Więcej niż my. Tom 1

Serce, które zostało złamane i szansa, żeby je poskładać na nowo

Kiedy Mikayla żegnała się z rodzicami przed wymarzonym balem na zakończenie liceum, nie przypuszczała, że ten wieczór zrujnuje jej życie.

Bajkowa noc zmieniła się w prawdziwy koszmar. Dziewczyna utraciła wszystkich, których kochała. W zaledwie kilka godzin jej cały świat się zawalił.

Świadkiem jej nieszczęścia był nowo poznany chłopak, Jake. To właśnie on i jego rodzina okazali jej wsparcie, którego tak potrzebowała.

Czy w pustym sercu Mikayli znajdzie się miejsce na miłość?

Czy w jej sercu jest miejsce na WIĘCEJ?

Informacje dodatkowe o Więcej niż my. Tom 1:

Więcej niż my. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2019-03-10,

Jak dotąd nie miałam okazji przeczytać żadnej historii autorstwa Jay McLean. Po „Więcej niż my” sięgnęłam głównie dzięki pozytywnym opiniom innych blogerów i czytelników. Większość stwierdzała, że ta historia łapie za serce, byli też tacy, co uronili nie jedną łzę, podczas jej lektury.
Zachęcona tyloma pozytywnymi komentarzami, postanowiłam zmierzyć się z tą historią. Co z tego wynikło?

Szkolny bal miał być dla Mikayli niezapomniany. I taki był, jednak z zupełnie innych powodów, niż chciała. W jedną noc dziewczyna straciła wszystkich, których kochała. Świadkiem tragedii był Jake. To właśnie w nim Mikayla odnajduje wsparcie.
Serce, które zostało złamane i szansa, żeby je poskładać na nowo
Czy w pustym sercu Mikayli znajdzie się miejsce na miłość? Czy w jej sercu jest miejsce na WIĘCEJ?

Mam mieszane uczucia wobec tej książki. Niby nie było to złe, ale z nóg to mnie nie zwaliło. Czegoś ewidentnie mi zabrakło, choć ciężko określić czego dokładnie. Nie do końca rozumiem nad czym płakali niektórzy czytelnicy. Przez całe trzysta stron, nie znalazłam nawet jednego akapitu, który wywołałby u mnie jakieś szybsze bicie serca, łzy w oczach czy nawet jakąś złość, niedowierzanie czy smutek. Według mnie ta książka w ogóle nie była emocjonalna. A przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim oczekiwałam.

Już od początku byłam zdania, że autorka zbyt wyżywa się na głównej bohaterce, zsyłając na nią wszystkie możliwe katastrofy. W „Więcej niż my” dramat goni dramat. Po jakimś czasie robi się to naprawdę męczące, bo jaki normalny człowiek byłby w stanie tyle znieść? No ale jak widać, pani McLean jest wyznawczynią hasła „miłość zwycięży wszystko”.

Jeśli chodzi o sam wątek romantyczny, to odnoszę wrażenie, że przyćmił on to, co w tej historii powinno być najważniejsze, czyli: żałoba po stracie bliskich, emocje temu towarzyszące itp. W mojej ocenie, Mikayla dość szybko otrząsnęła się z żałoby, na rzecz zakochania się w Jake’u. Być może nie taki był zamysł autorki, ale niestety tak to w moim odczuciu wyglądało. Samo uczucie, jakie pojawiło się między tą dwójką było jak grom z nieba – nagłe i niespodziewane. A co za tym idzie? Mało realne.

Momentami zachowanie Mikayli mocno działało mi na nerwy. Kompletnie nie rozumiałam jej toku myślenia. Ślepy prawdopodobnie szybciej by zauważył, że między nią a chłopakiem iskrzy, jednak ona cały czas, uparcie mówiła NIE.
Obmacywanie z nim? Spoko. Stawianie mu warunków na temat innych dziewczyn? Oczywiście. Jasne określenie kim dla siebie są, co do siebie czują? Nie, bo… bo… No właśnie! Bo co?
Ciśnienie za każdym razem mi skakało, gdy czytałam te jej wewnętrzne rozterki.
Z kolei Jake to typowy przedstawiciel męskiego bohatera, jakiego uwielbiają tworzyć kobiety. Jednym słowem: ideał. To jednak znowu utwierdzało mnie w przekonaniu, że ta historia jest zbyt bajkowa.

Główni bohaterowie jak widać nie skradli mojego serca, ale za to przyjaciele Jake’a byli świetni. Mieszanka całkowicie innych charakterów, które wzajemnie się uzupełniają. Paczka niezwykle wiernych i oddanych przyjaciół, którzy rękę by oddali za drugiego. Najbardziej pokochałam Lucy, która nie dość, że była książkoholikiem, to dodatkowo potrafiła być przezabawna gdy się opiła. Istny huragan. Fragmenty w których występowała, dostarczyły mi o wiele więcej rozrywki i przyjemności niż lektura całej tej książki.

Podsumowując, „Więcej niż my” było dla mnie dość dużym rozczarowaniem. Owszem, nie czytało się tego źle, ale to jednak zbyt mało. Historia zawarta w książce momentami była na swój sposób urocza, ale jak dla mnie zbyt przerysowana, bajkowa.

Moja ocena: 5/10

Jay McLean to kobieta, której do tej pory nie znałam i pewnie nie poznałabym dalej, gdyby nie przyjaciółka. Czasami zastanawiam się jak trafić na niektóre książki, gdy ich ilość jest tak obezwładniająca, czasu na czytanie tak niewiele, a planów na kolejne powieści taki ogrom. Wiem, że nigdy nie przeczytam wszystkiego, co bym chciała, bo nie starczy mi życia. Jednak robię wszystko by mieć za sobą jak najwięcej pozycji. Co jednak zrobić, gdy do grona autorów, których muszę zaliczyć, dołącza kolejny i to nie z jedną pozycją, a kilkoma seriami? Starać się...

Mikayla to zwykła nastolatka. Niedawno skończyła osiemnaście lat i pomału planuje przyszłość. U boku swojego chłopaka, z przyjaciółką na tych samych studiach. Kochająca rodzina tylko ją w tym wspiera. Wszystko wygląda idealnie. Nadszedł dzień szkolnego balu, gdzie wybierają się we trójkę. Ona z chłopakiem i przyjaciółka, która woli być sama, by wyrywać facetów. Jednak przed balem kolacja w barze.

Czar pryska. W jedną idealnie zapowiadającą się noc Kayla traci wszystkich, których kochała.

Jej świat rozpada się na milion kawałków.

Przyłapuje Jamesa na zdradzie z Megan swoją przyjaciółką z piaskownicy. To pierwszy nóż w plecy, chociaż cios okazał się podwójny. Niedługo potem powrót do domu kończy się jeszcze większą tragedią.

Kilka godzin i życie zmienia się w ruiny. Nie masz nikogo. Świadkiem stojącym tuż obok nie jest Megan jej przyjaciółka. Nie był to też James jej chłopak. Tylko obcy chłopak poznany w barze. Jednak to Jack i jego rodzina jest podporą dla zrozpaczonej Mikayli. To właśnie oni wspierają ją wtedy, gdy najbardziej tego potrzebuje. Przyjaciele Jacka stają się jej przyjaciółmi, którzy pomagają, jak mogą i kiedy mogą.

Tylko ile czasu potrzeba by poskładać rozbite na milion kawałków życie i serce? Czy w ogóle da się to zrobić? Czy Kayla po tym, co przeszła otworzy się jeszcze na kogokolwiek? Czy pozwoli, by jej zranione serce stworzyło miejsce na WIĘCEJ?

Zaczęłam czytać i nie potrafiłam odłożyć. Niby zwykła książka jakich wiele. Strata, ból, samotność. Tak często powtarzane emocje. Jay jednak zaczarowała literki, rzuciła urok na czytelnika. Nie odłożysz, musisz skończyć i pozwolić otulić się uczuciom, jakie wywoła ta niepozorna powieść. Wszystko wydawało się "normalne" jeśli można o tej sytuacji napisać takimi słowami. I tylko końcówka. To ona i zwierzenia Megan wywracają wszystko do góry nogami. I właśnie coś takiego kocham w książkach. The end, który zmienia całokształt pozycji. Który zmienia mnie. Który mnie przepełnia słowem WIĘCEJ, jeśli chodzi o czytanie!
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Piękna powieść.  Pełna emocji,  bólu i smutku,  strachu, a najważniejsze miłości.  Mikayla otrzymuje od losu straszny cios. Jej chłopak zdradza ją z jej najlepsza przyjaciółką i w ten sam wieczór giną jej rodzice i mała siostra. Mikayla zostaje sama. Jedyną podporą jest chłopak Jake, którego poznała w ten wieczór.  Od razu tworzy się między nimi więź.  Jake i jego rodzice przygarniaja ją do swojego domu i tam ja wspierają w trudnych chwilach. Nawet urządzają jej pokój taki sam jaki miała w.starym domu. Kolejnym zmartwieniem są jej studia i brak mieszkania bo nie ma pieniędzy.  Tata Jake oferuje jej pracę, więc zbiera na studia. Z.dnia na dzień Jake i Mikayla czują do siebie więcej. Jest między nimi seksualne napięcie,  ale również miłość,  prawdziwą i tą jedyną. Tylko Mikayla boi się angażować żeby znowu nie cierpieć.  Zwodzi Jake A in się denerwuje. Ciągle jest zazdrosny kiedy rozmawia z innym chłopakiem i vice versa kiedy do Jake dziewczyny robią maślane oczy. Kiedy mieszkają razem przy uniwerku Jake nie może pojąć dlaczego Mikayla nie dopuszcza go do siebie. Po wielu dniach oczekiwania i kłótni w emocjach każdy mówi co myśli.  Każde słowa.bolą.  dopiero przyjaciele uświadamiają ich co ich łączy.  W końcu rozumieją że są dla siebie stworzeni

