Podręcznik podejmuje problematykę rozwoju różnych dziedzin sztuki poprzez wieki. Uczy umiejętności interpretacji i analizy dzieł sztuki, wskazuje na znaczenie tradycji w kulturze. Dzięki podręcznikowi uczeń pozna odpowiedzi na wiele istotnych pytań, między innymi:- Jak mają się do siebie kultura i cywilizacja?- Jak dane dzieło sztuki z jednej strony wynika z tradycji pokoleń, a drugiej samo kształtuje nowe oblicze sztuki?- Jak odczytywać treści sztuki nowoczesnej?- Co niesie z sobą rozwój kultury masowej?

Informacje dodatkowe o Wiedza o kulturze. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kultura i przyszłość. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profi:

Wydawnictwo: Operon
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-7461-043-3

Kup książkę Wiedza o kulturze. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kultura i przyszłość. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profi

Wiedza o kulturze. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kultura i przyszłość. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profi - opinie o książce