Wiedźma

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-02-06
Język oryginału: Polski

Tom 1 cyklu Opowieści z Wieloświata

Nadszedł czas „Wiedźmy”! Sięgnij po pierwszy tom cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”.
Obłożona klątwą wiedźma Jasna budzi się z długiego snu. Wyrwana ze swoich czasów, samotna i pozbawiona mocy, pragnie zemścić się za dawne krzywdy. Spotyka na swej drodze zmorę-uciekinierkę, szamana z przypadku i anioła niezadowolonego z nowych obowiązków. Każdy z nich zmaga się z cieniami przeszłości, a Los wciąga ich w nieoczywistą rozgrywkę o ludzkie dusze i przygotowania do końca świata.
Wiedźmy i demony, wilkodłaki i łapiduchy, szamani i anioły śmierci – postaci ze słowiańskich legend i wierzeń całego świata spotykają się we współczesnym Wrocławiu, tworząc niezwykłą wizję Wieloświata. Dawne historie odżywają po wiekach w nowych kształtach, a uśpione moce wypełniają ulice miast XXI wieku. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami.
„Wiedźma” rozpoczyna nowy cykl urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”. Zapraszamy do niezwykłego uniwersum, przesyconego słowiańsko-fantastycznym kolorytem!

Kup książkę Wiedźma

Sięgając po książkę należącą do gatunku, w którym ma się niewielkie rozeznanie lub też po prostu niespecjalnie się w nim gustuje, podświadomie oczekujemy, że publikacja musi nas bardzo pozytywnie zaskoczyć, bo dzięki temu chętniej sięgniemy po inne podobne do niej tytuły. Jeśli urban fantasy jest Wam zupełnie obcym gatunkiem, a swoją przygodę z nim chcielibyście dobrze rozpocząć, koniecznie sięgnijcie po Wiedźmę Anny Sokalskiej, rewelacyjny pierwszy tom serii Opowieści z Wieloświata. Jasna to młoda dziewczyna, obdarzona nadnaturalnymi mocami. Dziewczyna, jak na wiedźmę zresztą przystało, zdaje sobie z nich sprawę, mniej lub więcej wiedzą też o jej zdolnościach mieszkańcy jej wioski. Na skutek zbiegu dramatycznych okoliczności ginie Mira, siostra Jasnej, a na tytułową bohaterkę spada klątwa. W dodatku Jasna zapada w długi sen, z którego budzi się pięć wieków później – w 2016 roku. I tak rozpoczyna się seria zaskakujących, ale przede wszystkim zabawnych wydarzeń. Okazuje się też, że Jasna nie jest jedyną legendarną istotą, przemierzającą ulice współczesnego Wrocławia. Na kartach powieści jej losy splotą się z perypetiami Niny – zmarłej dziewczyny, zmory, której udało się wrócić do świata żywych, Dawida – chłopaka-szamana, któremu anioł śmierci prawie odebrał duszę i Szaraka – wspomnianego już anioła śmierci, będącego chwilowo w stanie ...

Opinie o książce - Wiedźma

Avatar użytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:2019-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Przyznam szczerze, że ja do tej pory nie przeczytałam ani jednej, aż otrzymałam zaproszenie do zapoznania się z pierwszym tomem trylogii autorstwa @annasokalska_pisarka „Wiedźma” i... przepadłam ??
Akcja powieści rozpoczyna się w roku 1507, na południu Polski. Mała dziewczynka o imieniu Jasna odkrywa swoje niezwykłe umiejętności widzenia rzeczy i postaci niewidocznych dla zwykłych śmiertelników oraz wpływania na otaczającą ją rzeczywistość. Nie są to cechy dobrze widziane przez innych ludzi, a wręcz wywołują w nich strach i przerażenie. Mimo to z czasem dorastająca Jasna staje się obsesyjnie pożądaną przez młodego szlachcica kobietą i w wyniku strasznej intrygi zostaje przez niego schwytana, a jej rodzona siostra zabita. Starcie się potężnej mocy - jaką posiada Jasna - z mocą nasłanego na nią, przez młodego szlachcica, demona niestety powoduje, że na dziewczynę spada klątwa, a ona sama zasypia na kolejne 500 lat. Budzi się w 2016 roku we Wrocławiu jako kobieta z pogranicza świata żywych i umarłych, posiadająca niezwykłą moc. Poznaje tu inne dusze, szamanów, wiedźmy zawieszonych w Wieloświecie. ?
Czy Jasna odnajdzie się we współczesności ? Czy uda jej się zrzucić ciążącą nad nią od pięciu wieków klątwę ? ?
„Wiedźma” to naprawdę niezwykła, wciągająca i wzruszająca opowieść o dwóch współistniejących światach: żywych i umarłych, o przyjaźni, o rozliczaniu się z przeszłością i o tym co w doczesnym i wiecznym życiu jest naprawdę ważne ? Historia opisana jest niezwykle barwnie, fabuła wciągnęła mnie i zachwyciła od pierwszych stron (chwilami przypominała mi wizję zaświatów przedstawioną w filmie „Uwierz w ducha” z Patrickiem Swayze ?). Naprawdę - była to moja pierwsza książka fantasy, ale już wiem, że z niecierpliwością będę oczekiwała kolejnych dwóch części trylogii ?

Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka