W plątaninie uczuć

Historia o prawdziwej kobiecej przyjaźni i o tym, jak trudną sztuką jest pięknie żyć.

Dorota jest mężatką i matką dwójki dzieci, którą przytłacza codzienność i nadmiar obowiązków. Czy znajdzie w sobie siły, by przebaczyć zdradę?

Hanna to trzydziestopięcioletnia singielka, która pnie się po szczeblach kariery w międzynarodowej korporacji. Nie ma czasu na nic, a już na pewno nie na miłość.

Z kolei Kalina jest w szczęśliwym związku od dziesięciu lat. To właścicielka ekskluzywnego butiku, wiodąca spokojne i poukładane życie. Nagle jej życiu pojawia się dawna miłość i wywraca wszystko do góry nogami.

Życie trzech kobiet zmienia się, gdy stają w obliczu śmiertelnej choroby. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na największą próbę.

Muszą zmierzyć się z własnymi słabościami i pomóc sobie nawzajem.

Bo życie składa się z miliona małych szczęść i kilku wielkich tragedii.

Czasem to właśnie przyjaźń pozwala przetrwać i uwierzyć w przyszłość.

Informacje dodatkowe o W plątaninie uczuć:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-01-18
ISBN: 9788380751910

Kup książkę W plątaninie uczuć

W plątaninie uczuć - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaRosinska
AnnaRosinska
Przeczytane:2017-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kochać, czy nienawidzić? Lubić, czy nie znosić?Szanować, czy poniżać? Być szczerym, czy kłamać? Wybaczyć, czy odejść? Żyć, czy egzystować? Uczucia to skomplikowana sprawa. W ich plątaninie można się zgubić. Czy jest jakieś właściwe wyjście z tego labiryntu?  W plątaninie uczuć to historia trzech przyjaciółek będących na życiowych zakrętach. Dorota ma dwójkę cudownych dzieci i męża, który ją zdradza. Kobieta jest jednak tak przytloczona codziennymi obowiązkami, że pewnych sytuacji woli po prostu nie dostrzegać. Czy będzie w stanie wybaczyć mężowi, kiedy jego drugi związek ujrzy światło dzienne? Kalina to właścicielka ekskluzywnego butiku. Od 10 lat jest w szczęśliwym związku z Piotrem. Ale kiedy spotyka swoją pierwszą, wielką miłość jej uczucia zostają wystawione na próbę, a poukładany świat wywraca się do góry nogami. Pojawia się pytanie: Kogo wybrać? Hanna to atrakcyjna singielka, która pnie się po szczeblach kariery w międzynarodowej korporacji. Przelotne romanse i nic nieznaczące związki coraz częściej goszczą w jej życiu. Sama Hania twierdzi, że absolutnie nie ma czasu na miłość. A może prawda jest taka, że tego czasu nie chce mieć?  Agnieszka Lingas- Łoniewska rekomenduje tę książkę następującymi słowami: Wciągająca powieść, miejscami radosna, innym razem wzruszająca aż do łez (...). I ja z tą opinią muszę się zgodzić w 101%. Na początku cieszyłam się, że trafiła w moje ręce taka typowa, babska powieść :-) Jest kobieta zdradzana, jest kobieta, którą kusi zakazany owoc i jest taka, która ukrywa swoją prawdziwą twarz. Problemy, zakręty i potknięcia. Wszystko okraszone odpowiednią szczyptą humoru i wypełnione kilogramami złotych myśli. Czasami myślałam sobie " Dziewczyny, czy wy jesteście ślepe? Dorota, mąż cię zdradza, a ty co?! Kalina, co ty wyprawiasz?! Warto tak ryzykować? Haniu, może tak nadszedł czas, aby dać szansę jakiemuś przystojniakowi?". Typowe, kobiece rozterki. Co by było gdyby? Czy moje życie byłoby lepsze? A może wręcz przeciwnie? A potem, kiedy przekroczyłam magiczną połowę książki doznałam szoku. Owszem, uśmiechałam się, ale już tylko przez łzy. Łzy smutku. Bo niestety tak to już w życiu bywa, że kiedy wreszcie wydostaniemy z labiryntu ludzkich dylematów i mamy wrażenie, że przed nami już tylko prosta droga, los zadaje nam cios, z którego niesamowicie trudno się podnieść...  