W pogoni za torebką

Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet?

Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN.

Torebka mrocznym przedmiotem pożądania?

Torebka, która kosztuje tyle co mały samochód? To szaleństwo!

A jednak. Co więcej, trzeba na nią czekać nawet dwa lata! Lista oczekujących jest długa, a sprzedawcy nieubłagani. Wielki świat, wielka moda, wielka ściema. Choć Michael nigdy wcześniej nie słyszał o torebce Birkin, szybko zorientował się, że wielu chciałoby ją mieć, ale niewielu może ją kupić. Postanowił przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody i obmyślił formułę, dzięki której był w stanie kupić kilka birkinek w jeden tydzień i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli. Przy okazji dowiedział się wiele o ludzkiej naturze: jak łatwo nas omamić, wzbudzić w nas sztuczne potrzeby, przekonać, że nowa torebka lub buty są gwarantem naszego szczęścia.

Informacje dodatkowe o W pogoni za torebką:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-07-04

Kup książkę W pogoni za torebką

W pogoni za torebką - opinie o książce

Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czyta się fajnie ale ...tylko tyle. Nie jestem znawczynią mody więc może dlatego książka nie zrobiła na mnie wrażenia.
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2013 roku,
Torebki Birkin marki Hermes to najdroższe torebki świata. Najbardziej pożądane są te, wykonane ze skóry krokodyla. Jedna z nich została sprzedana, podczas którejś z paryskich aukcji, za bagatela 63 tys. euro. Żeby tego było mało, nie można ich ot, tak po prostu kupić. Trzeba zapisać się na listę i czekać w kolejce dwa lata. Amerykanin Michael Tonello przeprowadził się do Europy, a konkretnie do Barcelony, miasta, które go zauroczyło. Na miejscu okazało się, że nie możne liczyć na obiecaną pracę. Nie załamał się, lecz wziął sprawy w swoje ręce. W związku z tym, że na jego dobytek składały się firmowe rzeczy: ubrania od sławnych projektantów i pierwsze wydania książek, został sprzedawcą na eBayu. Najbardziej pożądanym przedmiotem, na wystawionych przez niego aukcjach, była apaszka z domu mody Hermes. Michael dostał wiele e-maili z zapytaniem o inne, rzadkie do zdobycia apaszki tejże marki. W związku z tym postanowił, iż zajmie się ich sprzedażą. Jego prawdziwa przygoda z marką Hermes rozpoczęła się, gdy dostał e-maila z zapytaniem o birkinkę. To, co dla innych było nieosiągalne, stało się dla niego celem. Wyodrębnił kilka typów sprzedawców i stworzył odpowiednią formułę postępowania, co skutkowało zdobyciem nawet kilku birkinek w tygodniu. "W pogoni za torebką" to połączenie komedii, kryminału i książki podróżniczej. Specyfika "pracy" Michaela sprawia, że wraz z nim podróżujemy szlakiem butików Hermes. Zatrzymujemy się w najlepszych hotelach, jadamy w najdroższych restauracjach. Zresztą nie może być inaczej, gdy w dłoniach trzymamy pomarańczowe torebki z cenną zawartością. Plusem tej książki jest niewątpliwie sposób prowadzenia narracji. Autor opisał swoją historię w sposób dowcipny. Nie zabrakło w niej ironii oraz dystansu do siebie i otaczającego świata. W bardzo ciepły i serdeczny sposób przedstawił relacje łączące go z niektórymi klientkami. Miłym zaskoczeniem są ilustracje. Jedna z nich prezentuje anatomię birkinki ;). Drugim ciekawym dodatkiem jest słownik pojęć Hermes. Dzięki niemu, taki laik, jak ja może bliżej zapoznać się z nieosiągalną dla niego marką. Reasumując: "W pogoni za torebką" jest lekką, zabawną opowieścią, która uświadamia nam, że prawdziwe jest przysłowie: "Dla chcącego, nic trudnego".
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2013-08-08, Ocena: 3, Przeczytałam,
Składniki tej książki są następujące: Barcelona + wszystkie sklepy Hermesa na świecie (albo prawie wszystkie) + gej + apaszki = czarodziejska formuła zdobywania birkinek. Jeśli interesujesz się modą ta książka może ci się spodobać ale nie zrewolucjonizuje Twojego punktu widzenia.
Avatar użytkownika - klaudia92
klaudia92