niejako w delegację. Pisze kulinarne teksty i teraz przyszedł czas na zapoznanie siebie i czytelników z kolejnymi smakami. Nicoletta i Lela prędko łapią wspólny język.


To właśnie przyjaźń gra w książce pierwsze skrzypce. Miłość, choć przecież najważniejsza, pozostaje lekko w tyle. Daje to wytchnienie dla zmęczonych standardowym romansem czytelniczek.


Przesympatyczne bohaterki na pierwszy rzut oka są różne, jednak patrząc głębiej trzeba zmienić zdanie. Pragną tego samego, ale Nicoletta, młoda wdowa, nie wyobraża sobie życia przy boku innego mężczyzny niż Ernesto... z kolei Lela została porzucona w spektakularny sposób. Nie wierzy w miłość, choć można łatwo wyczuć, że za nią tęskni. Pokręcone, prawda? Właśnie zakończony związek był misternie ułożony a ona wygodnie w nim ulokowana. Wszystko zdawało się grać bardzo płynnie, ale „do tanga trzeba dwojga”... Jaki los czeka dziewczyny?


Magdalena Kordel po raz kolejny lepi bohaterów z porządnej gliny. Są to osoby, które można by spotkać na ulicy, z którymi można się zaprzyjaźnić. Porusza w swojej najnowszej powieści różne zagadnienia, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie na aktualny stan ducha, w jakim teraz się znajduje. Otula ciepłem. Podsuwa przepiękne krajobrazy, które nie trudno zobaczyć w wyobraźni. Cudowna, pachnąca, wakacyjna lektura. Trudno się od niej oderwać.


Premiera 17 czerwca.


Polecam z całego serca!

Link do opinii
Inne książki autora
Malownicze. Wymarzony czas
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Malownicze. Wymarzony czas

Każdy ma swój wymarzony czas. To czas na miłość, na szczęście. Czas radości, ale i zmian. Magda ma już swój wymarzony dom i cieszy się na myśl o tym...

Malownicze. Wymarzony dom
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Malownicze.  Wymarzony dom

Czasem, by spełnić swoje marzenia, trzeba zacząć wszystko od nowa. Magda ma już dość. W jednym dniu rzuca pracę, mężczyznę i dotychczasowe życie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Pokaż wszystkie recenzje