'Więcej niż my' to wzruszająca powieść o młodej dziewczynie, której w ciągu jednej nocy wali się całe życie. Bal miał być dla niej najpiękniejszym przeżyciem, które będzie dzieliła ze swoim chłopakiem i przyjaciółką. Chwile przed imprezą zastaje ich razem co rujnuję jej związek. W tej chwili poznaje chłopaka, który zabiera ją na bal do swojej szkoły a potem odwozi do domu. To co tam zastaje rozrywa jej serce na pół.

Chyba właśnie ten moment wycisnął ze mnie łzy. Czułam smutek i ból bohaterki i strasznie jej współczułam. W ciągu jednej nocy została na tym świecie sama i nie miała do kogo zwrócić się o pomoc. Czuła, że wszystkim tylko wadzi i przeszkadza. Lecz nie znała prawdziwych uczuć chłopaka, którego poznała ledwie kilka godzin wcześniej.

Mimo, że jest to powieść skierowana raczej dla młodszej grupy wiekowej niż ja to jednak świetnie się w niej odnalazłam. Historia zawarta w tej książce jest piękna lecz także bolesna. Polecam ponieważ jest warta przeczytania.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2018-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kiedy w jednej chwili tracisz wszystko, co kochasz łatwo jest się poddać i stoczyć na samo dno. Właśnie wtedy dowiadujesz się, na kogo tak naprawdę możesz liczyć… ale co jeśli wsparcie i siłę można znaleźć w całkowicie obcej osobie?
Mikayla właśnie przeżyje najlepszy wieczór swojego życia. A przynajmniej tak myślała… Za chwile u boku swojego chłopaka rozpocznie bal na zakończenie liceum. Niestety nim ta chwila nadejdzie dowie się, że jej chłopak zdradza ją z jej najlepszą przyjaciółką. Świadkiem tej zdrady będzie nieznajomy chłopak, który wyciągnie do niej pomocną dłoń i zaoferuje wieczór w towarzystwie swoim i paczki przyjaciół. Mikayla mimo złamanego serce spędzi naprawdę miły wieczór. I kiedy dziewczyna myślała, że nic gorszego nie może się już stać wraca do domu, który staje się miejscem jej największego koszmaru. Na miejscu dziewczyna jest świadkiem policyjnego dochodzenia. Okazuje się, że jej rodzina została zamordowana a ona została bez dachu nad głową. I po raz kolejny Mikayla może liczyć na Jaka. Chłopak zabiera ją do swojej rodziny i otacza troską. Między tym dwojgiem narodzi się niezwykłe uczucie. Tylko czy Mikayla w obliczu tak ogromnej straty jest w stanie ofiarować chłopakowi swoje serce? Czy dziewczyna może liczyć na drugą szansę w swoim poturbowanym życiu?
Jay McLean funduje nam książkę, która zapada w pamięć. Niby książka jedna z wielu podobnych… a jednak ma w sobie to COŚ! Wzruszająca, zaskakująca, zabawna, zmysłowa. Lektura książki „Więcej niż my” trafia prosto w serce. Serdecznie polecam i już nie mogę doczekać się kolejnych książek z serii.

Więcej niż on. Tom 3
Jay McLean0
Okładka ksiązki - Więcej niż on. Tom 3

Romantyczna powieść Jay McLean, autorki bestsellerów "Więcej niż ona" i "Więcej niż my" Każdego ranka masz wybór: możesz dalej śnić lub...

Więcej niż ona. Tom 2
Jay McLean0
Okładka ksiązki -  Więcej niż ona. Tom 2

Czy każdy zasługuje na drugą szansę? Logana i Amandę połączył jeden wspaniały wieczór, który mógł być dla nich początkiem czegoś...