W plątaninie uczuć

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2012-07-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7229-307-7
Liczba stron: 392
Język oryginału: polski

Ocena: 5.4 (10 głosów)

Opowieść o sile prawdziwej kobiecej przyjaźni, cierpieniu, miłości, zdradzie. Opowieść o tym jak trudną sztuką jest pięknie żyć. Trzy historie, trzy różne kobiety. Każda inaczej żyje swoje życie, walczy o siebie i swoje marzenia. Są do bólu prawdziwe, a przy tym nie pozbawione autoironii i poczucia humoru.

Książka ukazuje całą panoramę spraw, problemów czasem śmiesznych , czasem poważnych. Codzienne problemy, zmaganie z przeciwnościami losu, udane związki i mniej udane rozwiązki. Poruszająca!

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - W plątaninie uczuć

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Historia trzech kobiet Doroty, Kaliny oraz Hanny, ich przyjaźni, wspólnych przeżyć. Więź tak silna, że potrafi pokonać problemy, chorobę i pozostaje w sercach nawet po śmierci. Niezwykła lekcja pokory, dawka niesamowitych uczuć, życiowej lekcji.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Książka niezwykle poruszająca, wybitna, mądra i piękna. Jej głębia a zarazem prosta zwyczajność chwytają za serce. Dostarczyła mi wielu niezapomnianych wzruszeń. Dobrze, że zaopatrzyłam się w kilka paczek chusteczek.;-) "W plątaninie uczuć" wzbudza autentyczne emocje i skłania do refleksji nad własnym życiem. Mnóstwo prawdy, bólu i... nadziei. Opowieść, która zadaje pytanie: dlaczego? Dlaczego cierpimy, dlaczego kiedy jesteśmy szczęśliwi to przydarzają nam się złe rzeczy, dlaczego miłość czasami boli, a życie jest różne od naszych marzeń. Czy rzeczywiście wszystko jest po coś? Książka Gabrieli Gargaś ukazuje historię pełną głębokich przemyśleń i refleksji nad tym co przeminęło bezpowrotnie. Sprawy kiedyś nieistotne nabierają nowego znaczenia. Bohaterki muszą nauczyć się żyć na nowo, ale normalnie. Od chwili kiedy usłyszały feralną diagnozę, ich życie staje się zupełnie inne. Teraz doskonale rozumieją powiedzenie "Chwytaj dzień". Historia mimo iż smutna nastawia pozytywnie do życia i ludzi. Daje ona siłę i nadzieję. Siłę, bo ukazuje jak można radzić sobie z tragicznymi wydarzeniami, które spotykają każdego z nas. Miejscami poetycka, miejscami trzymająca w napięciu opowieść o życiu i walce o życie. I o uczuciach. Całej gamie uczuć.
Link do opinii

Historia trzech przyjaciółek. Dorota to mama i żona. Przytłoczona swoimi obowiązkami musi zmierzyć się ze zdradą męża. Hania to singielka, która na pierwszym miejscu stawia karierę. Kalina jest właścicielką butiku. Gdy na jej drodze pojawia się dawna miłość, kobieta jest rozerwana między dwoma mężczyznami. Śmiertelna choroba, zdrada, trudne decyzje.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2019,

Po książki Gabrieli Gargaś sięgam w ciemno i bez zastanowienia,bo wiem ,że mnie nie zawiodą.Tak tez jest i tym razem."W plątaninie uczuć"to piękna powieść o sile uczucia,które potrafi zniszczyć największą miłość oraz o sile przyjaźni,która jest potężna niż śmierć.

Jest to opowieść o trzech przyjaciółkach.Dorota,żona i matka dwójki dzieci,która zajęła się domem spychając na dalszy plan swoje marzenia.Z czasem jednak ten układ zaczyna ją przytłaczać.Kalina żyje w luźnym związku,spełnia się zawodowo,marzy o ślubie i dzieciach,jednak jej partner nic nie czyni w tę stronę żadnego kroku.Wkrótce na drodze Kaliny staje dawna miłość.Halina ,kobieta spełniona zawodowo,singielka.Niestety brak kontaktu z rodzina zaczyna jej ciążyć.Wkrótce jednak na jej drodze staje Piotr,który staje się dla Haliny kimś bliskim.Na drodze jej szczęścia staje jednak poważna choroba.

Trzy różne kobiety,trzy historie,trzy różne spojrzenia na świat,w których każda z czytelniczek być może się identyfikuje.Gabriela Gargaś w niesamowity i piękny sposób pokazała siłę miłości i przyjaźni,przeniosła na papier bolączki,które dla kobiet być może są codziennością.Czasami przecież zwykłe czynności domowe,stają się kamieniem u nogi,opieka nad dziećmi,zatargi z teściową,zdrada ze strony męża,który chce swoja żonę zawsze widzieć uśmiechniętą ,pełną seksapilu a nie zmęczoną życiem,zaniedbaną.Tylko,że ten mąż specjalnie nie wraca na czas do domu by mieć święty spokój..Kobieta zostaje z całym domem sama..
Gabriela Gargaś przez tą książkę chce pokazać,że nie jesteśmy w tym wszystkim same,że warto zastanowić się na swoim życiem , tchnąc w nie iskierkę nadziei i wiary,że jesteśmy warte tego by walczyć o swoje marzenia i idee.Z książki dowiemy się również,,że warto celebrować chwile i cieszyć się drobiazgami,bo życie jest tylko jedne,nie wiadomo w którym momencie się skończy.
Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2018-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2017, 52 książki 2017,
Inne książki autora
Wybacz mi
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Wybacz mi

Nigdy nie zapomni ich dziecięcych zabaw na łące, wysokiej trawy drapiącej łydki, barwnych motyli, beztroskiego śmiechu, zapachu lata... Ale to wszystko...

Eryk i Mela. Co lubimy robić najbardziej?
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Eryk i Mela. Co lubimy robić najbardziej?

Eryk, Mela i ich przyjaciele na wakacjach! Nareszcie lato! Wakacje! Ulubiona pora roku wszystkich dzieciaków! Dni są długie, noce krótkie, co oznacza...