Wieczór panieński

Facetów, którzy chętnie „wpadną na kawę”, nie brakuje. Ale potrzebny jest ktoś na stałe! Renata, Izabela i Dorota, czyli nie całkiem poważne przyjaciółki, które są w całkiem poważnym wieku, jadą do Krakowa, gdzie ma się odbyć tytułowa impreza – wieczór panieński. Organizuje go mieszkająca tam koleżanka, która właśnie odkryła, że życie zaczyna się po czterdziestce, bo tyle mniej więcej lat potrzebuje kobieta na odnalezienie normalnego i godnego siebie partnera. Pełne beztroskiej radości „dziewczynki” wsiadają do pociągu, nie podejrzewając, że podróż będzie brzemienna w skutki. Już na miejscu okazuje się, że Renia zgubiła w podróży portfel wraz z dokumentami. Szczęśliwie, niedługo potem, znalazł go nieznajomy, który wracał do domu nocnym pociągiem. Dostarczył zgubę znajomej Renaty, która twierdzi, że facet jest przystojny, a ponad to deklaruje chęć bliższego zapoznania się z Renią. Jej ładne zdjęcie w dowodzie ponoć go zauroczyło... Cała sprawa wydaje się podejrzana, ale ciekawość randki w ciemno przeważa szalę. Co z tego wyniknie?

Informacje dodatkowe o Wieczór panieński:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-07-11
ISBN: 978-83-7839-214-9

Kup książkę Wieczór panieński

Wieczór panieński - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Doskonała, lekka, dowcipna, wciągająca. Od jej przeczytania słowo "ździra" nabiera nowego znaczenia ;-)
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-10-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Biblioteka,
Z twórczością Izabeli Pietrzyk zapoznaje się można by rzec że od końca. Przed książką "Wieczór panieński" czytałam "Histerie rodzinne" tej autorki, natomiast debiut który nosi tytuł "Babskie gadanie" mam ciągle jeszcze przed sobą. Tytuł tej książki jest bardzo intrygujący (sięgając po tę książkę wyobraźnia podpowiadała mi różne dziwne rzeczy które mogły się wydarzyć na tytułowym wieczorze) jednak treść przerosła moje najśmielsze oczekiwania, I chociaż muszę przyznać że przez pierwsze ponad sto stron książka mnie nudziła to jednak później było już tylko lepiej. Czego można się spodziewać po grupce dojrzałych kobiet? Otóż można się po nich spodziewać wszystkiego. Większość kobiet po 50-ce marzy o spokojnym dotrwaniu do emerytury i bawieniu wnuków. Jednak bohaterki tej książki są inne. Dla nich jest to czas na miłość, przyjaźń i nowe doznania- nie koniecznie te z bulionetki jak napisała autorka. Dziewczynki (zwane również zdzirami) przyjaźnią się od niepamiętnych czasów (jedne znają się już od piaskownicy a z innymi spotkały się dopiero w liceum) i można powiedzieć iż są nie rozłączne. Za sprawą pewnego forum ich przyjaźń nie słabnie. Dzielą się tam ploteczkami i nowinkami z życia każdej z nich, dzięki czemu są ciągle na bieżąco, Najbarwniejszymi postaciami w całej tej książce są uczestniczki wieczoru panieńskiego Eli. Z całej paczki na ten wyjątkowy wieczór mogły się wybrać jedynie Iza (czyżby autorka na sobie wzorowała tę postać? ), Renata zwana Principessą, Dorota oraz Małgorzata. I to właśnie te pierwsze wybierają się do Krakowa pociągiem (Gosia dojechała później) by rozpocząć przygodę która można powiedzieć że rozpoczyna akcję książki na dobre. Podczas podróży roztrzepana Renia gubi portfel co staje się okazją do małego romansu w przyszłości. Zgubiony portfel to jednak nie jedyny problem dziewczyn po przybyciu do dawnej stolicy polski. Perypetie noclegowe zniechęciłyby do tego miasta nie jedną osobę ale nie te dzielne kobiety. One umilają sobie czas w knajpkach (były nawet "U babci Maliny") i na zwiedzaniu tego pięknego miasta. A później jest już tylko weselej za sprawą tytułowego wieczoru. Bajeczka jaką zafundowały pannie młodej rozbawiła mnie do łez. Pierwszy raz słyszałam (a właściwie czytałam) historię kopciuszka opowiedzianą od końca. Jednak jak to zwykle bywa nic nie trwa wiecznie. Imprezowiczki muszą wrócić do Szczecina (Renia się nie mogła doczekać spotkania ze znalazcą jej portfela-Krzysztofem) i tu czeka je nie miłe a może jednak miłe zaskoczenie. Książka jest pełna dobrych dowcipów, zabawnych dialogów oraz powiedzonek które zagościły w moim życiu.
Avatar użytkownika - monia4028
monia4028
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo fajny, relaksujący utwór. Niezwykle śmieszne wpadki Renii nie raz rozśmieszały mnie do łez:) Warto przeczytać.
Ciepła opowieść o szukania, tego co najważniejsze -miłości. Ale nie byle jakiej, ale tej z facetem, który nas wzruszy, rozkocha i rozśmieszy. Humoru dużo jest w tej pozycji. zachęcam do lektury wcześniejszej powieści autorki "Babskie gadanie", którą właśnie kończę.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Urocze spotkanie ze "zdzirowatymi dziewczynkami" :) Wbrew czytanym opiniom o tej książce uważam że warta była przeczytania i choć może jest trochę mniej wciągająca niż pierwsza powieść autorki, to urok przyjaźni między bohaterkami nadal rozczula i pozytywnie nastraja :)
Avatar użytkownika - anika
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 2012,
Babskie gadanie
Izabela Pietrzyk0
Okładka ksiązki - Babskie gadanie

Czterdziestokilkuletnia Iza wikła się w romans z żonatym mężczyzną. Decyzja na pierwszy rzut oka nie wydaje się odpowiedzialna, ale… Czarek jest...

Rodzinny park atrakcji
Izabela Pietrzyk0
Okładka ksiązki - Rodzinny park atrakcji

Staropanieństwo jest nie tylko stanem cywilnym, według matek jest groźną dla życia chorobą, którą trzeba natychmiast wyleczyć. Janina swata więc córkę...