Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego

Data wydania: 2017-10-11
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 978-83-240-4677-5

Tom 1 cyklu Wielki Ogarniacz Życia

Wielu ludzi pyta mnie, co tak naprawdę liczy się w życiu. No, w sumie to niewielu. Właściwie to nikt. I bardzo słusznie – bo nie wiem.
Nie chodzę na fitness, nie jem jarmużu, nie przesiaduję z ajfonem w popularnych kawiarniach popijając latte macchiato, ani nie biegam (Boże broń!). A mimo to żyję i mam się dobrze. Szokujące, wiem.
Ta książka pokaże wam, jak być szczęśliwym nie robiąc niczego, co się powinno.

Pani Bukowa – kobieta, której nieudolne próby ogarnięcia życia śledzi na facebooku już niemal pół miliona osób. Mówi otwarcie to, co myślą wszyscy. Lubi jedzenie i internety. I wino. I leżeć sobie.

Kup książkę Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego

Opinie o książce - Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego

Bohaterką książki pt. '' Wielki Ogarniacz Życia, czyli Jak być szczęśliwym nie robiąc niczego'' jest Pani Bukowa, która zdradza sekrety swojego życia osobistego i zawodowego.
Jak to każda kobieta lubi rozmawiać, poznawać ciekawych ludzi, a przy tym ich obserwować, dobrze zjeść, pod koniec dnia kończy pizzą oraz lampką wina.
Korzysta z portali internetowych, Facebooka, udziela porad mających na celu pomoc napisanie pracy dyplomowej, opowiada o swojej pracy, na czym polega praca zdalna.
Najlepsze są sytuacje nieprzewidywalne, które jak, twierdzi bohaterka, są nieplanowane.
Zaproponowane przez Panią Bukową rady nie przypadły mi osobiście do gustu.
Sama do końca nie umie się określić, gdyż posiada chwile zawahania, ale spokojnie, można się z nią zaprzyjaźnić pod warunkiem jak, zmieni swój styl odżywiania się.
Nie zabraknie dobrego humoru Pani Bukowej, która jednocześnie jest szczera, a przede wszystkim zaraża luźnym podejściem do życia.
Zaskoczyło mnie jej negatywne podejście do mamy, której porad nie lubi. Jedyne co jest w niej zabawne, że lubi rozmawiać ze swoimi Excelowskimi tabelkami, z którymi pracuje każdego dnia w pracy.
Temperamentu jej nie brakuje, ale jakby troszkę więcej myślała, o ludziach pozytywniej to może inaczej widziała, by jak to jest kiedy, jesteśmy, szczęśliwi wykonując, to co lubimy.
Tekst zawarty w książce czyta się szybko ze względu na dobrze dobraną czcionkę.
Elementem dodatkowym są tutaj komiksy rysunkowe przedstawiające bohaterkę, Panią Bukową, w różnych sytuacjach jej życia.
Polecam przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, humor,

Książka z poczuciem humoru. Pani Bukowa pokazuje praktyczne porady jak nic nie robić. Doradza jak nie iść na basen, jak marnować czas w pracy i jak nie biegać. Opowiada jak się spieszyć z niczym nie zdążyć, jak nie wysyłać SMS-ów i jak się zestresować kolorowanką. Pomiędzy rozdziałami znajduje się internetowe mądrości, śmieszne rysunki i najróżniejsze porady.

Słyszę płacz drzew, które umarły, aby człowiek mógł wydrukować to dzieło.

Zbiór oklepanych haseł i czerstwych żartów z internetu, przeplatany krótkimi, mało zabawnymi, jeszcze mniej realistycznymi i pseudo-ironicznymi historyjkami z życia księgowej.

Jedzenie, wino, nic mi się nie chce, koty w internetach, to ja się położę, szef patrzy - poklepię w ten excel, więcej wina, czekolada... - serio, wymagało to druku?

Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq
Przeczytane:2019-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,

Czytając w urywkach, książka jest bardzo śmieszna. Przyznam jednak, że próbując przeczytać ją całą, zaczęłam się nudzić w połowie książki. Nie jest to gatunek, jaki czytam zazwyczaj, dlatego dla mnie było tego humoru za dużo. Aczkolwiek książka świetnie może nadawać się jako prezent dla koleżanki.

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2019-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Weź się ogarnij
Pani Bukowa0
Okładka ksiązki - Weź się ogarnij

Weź się ogarnij - opis produktu:Jeśli kiedykolwiek miałaś wyrzuty sumienia, że nie biegasz codziennie półmaratonu, nie jesz jarmużu, nie segregujesz...