Wachmistrz. Dogrywka

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366939691
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski

Tom 2 cyklu Christian Abell

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Wachmistrz chce dogrywki. I będzie ją miał...Początek 1930 roku. Przez pogrążone w wielkim kryzysie Wolne Miasto Gdańsk przetacza się fala spektakularnych kradzieży. Celem złodziei padają wille zamożnych gdańszczan: znikają kolekcje sztuki, waluta, cenna biżuteria. Pojawia się pierwszy trup. Śledztwo zostaje zlecone Abellowi i Kukulce. Wygląda na to, że kradzieży dokonują ludzie, stylizujący się na proletariackich mścicieli. Sprawcy obrabowują bowiem tylko bogatych, pozostawiając w okradanych rezydencjach dwuznaczne cytaty z Biblii. Śledztwo nie jest proste. Ktoś umiejętnie zaciera ślady, likwidując niepożądanych świadków. Tropy wiodą daleko w przeszłość, o której bohaterowie woleliby zapomnieć.W tle rozgrywa się jeszcze jeden dramat. Kukulka nie zapomina o ludziach, którzy skrzywdzili i okaleczyli jego siostrę. Nie spocznie, dopóki nie wyrówna wszystkich rachunków z przeszłości. Do końca. Bez względu na cenę. Do krwi ostatniej. Amen.Mroczny thriller kryminalny z najwyższej półki!

Tagi: bóg

Kup książkę Wachmistrz. Dogrywka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wachmistrz. Dogrywka

Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:,


Wspaniały retro thriller.
Charyzmatyczny, błyskotliwy, wciągający.

Druga część opowieści o upartym, twardym Kukulce i jego przełożonym, powściągliwym, ale równie skutecznym Abellu.
Duet, który nie cofnie się przed niczym.
Sceneria, Wolne Miasto Gdańsk.
Rok po wydarzeniach z części pierwszej.

"Krew, zemsta, tajemnica.
I przeszłość, która nie pozwala o sobie zapomnieć."

Książka brutalna, realistyczna. Opisuje świat który znamy tylko z przekazów.
Okrutna w swej prawdzie.

Pan Krzysztof z wielką drobiazgowością i dbaniem o prawdę ( np.organizacja Cwi Migdal) opisuje bohaterów i realia.
Poprzeczkę literacką zawiesił bardzo wysoko.
Chylę czoła.

empikgo e-book i audiobook

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Był genialny „Wachmistrz”, jest równie doskonała „Wachmistrz. Dogrywka”, może teraz czas na karne? Ponowna możliwość spotkania Kukulki niezmiernie by mnie ucieszyła, choć niestety treść sugeruje, że raczej już karnych nie będzie.

"W Wolnym Mieście Gdańsku zawsze byli równi i równiejsi"

Nie zawsze jednak działo się aż tak źle. Ponownie, dzięki realistycznym opisom, zanurzyłam się w chorą tkankę miasta dotkniętego kryzysem, smutnego i mrocznego w swej nędzy, brudzie i smrodzie.

Ci, którym udało się uniknąć biedy, tracą dobytek życia w wyniku powtarzających się ataków. Szajka złodziei zabierająca bogatym i oddająca biednym? Czy rzeczywiście działa w dobrej wierze, wyrównując nierówności społeczne? Czy może pod przykrywką Robin Hooda realizuje własne, niecne cele?

Sprawami kradzieży zajmuje się nie kto inny tylko Radca Abell i wachmistrz Kukulka. Ten duet różniący się niczym ogień i woda nieodmiennie funduje czytelnikowi rozrywkę na najwyższym poziomie. I choć to owładnięty dawnymi demonami wachmistrz spróbuje zamknąć pewien rozdział w swym życiu, Abell okaże się jego jedyną nadzieją. Na przekór otaczającej ich zdradzie i ułomnościom skostniałego systemu ci dwaj niezmiennie mogą liczyć na swoją lojalność i zaufanie.

Podobnie jak czytelnik już od lat może liczyć na wysokiej klasy rozrywkę sięgając po powieści Krzysztofa Bochusa. Powieści, w których fakty historyczne umiejętnie przeplatają się ze znakomicie skonstruowaną intrygą wspartą skrupulatnie prowadzonym śledztwem. W których piękno języka uwydatnia brzydotę ludzkiej natury, a kreacja postaci to prawdziwe mistrzostwo. Nie przesadzę jeśli napiszę, że kolejny raz otrzymaliśmy kryminał retro doskonały w każdym calu!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Kryminał niezły, ale nie najwyższych lotów. Spotykamy bohaterów poznanych w pierwszym tomie, czyli w "Wachmistrzu". Wachmistrz Kukułka z Abellem tym razem mają za zadanie rozstrzygnąć kto stoi za kradzieżami w Wolnym Mieście Gdańśk. Okradani są sami najbogatsi obywatele Gdańska, a biedni mieszkańcy im nie współczują. Akcja dzieje w latach trzydziestych XX wieku, w czasie ogromnego kryzysu. Ciekawa fabuła, ale akcja miejscami dłuży się, nic ciekawego nie wnosząc. 

