W plątaninie uczuć

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2012-07-03
ISBN: 978-83-7229-307-7

Opowieść o sile prawdziwej kobiecej przyjaźni, cierpieniu, miłości, zdradzie. Opowieść o tym jak trudną sztuką jest pięknie żyć. Trzy historie, trzy różne kobiety. Każda inaczej żyje swoje życie, walczy o siebie i swoje marzenia. Są do bólu prawdziwe, a przy tym nie pozbawione autoironii i poczucia humoru.

Książka ukazuje całą panoramę spraw, problemów czasem śmiesznych , czasem poważnych. Codzienne problemy, zmaganie z przeciwnościami losu, udane związki i mniej udane rozwiązki. Poruszająca!

Kup książkę W plątaninie uczuć

Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2013-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Przyjaźń. Wielkie słowo, pisane z małej litery. Słowo mające tak wiele znaczeń i barw. Niektóre przyjaźnie zaczynają się w przedszkolu czy szkole, inne zawiązują się w późniejszych czasach. Nie zawsze są silne, chociaż z definicji wynika, że przyjaźń powinna być mocniejsza niż stal. Ludzie są jednak tylko i wyłącznie ludźmi, miewają lepsze i gorsze momenty. Zawsze łatwiej jest jednak, gdy ma się u boku przyjaciela. Kto bowiem lepiej nas zrozumie, czasem nie zawaha się powiedzieć niewygodnej prawdy, ale nie tak, by zranić, lecz by pomóc i bywa cierpliwym słuchaczem żalów? Właśnie przyjaciel, często znający nas lepiej niż my sami. Dorota, Kalina i Hanna razem są niepokonane. Wiedzą o sobie wszystko, mogą na sobie polegać i w małych, i w dużych kłopotach. Potrafią też cieszyć się swoim towarzystwem. Mąż, dzieci i dom, korporacja, kariera i kolejni faceci, własny biznes i wieczny chłopak zamiast konkretnych zobowiązań. Prawdziwa plątanina uczuć, w której wprost skrzy się od emocji. Czy jest czego zazdrościć przyjaciółce, jeżeli samej wybrało się swoją życiowa ścieżkę? Najważniejsze, że można o wszystkim szczerze porozmawiać, wyrzucić z siebie żal do siebie samego albo do losu, zajadając się przy tym lodami i ciastkami. Kobieca przyjaźń ma wiele twarzy. Ta - to trzy oblicza. Każde inne, chociaż stanowiące element większej całości. Trzy kobiety jakich tysiące. Je jednak wyróżnia przyjaźń ...

Opinie o książce - W plątaninie uczuć

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Historia trzech kobiet Doroty, Kaliny oraz Hanny, ich przyjaźni, wspólnych przeżyć. Więź tak silna, że potrafi pokonać problemy, chorobę i pozostaje w sercach nawet po śmierci. Niezwykła lekcja pokory, dawka niesamowitych uczuć, życiowej lekcji.
Avatar użytkownika -

Książka niezwykle poruszająca, wybitna, mądra i piękna. Jej głębia a zarazem prosta zwyczajność chwytają za serce. Dostarczyła mi wielu niezapomnianych wzruszeń. Dobrze, że zaopatrzyłam się w kilka paczek chusteczek.;-) "W plątaninie uczuć" wzbudza autentyczne emocje i skłania do refleksji nad własnym życiem. Mnóstwo prawdy, bólu i... nadziei. Opowieść, która zadaje pytanie: dlaczego? Dlaczego cierpimy, dlaczego kiedy jesteśmy szczęśliwi to przydarzają nam się złe rzeczy, dlaczego miłość czasami boli, a życie jest różne od naszych marzeń. Czy rzeczywiście wszystko jest po coś? Książka Gabrieli Gargaś ukazuje historię pełną głębokich przemyśleń i refleksji nad tym co przeminęło bezpowrotnie. Sprawy kiedyś nieistotne nabierają nowego znaczenia. Bohaterki muszą nauczyć się żyć na nowo, ale normalnie. Od chwili kiedy usłyszały feralną diagnozę, ich życie staje się zupełnie inne. Teraz doskonale rozumieją powiedzenie "Chwytaj dzień". Historia mimo iż smutna nastawia pozytywnie do życia i ludzi. Daje ona siłę i nadzieję. Siłę, bo ukazuje jak można radzić sobie z tragicznymi wydarzeniami, które spotykają każdego z nas. Miejscami poetycka, miejscami trzymająca w napięciu opowieść o życiu i walce o życie. I o uczuciach. Całej gamie uczuć.

