W pogoni za sztuką

Szaleńcza pogoń za złodziejem dzieł sztuki w malarskiej wyszukiwance ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli.

Montaż wystawy to nie lada wyzwanie! Trzeba wymyślić, jak rozmieścić prace, uważać, żeby niczego nie zniszczyć ani samemu się nie potłuc. Tymczasem… z muzeum znika cenne malowidło. W pościgu za rabusiem bohaterowie trafiają do wnętrza słynnych obrazów, a pogoń zamienia się w fascynującą podróż przez historię sztuki od Leonarda da Vinci przez Hokusaia po Henry’ego Moore’a. Dowiedzcie się, co się stało z Portretem z tortem Aurelii A. Pieskiej, a przy okazji sprawdźcie, dlaczego pani Prosińska tak rozzłościła panią Królik i czy kanapa Dalego w kształcie ust jest wygodniejsza niż łóżko w pokoju Van Gogha.

Książka obrazkowa Thé Tjong-Khinga to zaproszenie do śledzenia zaskakujących perypetii wielu różnych bohaterów, opowiadania ich historii i odkrywania wciąż nowych, zabawnych detali.

Polecamy pozostałe części serii: Gdzie jest tort?, Wielki piknik i Przygoda z tortem.

Informacje dodatkowe o W pogoni za sztuką:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2023-05-01
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Kunst met taart
Ilustracje:Thé Tjong-Khing

Kup książkę W pogoni za sztuką

W pogoni za sztuką - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"W pogoni za sztuką" oraz "Przygoda z tortem" to książki obrazkowe, a więc nie znajdziemy tu tekstu. Ma to swoje plusy - z każdym kolejnym czytaniem zauważamy nowe detale i tworzymy kolejne historie.

"W pogoni za sztuką" wciąga w artystyczny świat, prezentując dzieła mistrzów malarstwa.

Złodziej wykrada z muzeum cenny obraz. Rozpoczyna się za nim szaleńczy pościg, w trakcie którego dużo się dzieje.
Czy uda się złapać złodzieja i umieścić malowidło na przygotowywanej wystawie?

Książka zapewnia dużą dawkę humoru i dobrej zabawy podczas wyszukiwania szczegółów, śledzenia bohaterów i tworzenia własnych historii.

Nie byłam pewna czy 4-latek będzie zainteresowany taką formą a jak się okazało był zafascynowany. Co rusz dostrzegał nowy szczegół i dodawał swoją wersję zdarzeń.

To zdecydowanie propozycja rozwijająca wyobraźnię czytelnika, idealna do wspólnego spędzenia czasu z rodzicem, pozwalająca oderwać się od codzienności, ponieść fantazji i zanurzyć w świecie sztuki.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska