W sidłach namiętności

Ocena: 4.43 (7 głosów)

Książka opowiada o ludzkich tęsknotach, namiętnościach, o samotności i dążeniu do pozbycia się jej, o sensualności, erotyzmie i różnorodności miłości, o damsko-męskich relacjach, które niezależnie od pór roku i okresów dziejowych rozwijają się w człowieku.

Kobieta, bardzo wrażliwa, zawiedziona ostatnim związkiem, poprzez Internet poszukuje nowej znajomości. Nie wie, czego ma się spodziewać. Prowadząc rozmowy na czatach, poznaje ludzi, którzy ukrywając własne pragnienia, tu pod przykrywką anonimowości, ujawniają swoje ukryte pragnienia i marzenia, częstokroć prowadząc ze sobą walkę moralną.

Podobnie czyni główna bohaterka, chroniąc się i zasłaniając "nickiem", odsłania własne potrzeby i pragnienia miłości, związku z mężczyzną, a jednocześnie ocenia postawy występujących tu mężczyzn. Częstokroć okazuje się, że wieczorową porą, faceci przestają być przykładnymi mężami i ojcami, a zamieniają się w postaci z własnych marzeń i nieujawnianych potrzeb emocjonalno-seksualnych.

Książka została skonstruowana w taki sposób, aby zlepić fantazje z rzeczywistością.

Historia jak wiele wydarzających się w naszym życiu, dlatego staje się bliska każdemu człowiekowi.

Informacje dodatkowe o W sidłach namiętności:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Romans
ISBN: 9788397046306
Liczba stron: 235
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę W sidłach namiętności

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

W sidłach namiętności - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanamama86
zaczytanamama86
Przeczytane:2024-03-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

”W sidłach namiętności” Maria Fraszewska to historia o samotności i tęsknocie. 
Czy ukrywaliście się kiedyś pod nickiem lub pseudonimem na czaterii ? 
Myślę, że każdy z nas kiedyś próbował szukać przyjaźni czy miłości w internecie. Trzeba pamiętać, że osoby po drugiej stronie mogą mieć różne intencje, problemy, czy też być samotni, ale bardzo skryci. 
Główna bohaterka zawiedziona ostatnim związkiem poszukuje nowych znajomości w internecie.
Czy można znaleźć prawdziwą osobę, która będzie szczera ?
Kochani książka bardzo na czasie i myślę, że wiele młodych osób powinno ją przeczytać. Chowanie się w internecie za wieloma nickami nigdy nie jest dobre. Trzeba się pilnować i uważać z kim się rozmawia. Często osoba po drugiej stronie to niekoniecznie dobry człowiek.
Czy możemy winić ludzi za to, że próbują szukać znajomości i sex przygody w internecie ? 
Książka w większości pokaże wam, jak wyglądają rozmowy w internecie. Osoby piszące w internecie są bardzo odważne i pokazują, czego pragną i oczekują. Lecz trzeba pamiętać, co jest rzeczywistością a co wirtualnym światem. 
Jak myślicie, czy nasza bohaterka poradzi sobie w takim świecie ?
Czy znajdzie miłość ?
Kochani z ogromną przyjemnością zachęcam was do zapoznania się z tą pozycją. Książkę znajdziecie na legimi oraz możecie zamówić na stronie wydawnictwa. 
Serdecznie polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2024-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Dziś przyszła pora napisać kilka słów o książce, która zaskakuje zarówno formą jak i treścią. Jest to jedna z tych książek, która jest tak bardzo nieoczywista i zaskakująca, że nie sposób się od niej oderwać od pierwszego zdania. Idealnie wpasowująca się w teraźniejsze czasy. Czasy, w których spędzamy więcej czasu w internecie niż w realnym życiu...
Genialna konstrukcja tej opowieści, jej lekkość i pewnego rodzaju intymność pokazuje, jak bardzo pragniemy bliskości i ciepła drugiego człowieka, a poszukiwane tego jedynego i wyjątkowego potrafi być naszpikowane wieloma zaskakującymi, nieraz zabawnymi innym razem smutnymi zdarzeniami i zwrotami akcji.
Jest to książka bardzo specyficzna i z początku może się wydawać, że nie ma ona wiele do zaoferowania poza kilkunastoma rozmowami z czatu, ale wystarczy podejść do niej z otwartą głową i sercem, a odnajdziemy misternie utkane zależności i genialne studium ludzkiej psychiki, przepadniemy do ostatniego zdania, a w wielu z nich odnajdziemy swoje własne myśli, uczucia i pragnienia, o których nie mówimy na co dzień głośno.
Dzięki tej historii możemy sobie uzmysłowić, że każdy z nas nosi na co dzień maski i potrafi grać role, które są narzucane przez ludzi obok, zmusza to do refleksji i zastanowienia się nad tym jak my osobiście kreujemy się w sieci.
Książkę czyta się ekspresowo, otula ona czytelnika pewnego rodzaju intymnością i sensualnym doświadczeniem, pozwala zerknąć na to czego pragną ludzie ukryci po drugiej stronie monitora.
Filozoficzne rozważania głównej bohaterki, piękne metafory, barwne i obrazo twórcze opisy poszerzają ramy przyjętego gatunku i dają poczucie, że czyta się genialnie napisane eseje, które składają się w obraz przesiąknięty namiętnościami, skrywanymi tęsknotami i relacjami damsko-męskimi.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Jestem zauroczona tą książką i chciałabym, żeby trafiła ona do wielu odbiorców, którzy tak jak główna bohaterka poszukują szczęścia po drugiej stronie monitora.

Link do opinii

[Reklama] Wydawnictwo Magia Słów


   Rozmyślania o życiu i jego elementach można ująć w dość ciekawą historię. Wszystko zależy od koncepcji, pomysłu oraz wykonania.
   Powieść Marii Fraszewskiej jest w głównej mierze, moim zdaniem, bardzo filozoficzna. Bez takiej fabuły, jaką znamy z większości powieści. Tutaj skupiamy się przede wszystkim na przemyśleniach. Między innymi o tęsknocie , samotności, różnych relacjach. Fakt, znajdują się dialogi. Ale są one takim swoistym "zrzutem" z ekranu. Zostały zamieszczone rozmowy jakie na przykład główna bohaterka prowadziła z różnymi osobnikami na czatach korzystając z komputera.
    Niestety nie jestem zwolenniczką takiego rodzaju lektur. Wynudziłam się okropnie. Nie trafiła do mnie ta pozycja. Ma co prawda bardzo trafny przekaz i można wyciągnąć z powstałej fabuły wnioski i poczynić refleksję. Ale kurcze no, w dalszym ciągu jestem na nie. Całe szczęście, że nie była zbyt obszerna, bo dzięki temu ekspresowo ją skończyłam.
   Cóż mogę więcej powiedzieć? Może znaleźć swoich odbiorców. Tego jestem pewna, dlatego też uważam że warto wyrobić sobie własne zdanie. To, że mi nie przypadła do gustu nie znaczy, że u was będzie tak samo. 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

To pierwsza książka wiersz. Wiem, że dziwnie to brzmi, ale ja tak ją odbieram. Mamy krótkie wypowiedzi, dialogi, od kilku linijek, do kilku stron. Toczą się tam rozmowy różnych ludzi w różnych miejscach i wieku. Ogólnie dotyczą samotności w związku, w życiu i w rodzinie. Każda z nich poetyckim słowem z dawką porównań, epitetów i własnym widzeniem samego siebie. Niektóre wypowiedzi można poddać pod filozoficzne, jakby krążenie wokół tematu, gdzie strony się rozumieją. To dialogi, przemyślenia, żale i wywody, choć i niekończące się pytania. Chociaż porównania są piękne, to jednak jest to smutna książka. Osoba samotna czasami prawi wywody tej drugiej połówce, jakby widząc tylko swoją perspektywę. Na wstępie ciska gromem niczym toksyczna osoba, by ta druga strona dojrzała co jest nie tak. Nie zawsze ta konwersacja jest miła i jak ją odbierzemy zależy od punktu widzenia każdej osoby. Takie urywki z życia, kiedy komuś było źle. Zamysł książki jest dobry, tylko mnie często dołowała. Osoby czujące samotność mogą się z nią spoufalić, ale te, które są nazbyt wrażliwe mogą się załamać. Niech więc przeczyta ją ten, kto ma poetycką duszę i lubi się wzruszać. Oni najprawdopodobniej docenią ją najbardziej:-)

Link do opinii

🔥 RECENZJA 🔥

 

Tytuł: "W Sidłach Namiętności" Wirtualni Ulicznicy

Autor: Maria Fraszewska

Wydawnictwo: Magia Słów

#współpracabarterowa 

 

"Tu nieskończoność ogranicza się do szklanej tafli monitora komputerowego. 

Tu panuje królestwo innej świadomości.

Skąd wiesz,że nasz ludzki świat już nie jest wirtualny? Może świat jest wirtualny,nie jest rzeczywisty...

 

To historia o pewnej kobiecie, która po nieudanym związku poszukuje przez Internet nowej znajomości. Zaczyna prowadzić rozmowy na czatach. Poznaje nowych ludzi,którzy pod przykrywką anonimowości ujawniają swoje ukryte pragnienia.

Nasza bohaterka również zasłaniając się "nickiem" odsłania swoje potrzeby i pragnienia miłości.

 

"W Sidłach Namiętności" to historia w której rzeczywistość miesza się z fantazją. Jest to książka o ludzkich tęsknotach,namiętnościach,o samotności i relacjach damsko-męskich.