Historia trzech przyjaciółek. Dorota to mama i żona. Przytłoczona swoimi obowiązkami musi zmierzyć się ze zdradą męża. Hania to singielka, która na pierwszym miejscu stawia karierę. Kalina jest właścicielką butiku. Gdy na jej drodze pojawia się dawna miłość, kobieta jest rozerwana między dwoma mężczyznami. Śmiertelna choroba, zdrada, trudne decyzje.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2019,

Po książki Gabrieli Gargaś sięgam w ciemno i bez zastanowienia,bo wiem ,że mnie nie zawiodą.Tak tez jest i tym razem."W plątaninie uczuć"to piękna powieść o sile uczucia,które potrafi zniszczyć największą miłość oraz o sile przyjaźni,która jest potężna niż śmierć.

Jest to opowieść o trzech przyjaciółkach.Dorota,żona i matka dwójki dzieci,która zajęła się domem spychając na dalszy plan swoje marzenia.Z czasem jednak ten układ zaczyna ją przytłaczać.Kalina żyje w luźnym związku,spełnia się zawodowo,marzy o ślubie i dzieciach,jednak jej partner nic nie czyni w tę stronę żadnego kroku.Wkrótce na drodze Kaliny staje dawna miłość.Halina ,kobieta spełniona zawodowo,singielka.Niestety brak kontaktu z rodzina zaczyna jej ciążyć.Wkrótce jednak na jej drodze staje Piotr,który staje się dla Haliny kimś bliskim.Na drodze jej szczęścia staje jednak poważna choroba.

Trzy różne kobiety,trzy historie,trzy różne spojrzenia na świat,w których każda z czytelniczek być może się identyfikuje.Gabriela Gargaś w niesamowity i piękny sposób pokazała siłę miłości i przyjaźni,przeniosła na papier bolączki,które dla kobiet być może są codziennością.Czasami przecież zwykłe czynności domowe,stają się kamieniem u nogi,opieka nad dziećmi,zatargi z teściową,zdrada ze strony męża,który chce swoja żonę zawsze widzieć uśmiechniętą ,pełną seksapilu a nie zmęczoną życiem,zaniedbaną.Tylko,że ten mąż specjalnie nie wraca na czas do domu by mieć święty spokój..Kobieta zostaje z całym domem sama..
Gabriela Gargaś przez tą książkę chce pokazać,że nie jesteśmy w tym wszystkim same,że warto zastanowić się na swoim życiem , tchnąc w nie iskierkę nadziei i wiary,że jesteśmy warte tego by walczyć o swoje marzenia i idee.Z książki dowiemy się również,,że warto celebrować chwile i cieszyć się drobiazgami,bo życie jest tylko jedne,nie wiadomo w którym momencie się skończy.
Polecam

jolantasatko
Przeczytane:2018-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2017, 52 książki 2017,
Kochaj mnie czule
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Kochaj mnie czule

Tę historię napisało samo życie. Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę... Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? - tak napisała zwyciężczyni...

Taka jak ty
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Taka jak ty

Karolina i Mariona przyjaźniły się od dziecka. Wśród bloków z wielkiej płyty huśtały się ,,od dechy do dechy", wisiały na trzepaku głową...