W dżungli podświadomości

Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł. Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ? Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady? Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach? Skąd brały się uczucia i myśli, których nie chciałam mieć? I czy to można zmienić? Robiłam eksperymenty, uczyłam się na własnych błędach i naprawiałam swoją duszę. Teraz już wiem. To co myślisz i to co robisz, czy jesteś zdrowy czy chory, czy jesteś szczęśliwy czy nie - to wszystko zależy od twojej podświadomości. A ja ci wyjaśnię jak to działa i jak to można zmienić.

Beata Pawlikowska

Informacje dodatkowe o W dżungli podświadomości:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7778-402-0

Kup książkę W dżungli podświadomości

W dżungli podświadomości - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Rewelacja. Spostrzeżenia Beaty Pawlikowskiej wydają się tak proste, a jednak jak trudno samemu do nich dojść. Mam nadzieję, że część rad wprowadzę w życie i jak najszybciej sięgnę po kolejny tom z serii.
Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Ulubione,
Od tej lektury rozpoczęłam swoją przygodę z Beatą Pawlikowską i nie żałuję! Wszystkie jej książki pomagają wyjść z dołka! :) Pani Beata ma genialny styl pisania, jej słowa trafiają do człowieka. Warto sięgnąć po wszystkie części! :)
Avatar użytkownika - justa1001
justa1001
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jestem fanką Beaty. Bardzo mi się podobała. Książka z cyklu "jak żyć". Podnosi na duchu. Uczy pogody ducha, miłości, radości i pozbycia się złych kodów zapisanych przez naszą podświadomość. Napisana lekko, przystępnie. To prawda, że jest dużo powtórzeń i mówienia w kółko o tym samym, ale to jedna z cech tego typu książek. Powtórzenia są po to, żeby zakorzenić pewne przekonania w naszej podświadomości.
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Książki autorstwa Beaty Pawlikowskiej już na stałe wryły się w mój kanon lektur. Tym razem dziennikarka pokazała mi inną swoją stronę. "W dżungli podświadomości" jest odejściem od strony podróżniczej, a przybliżeniem się w stronę bardziej osobistą, z dozą naukowego spojrzenia na  wpływ i oddziaływanie naszej podświadomości na nasze życiowe wybory.

"W dżungli podświadomości" jest nowością, która pojawiła się w marcu tego roku na naszym rodzimym rynku wydawniczym. Lektura ta jest pierwszym tomem i w chodzi w skład serii. Kolejne tytuły, które pojawią się już niedługo to: "Księga kodów" (tom II), "Kurs szczęścia" (tom III), "Trening szczęścia" (tom IV), "Jestem Bogiem" (tom V).

Kłamstwo zawsze chwieje się i upada. Fałsz potrzebuje dodatkowego wsparcia..

Iluzje zawsze istnieją w cieniu niepokoju i niepewności i po tym łatwo je można rozpoznać.

Jak już wyżej wspomniałam nie jest to książka podróżnicza, chyba że podróżą , ale innego rodzaju można uznać fakt, że Beata Pawlikowska zapoznaje czytelnika ze swoją walką o szczęście, dążeniem do samorealizacji i samodoskonalenia.

W tym procesie główną rolę gra podświadomość człowieka, która jak dwa głosy- te dobre i złe kształtują nasze postępowanie. Podświadomość jest przyrównania jak dwie postacie- aniołka i diabełka, który chcę ocalić nas przed błędami, które często okazują się zgubne w skutkach, ale i taki głos, który kusi , namawia i usprawiedliwia nasze  potknięcia.

Spojrzałam w siebie. Nauczyłam się odróżniać co jest prawdą, a co fałszem. Przyznałam się przed samą sobą, że mój wewnętrzny dom jest w stanie ruiny. Zakasałam rękawy i zbudowałam go od nowa.

Mimo, że jest to niby poradnik, to  ja bardziej bym tą pozycje  określiła jako -autobiografie, gdyż autorka swoje tezy, odnośnie zmieniania siebie, doświadczania opisuje na własnych , często bardzo bolesnych wspomnieniach. Moje ukłony za odwagę, za obnażenie swoich słabości, potknięć, błędów życiowych , ale także traumatycznych przeżyć (np. gwałt, który doświadczyła Beata Pawlikowska).

Jeśli czujesz się jak niewolnik w kombinacie życia, to problem nie leży w machinie tylko w Tobie.

To ty nie dajesz sobie prawa do bycia WOLNYM.

WOLNY w sensie mentalnym. Wolny, żeby coś zmieniać, szukać dobra i dążyć do polepszenia swojego życia.

Wolny też w takim sensie, że uwolniony od strachu, przesądów i przywiązania do tego, co daje złudzenie poczucia bezpieczeństwa. To jest właśnie wolność.

Cechą charakterystyczną podróżniczki są "wrzutki" do treści w postaci  odręcznych zapisków i rysunków. Tym razem dzieje się podobnie. Lubię takie "wrzutki" dzięki, którym czuje się, że dziennikarka chciała, by czytelnik czuł, że nic nie jest na siłę pisane, a wkłada w pisanie cząstkę siebie.

Taka osobista pozycja jest miłą odmianą od podróżniczych relacji i czekam na więcej, gdyż bardzo lubię i cenią panią Beatę.

Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-05-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Beata Pawlikowska w "W dżungli podświadomości" po raz kolejny opowiada o tym samym. O tym, o czym w każdej jej niepodróżniczej książce. Swoje tezy ilustruje przykładami, historiami, które również już słyszeliśmy: o gwałcie, o Londynie, o czekoladzie, przed jedzeniem której nie możemy się powstrzymać. Wszystko to już było. Co nie zmienia faktu, że książkę, jeśli się innych autorstwa Pawlikowskiej z serii "jak żyć" nie zna, koniecznie trzeba przeczytać. A jej rady zacząć wcielać w życie.
Avatar użytkownika - Kamulka84
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 3, Przeczytałam,
Blondynka nad Gangesem. Audiobook
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki -  Blondynka nad Gangesem. Audiobook

Blondynka nad Gangesem - Beata Pawlikowska Audiobook Czyta Beata Pawlikowska Indie. Magiczne Varanasi nad Gangesem. Kurs medytacji, gdzie zostałam...

Kurs pozytywnego myślenia. Wierzę w szczęście
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Kurs pozytywnego myślenia. Wierzę w szczęście

Wierzę w szczęście. Wierzę w szczęście tak samo mocno, jak kiedyś uważałam, że wszystko jest do bani. Wierzę w szczęście nie dlatego, że dostałam czarodziejską...