Miałam niemały problem z napisaniem tej recenzji gdyż książka nie do końca przypadła mi do gustu. Jest ona napisana wierszem i przez to ciężko mi się ją czytało.Duzo jest w niej przemyśleń filozoficznych. Pomysł na książkę bardzo dobry ale czegoś mi w niej zabrakło.Nie było tych emocji, które są dla mnie ważne podczas czytania. Książka zawiera dużo dialogów przez co czyta się ją szybko. Mam nadzieję że komuś innemu przypadnie ona do gustu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Tu nieskończoność ogranicza się do jednej szklanej tafli monitora komputerowego.Tu panuje królestwo innej świadomości.Nie jesteś w stanie wyobrazić sobie wielkości ziemi ani tego,że horyzont się załamuje.

📖Książka pokazuje tęsknotę i samotność podczas odkrywania wirtualnych znajomości.W internecie poznajemy prawdziwe oblicze osób skrywających się pod pseudonimem i ujawniających swoje pragnienia seksualne…

„Miłość jest subiektywna i chwilowa.Trwa w przeszłości.
Teraz jej nie ma.
Ona żyje we wspomnieniach,w wyobrażeniach”

🛜 Wirtualny świat rządzi się swoimi prawami.Każdy może być kim chce i mówić wprost co myśli,ponieważ nikt nie domyśli się,że jesteśmy tą,a nie inną osobą.To rodzi wyidealizowany świat osób,które stają się wręcz perfekcyjne.

🛜Przedstawiona historia w powieści przedstawia wiele rozmów internetowych pisanych na czatach.Z łatwością piszą o swoich pragnieniach i wyuzdanych preferencjach.Przez sporą ilość konwersacji na czatach czyta się ją bardzo się szybko.

🛜Książka skłania do refleksji na temat wirtualnych znajomości.Pokazuje,że takie relacje często idą w kierunku poznania osób,by zaspokoić swoje pragnienia.

„Pamiętaj,to jest twoje życie.Twoje i świata.Należysz do świata,tak jak on do ciebie.Należycie do siebie jak kochankowie”

🛜 Gorąco zachęcam do przeczytania tej ciekawej historii w której rzeczywistość miesza się z fantazją🛜

Link do opinii
Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-03-25, Ocena: 3, Przeczytałem,

?Recenzja?

Premiera 13.03.2024 r.

,,W sidłach namiętności" - Maria Fraszewska

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow
 
Książka poprowadzona w formie wiersza. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Sam pomysł już mnie mocno zaskoczył i zaintrygował. Lubię wiersza, chociaż rzadko je czytam. Jednak tutaj nie potrafiłam się wgryźć w tekst. Było mi bardzo ciężko cokolwiek zrozumieć. Bardzo dużo filozoficznych przemyśleń, które z jednej brzmią bardzo mądrze i czuć, że mają jakieś przesłanie, ale  z drugiej jest tak wiele różnych wątków, czasem zdania nie mają w ogóle sensu, pojawiają się znikąd, że mnie przytłoczyły. Nie umiałam się skupić na tyle by wszystko zrozumieć. Przyznam się bez bicia, że czasem męczyły mnie te opisy,  a nawet denerwowały.
Oprócz tego pojawiają się internetowe znajomości.

Kobieta pod różnymi nazwami nawiązuje wiele, różnorodnych relacji.  Jedne są krótkie, które nic nie wnoszą. A inne są pełne opowieści, poznawania się. Jednak większość rozmów dotyczy intymności. Bohaterowie są spragnieni miłosnych doznań, ale nie umawiają się na szybki seks, tylko swoimi słowami powodują podniecenie. Pisanie pozwala im na wyrwanie  się ze swojej strefy komfortu. To co oni piszą czasem jest wręcz namacalne. Autorce udało się to świetnie.

Widać, ze autorka chciała przekazać wiele istotnych informacji na temat Internetu i znajomości jakie się tam zawiera. Najbardziej druzgoczący jest fakt, że na tych portalach logują się ludzie którzy maja rodziny, zony i dzieci. Zamiast z nimi spędzać czas to szukają wrażeń w internecie. Nie są wierni, tylko próbują złapać okazję. W dzisiejszym świecie człowiek w sieci jest anonimowy, może udawać kogo tylko zapragnie. Nikt nie wie na 100% kto znajduje się po drugiej strony monitora. Nie mamy pewności czy ta osoba mówi o sobie prawdę. Życie w takich czasach jest naprawdę niebezpieczne.

Kiedy w historii pojawiały się dialogi to prawie przez nią płynęła, natomiast kiedy nadchodziły opisy i przemyślenia to już było gorzej. Przez jedne przechodziłam szybko i byłam nimi zachwycona, ale większość była taka, że miałam problem z wczuciem się.
Jeśli lubicie wiersze, to taka forma książki może Wam się spodobać. Do tego dojdzie jeszcze intensywność pisania o erotycznych przeżyć, które nie raz potrafią rozpalić. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
5/10

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy