Wężowy ołtarz

Joanna od prawie dwudziestu lat pracuje w korporacji, jest doświadczonym, ale niedocenianym pracownikiem. Kiedy już zaczyna myśleć, że to się nigdy nie zmieni, firma wysyła ją na szkolenie dla wypalonych zawodowo, które odbywa się w malowniczej Białej Kamiennej u podnóża Tatr. Joanna poznaje tam niezwykłych ludzi i tajemnicze miejscowe legendy. Dostaje propozycję pracy nie do odrzucenia i... szansę na miłość. Będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czego naprawdę chce w życiu, a także stawić czoła całkiem realnemu niebezpieczeństwu. Kto sprawi, że serce Joanny zacznie być szybciej? Czy będzie gotowa otworzyć się na uczucie? I czy można rozmawiać z wężami?

Informacje dodatkowe o Wężowy ołtarz:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-10-05

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Wężowy ołtarz

Wężowy ołtarz - opinie o książce

Joanna o wielu lat pracuje w korporacji, gdzie projektuje reklamy i jest naprawdę dobra w tym, co robi, nigdy wcześniej nie zawiodła. Pewnego dnia, oddaje projekt, nad którym pracowała, poświęcając wiele godzin. Jednak jej bezpośrednia przełożona Beata, nie tylko go nie akceptuje, ale wręcz jest wściekła, twierdząc, że to, co oddała, do niczego się nie nadaje. Prawda okazuje się inna, projekt jest bardzo dobry, ona go sobie przywłaszcza, a na dodatek dzięki niemu dostaje awans. Joanna początkowo jest załamana, nie rozumie, jak można coś takiego zrobić, tym bardziej, jak okazuje się, że ma wyjechać na szkolenie dla wypalonych pracowników. Przecież ona nie jest ani trochę wypalona. Ma jednak dowody, że to ona stworzyła projekt i za namową współpracowników idzie do szefa wydziału, udowadniając, że projekt był jej. Ten jest mocno zmieszany, że doszło do takiej sytuacji, a jednocześnie nie wie jak z tego wybrnąć. Nad nim stoi właściciel, który na podstawie projektu zabrał Beatę do głównej siedziby w Warszawie. Boi się, że jeśli prawda wyjdzie na jaw, jemu się oberwie, prosi Joannę, aby tego nie „ruszała”. Kobieta, pomimo że jest wściekła, zgadza się zarówno na to, jak i na wyjazd, którego tak naprawdę wcale nie potrzebuje.
Tak trafia do malowniczej Białej Kamiennej u podnóża Tatr. Miejsce okazuje się naprawdę piękne, wręcz magiczne. Joanna poznaje mieszkańców, a także legendy, które coraz bardziej zaczynają ją fascynować, tym bardziej, kiedy spotyka tajemniczą staruszkę z wężem. Przed nią wiele zmian, a poznanie pewnego mężczyzny i propozycja pracy to dopiero początek. Jak bardzo zmieni się życie Joanny? Co takiego stanie się na szkoleniu? Kogo tam pozna? Czy decyzja o wyjeździe na kurs, była dobra?

Przywłaszczenie sobie czyjejś pracy, niesprawiedliwe potraktowanie, przyjaźń, miłość, legendy – to tylko mała namiastka tego, co znalazłam w książce. To jedna z tych pozycji, w których naprawdę dużo się dzieje, a to sprawia, że po prostu nie dało się nudzić. Mnie bardzo się podobała, wciągnęła mnie praktyczna od pierwszych stron i nie pozwoliła się oderwać, aż nie dotarłam do zakończenia. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły zaskoczyć.

Główną bohaterką jest Joanna, kobieta pracująca w korporacji. Jest kobietą z jedną strony sumienną, kiedy coś robi, dba o najmniejsze szczegóły, jest dobrą znajomą, przyjaciółką, z drugiej momentami bywa trochę naiwna. Ogólnie ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

„Wężowy ołtarz” to książka, która bardzo mi się podobała, wywołała we mnie wiele emocji, doskonale się z nią bawiłam i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

"Wężowy ołtarz" Halina Kowalczuk LUCKY Wydawnictwo to powieść malowniczo opisująca Białą Kamienną i legendy z nią związane. Znakomicie wykreowani bohaterowie i zaskakująca fabuła pochłonęły mnie bez reszty w ten deszczowy dzień. Do tego węże, których się boję dostarczyły mi ogrom emocji..

"Miłość, to nie tylko radość, uśmiech i szczęście, to także ból, cierpienie i łzy, a czasem nawet śmierć".

Joanna Waśko pracuje w korpo, spełnia się zawodowo, ale nikt jej nie docenia. Kobieta ma nadzieję, że projekt, na który poświęciła tak wiele pracy pozwoli jej w końcu rozwinąć skrzydła. Niestety nie zostaje doceniona, ponieważ pewna osoba przedstawiła projekt jako swój, zbierając za niego wszystkie laury. Joaśka jest wykończona, ma asa w rękawie aby udowodnić kto jest twórcą projektu. Jak myślicie wykorzysta go i czy ktoś jej uwierzy?

"Nie dopilnowałeś sprawy, nie sprawdziłeś plików, nie porozmawiałeś że mną... na spokojnie."

Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Joanna zostaje wysłana do Białej Kamiennej na szkolenie dla wypalonych zawodowo pracowników. Kobieta postanawia odpocząć i korzystać z uroków tak malowniczego miejsca. Poznaje niezwykłe osoby i legendy związane z miejscowością. Nieoczekiwany obrót spraw i poznanie Artura zmienia życie Joasi. Dziewczyna dostaje propozycję nowej pracy, przy okazji zamieszkuje w przepięknym domu u boku niezwykłego mężczyzny. Czy tuż za rogiem czeka na nią uczucie? Co takiego wydarzy się w życiu bohaterów? Jaki wpływ będą miały na to stare legendy?

"... Musisz dobrze wybrać. Ale serce nie sługa, wiadomo. Zastanów się czego oczekujesz".

"Wężowy ołtarz" to pełna emocji i zwrotów akcji historia. Autorka zabiera nas w czytelniczą podróż. Już chciałoby się spakować plecak i wyruszyć na szlaki turystyczne, poznawać okolice i miejscowe legendy. Dostajmy jako czytelnicy nie tylko znakomitą lekturę, ale też uświadamiamy sobie, że nie tylko pracą człowiek żyje. Warto się zatrzymać, rozglądnąć wokół i pomyśleć co możemy zmienić. Praca i życiowy pęd nie dadzą nam pełnego szczęścia. Bo żeby iść przez życie szczęśliwie potrzebujemy jeszcze drugiej osoby.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2023-01-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023,
Dwie Anny
Halina Kowalczuk0
Okładka ksiązki - Dwie Anny

Kolejna powieść autorki „Chaty pod jemiołą”. Zaskakujący, trzymający w napięciu thriller w cieniu klasycznego romansu. Zazdrość i namiętność...

Dwór Anny
Halina Kowalczuk0
Okładka ksiązki - Dwór Anny

Tym razem Halina Kowalczuk zabiera nas w podróż w przeszłość. Wspaniałe czasy panowania Tudorów w XVI-wiecznej Anglii, to historia dworskich...