Wakacyjne przyjaciółki

Ocena: 5 (5 głosów)

Dorastające Stevie, Madeline oraz Emma przyrzekły sobie dozgonną przyjaźń, jednak rozdzielił je czas. Po latach do rodzinnej miejscowości zmarłej Emmy przybywa jej mąż wraz z córką, by odnaleźć wakacyjne przyjaciółki z opowiadań mamy. Czy wspomnienie o radosnych dniach zdoła pomóc samotnej dziewczynce i zranionemu mężczyźnie? Jeśli znowu uwierzą w siłę przyjaźni i magię lata, otworzy się przed nimi droga ku nowej miłości.

Informacje dodatkowe o Wakacyjne przyjaciółki:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2008-02-06
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324575381
Liczba stron: 320

więcej

Kup książkę Wakacyjne przyjaciółki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wakacyjne przyjaciółki - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Wcześniej spotkałam się już z twórczością Luanne Rice i musze powiedzieć, że jej książki bardzo mi przypadły do gustu. Wakacyjne przyjaciółki jest to powieść o dziecwyznce - Nell i jej ojcu, którzy pragną odnaleś wakacyjne przyjaciółki z opowiadań zmarłej mamy. Książka jest ciekawa i przyjemna. Możnaby powiedzieć, że jest bardzo rodzinna. Po mimo tytułu, który mnie odstraszył - książka jest rewelacyjna!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2012-05-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wątek przyjaźni, choć tak często poruszany w literaturze, nigdy chyba nie przestanie być aktualny. Tak jak i sama przyjaźń – za każdym razem inna, ale zawsze tak ważna, wartościowa i potrzebna każdemu z nas.
 
Przyjaźnimy się od dziecka, od przysłowiowej „piaskownicy”, poprzez szkołę, młodość, aż do sędziwego wieku. Często zapewniamy się nawzajem o trwałości tego co nas łączy. Życie pisze różne scenariusze, wspólne drogi zaczynają się rozchodzić i dopiero wówczas nadchodzi prawdziwy  sprawdzian dla naszej przyjaźni.

Czy przetrwa próbę czasu, czy sprosta codziennemu życiu i czy będziemy umieli ją należycie pielęgnować, aby nie zgasła?

Stevie, Madeline oraz Emma – tytułowe „wakacyjne przyjaciółki” znały się i przyjaźniły od najmłodszych lat, a łącząca ich więź wydawała się być mocna i trwała niczym jedwabna nić. Z biegiem lat drogi dziewcząt rozbiegły się, więzy poluźniły i Stevie pozostała osamotniona na ścieżkach swojego życia. Choć często wracała myślami do młodzieńczych wakacji sprzed lat, sama borykała się ze swoimi problemami i właściwie nie kontaktowała z dawnymi przyjaciółkami. Emma została bratową Madeline, utrzymywały ze sobą bliski kontakt, więc łączącym je więzom łatwiej było przetrwać.

Życie często lubi zaskakiwać, a los nie zawsze bywa łaskawy. Niespodziewana śmierć Emmy jest dla członków jej rodziny (także dla Madeline) ogromną traumą. Najbliżsi nie potrafią się pogodzić z tak wielką stratą. Wtedy właśnie do głosu dochodzi dawna młodzieńcza przyjaźń „wakacyjnych przyjaciółek”, która odradza się niczym Feniks z popiołów, choć w innej, dojrzalszej formie. Odsunięta na bok Stevie pomaga rodzinie Emmy zmierzyć się z nową, trudną rzeczywistością, rozwiązać zaistniałe problemy, uciszyć złe emocje, zabliźnić rany. Ta kobieta-samotnica (jak mówią o niej miejscowi) zostaje przyjaciółką rodziny i jest swego rodzaju dobrym wspomnieniem o Emmie. Sama natomiast odnajduje szczęście jakiego poszukiwała przez całe swoje  dotychczasowe życie.

W „Wakacyjnych przyjaciółkach” Luanne Rice pisze o tym co w życiu jest naprawdę ważne – o prawdziwej przyjaźni, która przetrwała próbę czasu, o szczęśliwej miłości, na którą jest zawsze czas, o wartościach rodzinnych stawianych na bardzo wysokim miejscu i o przebaczeniu, które pomaga zaleczyć rany.

Klimat książki tworzą niezwykłe zakątki, szum morza, piaszczysta plaża, nastrojowe domy, gdzie doskonale odnajdują się powołani do życia bohaterowie. Zagłębiając się  w lekturze czytelnik przenosi się całkowicie w świat powieści.

Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jesienna-to-ja
jesienna-to-ja
Przeczytane:2015-09-10, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam przed 2013,
Inne książki autora
Gwiazdy prowadzą do domu
Luanne Rice0
Okładka ksiązki - Gwiazdy prowadzą do domu

Wzruszająca historia o uczuciach, odwadze i wielkiej miłości. Dianne Robbins z radością oczekuje narodzin swego pierwszego dziecka. Jakże więc tragiczna...

Sklep "Pod Dziewiątą Chmurką"
Luanne Rice0
Okładka ksiązki - Sklep "Pod Dziewiątą Chmurką"

Po wygranej walce z ciężką chorobą Sara Talbot pragnie na nowo cieszyć się życiem. Teraz kiedy powraca do zdrowia, nawet najprostsze przyjemności sprawiają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy