Wada

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366278523
Liczba stron: 536
Tytuł oryginału: Wada
Język oryginału: Polski

Tom 2 cyklu Bernard Gross

Ocena: 5.2 (15 głosów)

Tagi:

Kup książkę Wada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Wada

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2019-05-16, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

; Człowieka wa­dy ry­jemy na spiżu, na wodzie spi­suje­my je­go cnoty ;

; Wada ; Roberta Małeckiego, wydawnictwa Czwarta Strona, jest kontynuacją tuż po ; Skazie ;  która w 2018 r. zdobyła główną nagrodę Kryminalnej Piły.

Każda kolejna powieść tego autora, staje się twórczością którego można śmiało określić arcydziełem kryminału tych czasów. Jasny obraz narracji, sprawia że fabuła staje się jasna i przejrzysta. Treść? Doprowadza do pobudzenia wyobraźni, tym bardziej że cała akcja zaczyna się z komisarzem Bernardem Grossem na leśnej polanie w Chełmży, gdzie odkrywa zakrwawiony namiot pełen much. Idąc tropem znajduje ślady krwi, lecz ani trupa, ani mordercy. Śledztwo na początku nie daje jasnych wyników, wszystko kręci się wokół jednej nie wiadomej - domysłów. Po nitce do kłębka odkrywa tajemnice które skrywają rodzinne sekrety zaginionej matki, brata, żony. Jakie powiązania mają ze sobą dwie rodziny, co odkryje Sucha? Czego dowie się Gross? Na jakie poszlaki trafi komisarz? I na końcu, zaskoczenie które wbiło mnie w fotel. Nie spodziewałam się takiego mordercy…

Szybka akcja prowadzonego dochodzenia, bez punktu zaczepienia odkrywa powoli nowe karty, wprowadzając czytelnika w stan niecierpliwości. Dowiadujemy się o stanie zdrowia żony Grossa która po podduszeniu przez bandytę znajduje się w stanie śpiączki. Jakie demony targają bohaterem, czy zwiąże się z bibliotekarką? Tego i wiele więcej dowiecie się czytając tylko jedną ; Wadę ;  jaką Małecki posiada. Polecam serdecznie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Wiesia_Sz
Przeczytane:2019-11-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam, przeczytane w 2019,

Wiele szczegółów niezauważonych powoduje że sprawa jest nie rozwazana przez 30 lat. Wystarczy świeże spojrzenie, zadanie niestandardowego pytania a sprawa rozwiazuje się jak robótka zrobiona na drutach poprzez pociągnięcie jednej nici. Fajnie zagmatwane dwie sprawy ktore w koncu się krzyżują i biegną wzdłuż siebie az do roztrzygniecia.

Link do opinii

Małecki, jak zawsze, nie rozczarowuje. Powieść pełna zagadek, różnych wątków, które rozwiązują się na ostatnich kartach powieści. Z niecierpliwoscią będe oczekiwać na kolejne spotkanie z Bernardem Grossem. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2019-07-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2019-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Inne książki autora
Skaza
Robert Małecki; 0
Okładka ksiązki - Skaza

Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion...

Zobacz wszystkie książki tego autora