Wielka wojna 1914-1918

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-07-24
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788311133969
Liczba stron: 104

Ocena: 0 (0 głosów)

I wojna światowa ostatecznie zburzyła porządek polityczny i terytorialny, ukształtowany po wojnach napoleońskich w początkach XIX wieku. Rywalizacja wielkich mocarstw - Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji oraz Austro-Węgier, podobnie jak "bałkański kocioł" stanowiły zarzewie konfliktu, jednakże za bezpośrednią przyczynę wybuchu wielkiej wojny uznaje się zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie. Była to przysłowiowa iskra, która podpaliła stos narosłych konfliktów.

W wojnie uczestniczyły 33 państwa, a śmierć poniosło 10 milionów ludzi. Zmieniły się granice, upadły cesarstwa i powstały nowe państwa, w tym, odrodzona po ponad stuletniej niewoli, Polska.

Niniejsza publikacja przedstawia w sposób przystępny genezę wojny, jej przebieg, uzbrojenie walczących stron oraz jej skutki.

Kup książkę Wielka wojna 1914-1918

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wielka wojna 1914-1918

Inne książki autora
Angielsko-polski słownik terminologii gospodarczej. Tom I
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Angielsko-polski słownik terminologii gospodarczej. Tom I

SŁOWNIK TERMINOLOGII GOSPODARCZEJ BANKOWOŚĆ. FINANSE. PRAWO zawiera ok. 20 000 haseł z dziedziny: * prawa karnego, administracyjnego i międzynarodowego...

Nałkowska i jej mężczyźni
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Nałkowska i jej mężczyźni

Zofia Nałkowska to postać w naszej literaturze niezwykła, nie tylko dlatego, że jej twórczość objęła swym zasięgiem aż trzy epoki: modernizm, dwudziestolecie...

Zobacz wszystkie książki tego autora