Mnie ta powieść bardzo się podobała. Zdradzę Wam nawet, że przeczytałam ją... w jeden dzień. Zaczęłam przy porannej kawie. Potem, jak złodziejka kradłam bohaterkom chociaż kilka krótkich chwil, np. w kuchni gdzieś między zupą, a drugim daniem, by wieczorem z kubkiem wypełnionym ulubioną herbatą przepaść totalnie. Losy przyjaciółek tak mnie pochłonęły, że nagle nasz świat przestał istnieć. Liczyła się tylko ich rzeczywistość. Czytanie przerywałam tylko po to, aby uspokoić myśli lub sięgnąć po kolejną chusteczkę. To nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Gabrieli. Pamiętam dokładnie, co się działo w moim sercu i w mojej głowie podczas lektury Wybacz mi. Wiedziałam, że nie będzie słodko, że nie będzie łatwo. A jednak zwiodla mnie ta niewinna okładka, a przecież powinnam wiedzieć, że będzie emocjonalnie. Na półce już grzecznie czeka kolejna powieść autorki, Pośród żółtych płatków róż. Z jednej strony nie mogę się doczekać kiedy ją otworzę i wkrocze do świata kolejnych postaci, z drugiej zaś boję się, że znów ciężko będzie mi się pozbierać po jej zakończeniu. Jak będzie? Już wkrótce się przekonam. Wam, moi drodzy jak najbardziej polecam lekturę W plątaninie uczuć. To bardzo życiowa powieść pełna niespodzianek z gatunku tych zaskakujących (pozytywnie) jak i tych, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Ale może tak właśnie jest, że nic nie dzieje się bez przyczyny. My też śmiejemy się, kochamy. Przeżywamy tragedie i dramaty. Przecież nam też zdarza się zboczyć z obranego kursu i zagubić się gdzieś w labiryncie sprzecznych uczuć.
Opowieść o trzech przyjaciółkach, mających niezwyczajne marzenia, skrywanych głęboko, ale i tych wyrażanych codziennie i niezauważanych dla innych. Śmiałam się,ale i płakałam, zastanawiając się na ile stać byłoby mnie na miejscu bohaterek....
Autorka przedstawiła w powieści trzy, jakże różne osobowości. Każda z bohaterek ma inne życie, inne problemy, inne marzenia. Jednak wszystkie chcą być kochane, zauważane, piękne i doceniane. Gargaś zwróciła uwagę na fakt, jak czuje się kobieta zamknięta w domu, z ogromem obowiązków, bez czasu dla siebie - jest szczęśliwa z uwagi na dzieci, ale czy to wystarczy, by była spełniona? Jest też bohaterka-karierowiczka oraz żyjąca w wolnym związku - bardzo życiowe to postacie. Nie brakuje też charakternej teściowej, na którą można sobie ponarzekać, bo wtrąca się do wszystkiego i krytykuje. Jest młoda, piękna i ponętna kochanka, która stanowi odskocznię od zrzędliwej żony i daje kochankowi poczucie względnej wolności oraz cały wachlarz mężczyzn - jednych można polubić, innych nie. Koniecznie muszę wspomnieć o pewnym starszym małżeństwie, u którego Wigilię spędziła Hanka. Pani Janina, pomimo choroby męża jest zawsze uśmiechnięta, ponieważ tak się przyjemniej żyje. Jest pełna mądrości życiowej i uważa, że owszem zmieniły się czasy - od chwili, gdy ona była młoda - ale przecież problemy pozostały takie same. Jak przystało na dobrą powieść obyczajową w fabule nie zabrakło uzdrawiającej mocy pobytu na wsi - tym razem są to Kaszuby. To tam można znaleźć ukojenie, odpoczynek i podjąć ważne decyzje mające zaważyć na całym życiu, które mamy przecież tylko jedno. Trzeba je doceniać, gdyż jest kruche i ulotne. Czasem wystarczy jedna sekunda lub jedna diagnoza i możemy je utracić. Autorka, by pokazać czytelnikowi co może stracić, pozbawiła zdrowia jedną z postaci - przyznaję, że bardzo długo nie domyślałam się na kogo padnie... Całkowicie zaskoczyła mnie wiadomość, że to... Nie, tego Wam nie zdradzę - musicie sami sięgnąć po książkę :) Gabriela Gargaś napisała niezwykle zapadającą w pamięć historię. Traktuje o prawdziwym życiu i realnych problemach: prawdziwej przyjaźni, zdradach, chorobach, decyzji: urodzić czy też nie... Poruszony jest problem porzucania zwierząt, zatajania prawdy oraz samotności. Każdy z nas się jej boi, choć bywa pod różnymi postaciami. "W plątaninie uczuć" autorka wita czytelnika szarą, twardą i trudną rzeczywistością. Nie ma lukru, nie ma upiększeń ani idealizowania. Oprócz zalet, piękna, powodzenia, narodzin i miłości jest ta ciemniejsza strona życia, o której nie lubimy myśleć ani mówić - wady, problemy, kłamstwa czy choroby. To bardzo poruszająca i prawdziwa opowieść, która wciąga, zaskakuje, ale i wzrusza. Można przeżyć tutaj cały wachlarz emocji - skrajnych - od śmiechu do łez. Mnie oczy zaczęły się "pocić" około trzechsetnej strony i już do końca książki potrzebowałam chusteczek. Powieść nie tylko opisuje historię trzech przyjaciółek i ich rodzin, ale zawiera mądre rady, z których możemy skorzystać. Skłania też do refleksji i udowadnia, że wszystko dzieje się po coś. Z każdej, nawet najgorszej i najsmutniejszej chwili - można wyciągnąć radosny promyk nadziei na lepsze jutro. Mimo, że bardzo łatwo się pogubić w plątaninie uczuć... całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/02/gabriela-gargas-w-plataninie-uczuc.html

Niestety nie zachwyciła mnie. Męczyłam ją kilka dni i ledwo dotarłam do końca. Tematyka ciekawa aczkolwiek moim zdaniem ciutkę przy długawa.

Ta książka trafiła w moje ręce przez przypadek...tyle razy natykałam się gdzieś w necie na opinie, że Gabriela Gargaś tak wspaniale pisze, mama mojej przyjaciółki wyczytała chyba wszystkie i również zachwycona, że jak pojawiłam się w mojej bibliotece i zobaczyłam na półce Jej książki- pomyślałam, no cóż wezmę jedna zobaczę czy warto!? NIE ZAWIODŁAM SIĘ, NIE ZAWIODŁAM SIĘ!
Książka mnie pochłonęła, czas który jej poświęciłam nie uważam za czas stracony - wręcz przeciwnie! Wiele mądrych rzeczy wyniosłam z tej książki, przemyśleń, dużo sobie uświadomiłam. Życie mamy tylko jedno i przeżyjmy je zgodnie z sobą, swoimi pragnieniami, marzeniami.
Historia trzech przyjaciółek. Jedna mężatka z dwójką dzieci, tzw. kura domowa-pranie, sprzątanie, obiadki, kolacje i brak czasu dla siebie! A gdzie mąż w tym wszystkim? No własnie mąż "wiecznie w pracy"-zastanawiające, prawda?hmmm.
Druga pani biznesu, zgrabna, zadbana, wciąż zapracowana, nie ma czasu na miłość, ciągle gdzieś pędzi, poświęca się dla dobra innych, pociesza, pomaga! A gdzie czas dla siebie?T
Trzecia prowadząca swój mały interes, niezdecydowana, uwikłana między miłością dwóch mężczyzn. Którego z nich wybierze?
Każda z tych kobiet ma swoje problemy (och jakie wielkie te problemy w tamtej chwili im się wydawały!), jednak dopiero wtedy, gdy stają twarzą w twarz ze śmiertelną choroba jednej z nich zaczynają uświadamiać sobie co tak naprawdę jest ważne w życiu!!!
Polecam, szczególnie ludziom słabej wiary!Doceńcie to co macie! Życiem naprawdę trzeba się cieszyć.
Nieważne są pieniądze, sława, rzeczy materialne- najważniejsze jest zdrowie, bo bez niego jesteśmy pustką, nicością.
Polecam!

(moja oipinia z lubimy czytać http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3988383/w-plataninie-uczuc/opinia/50966129#opinia50966129)

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Luna
Gabriela Gargaś 0
Okładka ksiązki - Luna

Luna ma w sobie coś z żywiołu. Gdy się śmieje, świat śmieje się wraz z nią. A gdy kocha, to całym sercem. Latając, czuje się wolna. I choć wciąż ściga...

Eryk i Mela. Co lubimy robić najbardziej?
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Eryk i Mela. Co lubimy robić najbardziej?

Eryk, Mela i ich przyjaciele na wakacjach! Nareszcie lato! Wakacje! Ulubiona pora roku wszystkich dzieciaków! Dni są długie, noce krótkie, co oznacza...