Wielka księga wartości

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-11-26
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-8144-195-7
Liczba stron: 112

Ocena: 0 (0 głosów)

Na stronach tej niezwykle pięknej książki zamieszczone zostały zapierające dech w piersiach opowiadania, baśnie, legendy i historie pochodzące z różnych kultur, epok i tradycji. Wszystkie one przekazują nam ponadczasowe prawdy, które można określić jednym słowem: WARTOŚCI. Szacunek, uczciwość, przyjaźń, wolność… to tylko niektóre z ważnych pojęć, które zgłębia ta książka.
Dzieci, rodzice i wychowawcy znajdą w publikacji wiele cennych wskazówek, które ułatwią im budowanie systemu wartości i zachęcą do ciekawych rozmów w grupie bądź indywidualnych refleksji.
Księga opatrzona została pełnymi głębi ilustracjami, które uwrażliwiają czytelnika na piękno i relaksują go. Zapraszamy do odkrywania świata wartości.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Wielka księga wartości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wielka księga wartości

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Ponieważ każdy człowiek posiada własną godność, zobowiązani jesteśmy do okazywania jedni drugim szacunku i poważania. Nakładem Wydawnictwa Jedność ukazała się pięknie wydana Wielka księga wartości. Stanowiąc zbiór zasad, których bezwzględnie należy przestrzegać, lektura pokazuje ogromną wartość prawidłowych relacji międzyludzkich. Esteve Pujol i Pons, dokonując wyboru tekstów zebranych w publikacji, kładzie na szali dwadzieścia sześć cech. Każdej z nich została poświęcona inna opowieść, wśród których znalazły się polskie, hiszpańskie, rosyjskie, argentyńskie, chińskie, arabskie i kameruńskie podania ludowe, greckie baśnie, indyjskie bajki oraz historie północnoamerykańskie. Jedne pochodzą z dorobku braci Grimm, Hansa Christiana Andersena czy Rudyarda Kiplinga, inne natomiast powstały dzięki zaangażowaniu Jacinta Verdaguera, Félixa Marii Samaniego, Oscara Wilde`a oraz Charlsa Perraulta. Wszystkie pokazują, dlaczego tak ważna jest praca nad kształtowaniem charakteru: wierność, wrażliwość i uprzejmość, cierpliwość, szczerość oraz szacunek, a także odpowiedzialność, tolerancja, współpraca i zaangażowanie, to tylko niektóre z cech ułatwiających współżycie międzyludzkie. Zaprezentowanych w lekturze dwadzieścia sześć wzruszających opowieści (każda z nich to cztery strony tekstu wraz z wymownymi ilustracjami oraz jasnym określeniem, o jaką wartość chodzi) skłania ku ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wielka księga wartości