Link do opinii

Wachmistrz chce dogrywki. I będzie ją miał."

Początek 1930 roku.
Przez pogrążone w głębokim kryzysie Wolne Miasto Gdańsk przetacza się fala spektakularnych kradzieży. Łupem złodziei padają domy zamożnych gdańszczan.
Kiedy pojawia się pierwszy trup, śledztwo otrzymuje radca Abel z Kukulką.
Złodzieje stylizują się na wybawicieli biedoty.
W rezydencjach zostawiają cytaty z biblii, a pod pewnym kościołem wóz pełen jedzenia.
Śledztwo nie jest proste. Nikt nic nie widział, nie słyszał, a banda jest zawsze krok do przodu przed Krippo. Z biegiem czasu okaże się, że tropy biegną daleko w przeszłość, o której jeden z policjantów wolałby zapomnieć.
Do tego Kukulka musi wyrównać rachunki z tymi, którzy skrzywdzili jego siostrę.
I nie spocznie, dopóki tego nie dokona.

O książkach Pana Krzysztofa nie da się inaczej powiedzieć jak: ,,chodzący ideał" i nie mam tu na myśli bohaterów, których nam kreuje.
Oni akurat są mocni, działają na granicy prawa i nie zawahają się użyć siły w obronie własnych przekonań.
Pan Krzysztof potrafi jednak tak to wszystko co się dzieje z nimi i wokół nich napisać, że chociażbyś starał się ze wszystkich sił znaleźć jakiś maleńki błąd, jesteś bez szans.
U niego zawsze wszystko jest dopracowane w najdrobniejszym szczególe.
Mamy więc mocno wyrazistych bohaterów z zasadami( własnymi), znakomitą zagadkę kryminalną z tajemnicami, których ujawnianie krok po kroku przynosi ogromną dawkę ekscytacji, ciekawostki historyczne i miasto- brudne, biedne i śmierdzące ze swoimi mieszkańcami.
U Pana Krzysztofa nie ma zbędnych opisów, wątków, słów. Tu wszystko jest po coś, a jedno prowadzi do drugiego.
Dla mnie to był kryminał retro najwyższej klasy, a jego czytanie jak zjadanie ulubionego tiramisu.
Nieziemska rozkosz...

Jeśli chcecie więc trafić do piekła, jednocześnie znajdując się w niebie..to zapraszam do czytania!

Link do opinii

Dogrywka jest wspaniałą kontynuacją Wachmistrza, niby skonstruowana tak, że można ją czytać bez znajomości pierwszej części, ale ja zalecam czytać po kolei.

W Wolnym Mieście Gdańsku, z początkiem 1930 roku dochodzi do serii włamań do willi bogatych gdańszczan. Złodzieje obrabowują właścicieli z kolekcji dzieł sztuki, cennych monet czy biżuterii. Z czasem pojawia się pierwszy trup... Do sprawy zostają przydzieleni radca Abell i wachmistrz Kukulka. Śledztwo nie jest łatwe, sprawcy są świetnie zorganizowani i cwani, podrzucają w miejscach, które padły ich łupem dwuznaczne cytaty z Biblii... Czy duetowi tak różniących się między sobą, Abellowi i Kukulce uda się dotrzeć ze sobą i rozgryźć zagadkę?
Kukulka dodatkowo ciągnie prywatną vendettę na brutalnych gwałcicielach własnej siostry, czy uda mu się dokonać zemsty?
Autorowi udało się niesamowicie oddać klimat tamtych lat. Opisy brudnego, śmierdzącego, toczonego gangreną biedoty i ludzkiej zgnilizny miasta to prawdziwy majstersztyk! Dialogi przesiąknięte ironią i sarkazmem gwarantują uśmiech na twarzy. Bohaterowie są barwnie nakreśleni, zwłaszcza Kukulka jest pełnokrwistą postacią, twardy i chłodny, ale gdy chodzi o ukochaną kobietę mięknie, tak jak trzeba.
Akcja biegnie wartko, nie ma czasu na nudę. Intryga kryminalna jest fascynująco skonstruowana. Na uwagę zasługuje umiejętność wplecenia w fabułę prawdziwych zdarzeń historycznych. To dobrze dopracowana historia, idealna na jesienne wieczory.
Mroczny, mocny i krwawy kryminał retro.
Czy czegoś więcej trzeba? Nie. Po prostu czytajcie!

Link do opinii
Inne książki autora
Klątwa Lucyfera
Krzysztof Bochus 0
Okładka ksiązki - Klątwa Lucyfera

Mistrzowskie połączenie inteligentnego thrillera i powieści sensacyjnej.Klasztorem sióstr szarytek na Kujawach wstrząsa seria zbrodni i dramatycznych...

Czarny manuskrypt
Krzysztof Bochus 0
Okładka ksiązki - Czarny manuskrypt

Mroczny kryminał rozgrywający się w fascynujących latach 30. na niemieckim Pomorzu.  Miastem Marienwerder (Kwidzyn) wstrząsają krwawe morderstwa, których...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy