What Really Happened in Peru

Fans of The Mortal Instruments and The Infernal Devices know that Magnus Bane is banned from Peru—and now they can find out why. One of ten adventures in The Bane Chronicles.

There are good reasons Peru is off-limits to Magnus Bane. Follow Magnus’s Peruvian escapades as he drags his fellow warlocks Ragnor Fell and Catarina Loss into trouble, learns several instruments (which he plays shockingly), dances (which he does shockingly), and disgraces his host nation by doing something unspeakable to the Nazca Lines.

This standalone e-only short story illuminates the life of the enigmatic Magnus Bane, whose alluring personality populates the pages of the #1 New York Times bestselling series The Mortal Instruments and The Infernal Devices. This story in The Bane Chronicles, What Really Happened in Peru, is written by Cassandra Clare and Sarah Rees Brennan

Informacje dodatkowe o What Really Happened in Peru:

Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 2013-04-16

Kup książkę What Really Happened in Peru

What Really Happened in Peru - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-08-04, Cassandra Clare <3,
"- Upadłeś na podłogę. Szczerze, zastanawialiśmy się nad tym, czy najlepiej nie byłoby zostawić cię nie niej śpiącego. Sądziliśmy, że zostaniesz na niej przez pewien czas, ale gdy odwróciliśmy na minutę wzrok od ciebie, znów uciekłeś. Ragnor twierdził, że widział jak kierujesz się ku dywanowi, pełznąc jak olbrzymi, obłąkany krab." Opowiadanie ciekawe choć krótkie. Jak dla mnie za mało w nim przemyśleń samego Magnusa. Za mało rozmyśleń o jego wiecznym życiu, utraconych miłościach i cierpieniu z tym związanych. Ale za to bardzo dużo Magnusowego humoru i uroku! Brokatowy i kolorowy Magnus zawsze jest dobry na poprawę humoru!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-06-10,
Bardzo, bardzo i jeszcze raz bardzo zawiodłam się na tym opowiadaniu! Jedyna postać, którą uwielbiałam z całej tej ferajny, jedyna postać, która mnie nie denerwowała swoją infantylnością! Postać z charakterem, poczuciem humoru, inteligencją, sprytem, charyzmą i Bóg wie czym jeszcze została spłaszczona w tak tandetny sposób! Po pierwsze nie dowiadujemy się wcale o tym, co wydarzyło się w Peru, po drugie zabawny Magnus został przedstawiony jako przysłowiowa "pi*da". Naprawdę, to nie jest pisane pod chwilą emocji. Jego cięte riposty zostały prawie w całej mierze sprowadzone do poziomu zera. Nauka grania na instrumencie miała być zabawna, a wyszło tragicznie-średnio-śmiesznie. Jego przygody alkoholowe były bardziej infantylne niż zapierające dech w piersiach eskapady. W całym opowiadaniu jest tylko jedno zdanie, które jest kwintesencją zachowania Magnusa: "Powiedziałeś, że mamy zostawić cię na tej pustyni, bo planujesz zacząć nowe życie jako kaktus". Cała reszta jest tandetna. W takich wypadkach cieszę się, że nie można stawiać tu minusów, bo przez zaślepione fanki zostałabym wywieziona na taczce z gnojem:D Moje serce naprawdę krwawi. Wyczekiwałam tej opowieści jak gwiazdki w Boże Narodzenie! Jak się pojawiła, to gdyby nie mój makijaż wszyscy zobaczyliby moje wypieki na twarzy! Czekałam na to bardziej niż na inne części z całej serii o nocnych łowcach. Dostałam żenujące opowiadanie, które ma chyba zasilić konto autorki i to wszystko. Cassandra Clare nie miała pomysłu na przedstawienie tej historii i mogła sobie spokojnie ją darować. Chciała pójść w ślady Jeaniene Frost... cóż nie wyszło. Nie lubię chwytów poniżej pasa, nie lubię jak robi się z czytacza debila. Czy warto zanurzyć się w historię Magnusa? Czy warto poświęcić te 15 minut? ABSOLUTNIE NIE. Reasumując: ta opowieść to jakieś wypociny. Nie jest godna ani autorki ani bohatera, to takie ,,gówno w proszku na kijoszku".
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 3, Przeczytałam,
Złota wieża
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Złota wieża

Zwroty akcji, niespodzianki i niezwykłości. Nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam więcej książek z tej serii. Rick Riordan, autor cyklu Percy Jackson...

Mechaniczna księżniczka
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Mechaniczna księżniczka

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię...