W imię Boga

Dawno temu Pan spojrzał na ludzkość i wzgardził nią. Zesłał zarazę, która pożarła ludzkie dusze, zaś sam stworzył nowy lud, by z jego woli rządził światem. Obecnie ludzie żyją już tylko w rezerwatach. Światem rządzą tajemniczy kapłani zwani Sługami, a czystość krwi i oddanie Bogu to najwyższe nadludzkie cnoty.

Laila Hencelrinki to dziedziczka fortuny, wierna wyznawczyni religii swych przodków. Kiedy jej narzeczony umiera w tajemniczych okolicznościach, a ona w wyniku wypadku trafia do pełnej mieszańców dzielnicy nędzy, jej życiu zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Do tego nieznany morderca podąża jej śladem, gotów za wszelką cenę osiągnąć cel. Czy pomoc bezczelnego mieszańca ze slumsów wystarczy, by Laila bezpiecznie wróciła do domu?

Informacje dodatkowe o W imię Boga :

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️ Recenzja 😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️

Dominika Skoczeń " W imię Boga "

Wydawnictwo: Hmm
@wydawnictwohm

😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️

" - Nie bądź głupia - stwierdziła kwaśno. - Tanuril nie jest nadmężczyzną, który durzy się w ładniej buzi, a moja osobowość z pewnością go nie pociąga. Wielokrotnie dał mi to do zrozumienia. Pomaga mi, bo jest głupim, naiwnym idealistą, i chwała mu za to. Jeśli pomoże mi wrócić do domu, obsypię go złotem od stóp do głów. Mam tylko nadzieję, że przy okazji nic się temu głupcowi nie stanie..."

" W imię Boga " to świetny debiut autorki Dominiki Skoczeń.. Książka ta jest napisana naprawdę dobrze i należy do gatunku fantasy..

Opisuje ona losy Laili Hencelrinki, dziedziczki fortuny, która staje w obliczu niebezpieczeństwa,po śmierci narzeczonego i wypadku, który ją przenosi do dzielnicy nędzy.. Autorka pisze w sposób, który trzyma czytelnika w niepewności i wciąga go w historię..

Autorka opisuje również świat, w którym społeczeństwo jest podzielone na różne grupy.. Najwyższą władzą i mocą mają słudzy, którzy posiadają dużą ilość tajemniczych cząsteczek zwanych primionami.. Poniżej nich znajdują się czystokrwiste rody nadludzi, których dzieci muszą przejść test, aby udowodnić swoją czystość.. Reszta nadludzi, których moc primionów jest mniejsza, jest podzielona na kasty.. Ludzie natomiast, którzy nie posiadają primionów, żyją w rezerwatach, ponieważ uważa się, że są one brutalne i nie nadają się do życia w społeczeństwie..

" W imię Boga " to świetna książka, która wciąga czytelnika od pierwszej strony do ostatniej..

Książka, która ma wszystko - tajemnicę, niebezpieczeństwo, romans i wiele innych elementów, które sprawiają, że czytanie jej to prawdziwa przyjemność..

Autorka potrafi świetnie budować napięcie od samego początku.. Jej opisy są bardzo plastyczne i pozwolą ci poczuć się jakbyśmy byli tam osobiście..
Dominika Skoczeń sprawnie balansuje pomiędzy opisami otoczenia a rozwinięciem wątków fabularnych.. Jej narracja jest płynna i dynamiczna, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania..
Dodatkowo, autorka umiejętnie kreuje postacie, które są realistyczne i żywe.. Czytając tę książkę, możesz być pewien, że zostaniesz porwany przez historię i nie będziesz mógł się oderwać aż do samego końca..

" - Uważaj, Aave - powiedziała cicho, patrząc na niego zimno. - Możesz mieć rację w tej sprawie i wszystkich poprzednich. Ale kiedyś w końcu się pomyślisz. Jeśli do tego czasu nie staniesz się trochę grzeczniejszy, możesz się znaleźć w naprawdę nieprzyjemnej sytuacji..."

Laila Hencelrinki, która jest bogatą dziedziczką i bardzo oddaną wyznawczynią swojej religii.. Niestety, jej narzeczony umiera na bożą gorączkę, a ona sama w wypadku trafia do dzielnicy nędzy o nazwie Rioko..
W Rioko panuje bieda i trudności, a Laila musi stawić czoła niebezpieczeństwom, gdy tajemniczy morderca podąża jej śladem..

W tym trudnym momencie pojawia się Tanuril, mężczyzna, który od dziecka musiał się zmagać z biedą i trudnymi warunkami życia.. Pomimo własnych trudności, postanawia on pomóc Laili, która jest w niebezpieczeństwie..

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;