Wiedźma

Tom 1 cyklu Opowieści z Wieloświata

"Wiedźma" Anny Sokalskiej to pierwsza część z serii "Opowieści z Wieloświata". Należy ona do literatury fantastycznej i opowiada o losach młodej wiedźmy oraz jej przyjaciół których poznała we współczesnym świecie. Cała czwórka ma przed sobą nie lada wyzwanie. Każdy pragnie czegoś zgoła innego jednakże ostatecznie dążą do tego samego. Czy uda im się zapobiec niebezpieczeństwu które nadciąga? Czy może jednak któreś ulegnie pokusie ?
Jest to opowieść w pewnej mierze o miłości, przyjaźni, zaufaniu, zemście, wybaczeniu, zapomnieniu, magii, łamaniu zasad i wielu wielu innych.
Powieść jest bardzo przyjemna i zdecydowanie ją polecam. Z niecierpliwością będę czekała na następną część.
Jakie jest przesłanie książki? Że nie warto ufać pozorom, że przeznaczenie i tak w końcu dopadnie każdego, pokazuje również wartość przyjaźni i nawet jak człowiek może się zmienić pod wpływem innych. Jest to również w pewnej mierze opowieść o samotności i odrzuceniu przez społeczeństwo z powodu czegoś co tak naprawdę powinno być nieistotne.
Uważam że książka zdecydowanie warta jest uwagi. Myślę że każdy kto waha się czy po nią sięgnąć powinien jednak to zrobić i dłużej się nie zastanawiać. Ja sama pomimo swoich początkowych obiekcji teraz mając ją za sobą nie żałuję.
Jednakże muszę wspomnieć że jedna z bohaterek ma dosyć cięty język co niekoniecznie każdemu może przypaść do gustu.
W każdym razie mi nie za bardzo to przeszkadzało i pomimo wszystkiego uważam powieść za naprawdę bardzo przyjemną.
Każdy z bohaterów jest zupełnie inny i ma inny cel ale pomimo wszystkiego są w stanie dążyć do jednego. Razem. Wspólnie. Chociaż niekoniecznie to widać po ich zachowaniu. Nie ulega wątpliwości jednak że wszyscy chcą jak najlepiej dla tytułowej wiedźmy chociaż nie od początku to widać. Przynajmniej moim zdaniem.
Anna Sokalska ma zdecydowanie niebywały talent pisarski więc szczerze mogę przyznać że nie żałuję że sięgnęłam po jej książkę.

Myślę że bohaterowie tej książki zostaną w mojej pamięci na długo.

Wiedźma, zmora, szaman, anioł śmierci i wiele wiele innych postaci fantastycznych może was zaciekawić.

Akcja powieści rozgrywa się w sumie na dwóch plaszczyznach. W przeszłości bohaterki powieści i w czasach terazniejszych.

Informacje dodatkowe o Wiedźma:

Kup książkę Wiedźma

Kryształowe sny
Anna Sokalska0
Okładka ksiązki - Kryształowe sny

Opowieść o tym, jak wyglądałby nasz świat, gdyby kiedyś historia potoczyła się inaczej.\r\n\r\nWioska Pakh srogą zimą, tajemniczy las Tirvan, niezwykłe...

Moja ukochana zmora
Anna Sokalska0
Okładka ksiązki - Moja ukochana zmora

Kolejna książka Anny Sokalskiej to lekka narracja gorzko-słodkiej historii o poszukiwaniu szczęścia w codzienności, ubrana w barwy polskiego folkloru. Rafał...