Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego

Tom 1 cyklu Wielki Ogarniacz Życia

Wielu ludzi pyta mnie, co tak naprawdę liczy się w życiu. No, w sumie to niewielu. Właściwie to nikt. I bardzo słusznie - bo nie wiem.
Nie chodzę na fitness, nie jem jarmużu, nie przesiaduję z ajfonem w popularnych kawiarniach popijając latte macchiato, ani nie biegam (Boże broń!). A mimo to żyję i mam się dobrze. Szokujące, wiem.
Ta książka pokaże wam, jak być szczęśliwym nie robiąc niczego, co się powinno.

Pani Bukowa - kobieta, której nieudolne próby ogarnięcia życia śledzi na facebooku już niemal pół miliona osób. Mówi otwarcie to, co myślą wszyscy. Lubi jedzenie i internety. I wino. I leżeć sobie.

Informacje dodatkowe o Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-10-11
Kategoria: Rozrywka, humor

Kup książkę Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego

Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego - opinie o książce

Bohaterką książki pt. '' Wielki Ogarniacz Życia, czyli Jak być szczęśliwym nie robiąc niczego'' jest Pani Bukowa, która zdradza sekrety swojego życia osobistego i zawodowego.
Jak to każda kobieta lubi rozmawiać, poznawać ciekawych ludzi, a przy tym ich obserwować, dobrze zjeść, pod koniec dnia kończy pizzą oraz lampką wina.
Korzysta z portali internetowych, Facebooka, udziela porad mających na celu pomoc napisanie pracy dyplomowej, opowiada o swojej pracy, na czym polega praca zdalna.
Najlepsze są sytuacje nieprzewidywalne, które jak, twierdzi bohaterka, są nieplanowane.
Zaproponowane przez Panią Bukową rady nie przypadły mi osobiście do gustu.
Sama do końca nie umie się określić, gdyż posiada chwile zawahania, ale spokojnie, można się z nią zaprzyjaźnić pod warunkiem jak, zmieni swój styl odżywiania się.
Nie zabraknie dobrego humoru Pani Bukowej, która jednocześnie jest szczera, a przede wszystkim zaraża luźnym podejściem do życia.
Zaskoczyło mnie jej negatywne podejście do mamy, której porad nie lubi. Jedyne co jest w niej zabawne, że lubi rozmawiać ze swoimi Excelowskimi tabelkami, z którymi pracuje każdego dnia w pracy.
Temperamentu jej nie brakuje, ale jakby troszkę więcej myślała, o ludziach pozytywniej to może inaczej widziała, by jak to jest kiedy, jesteśmy, szczęśliwi wykonując, to co lubimy.
Tekst zawarty w książce czyta się szybko ze względu na dobrze dobraną czcionkę.
Elementem dodatkowym są tutaj komiksy rysunkowe przedstawiające bohaterkę, Panią Bukową, w różnych sytuacjach jej życia.
Polecam przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2022-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022, Mam,

Niesamowicie pozytywna książka, a podczas jej czytania świetnie się bawiłam. Doświadczyłam na własnej skórze wielu rzeczy opisanych przez panią Bukową, no może oprócz robienia tabelek w Excelu, o których mowa wielokrotnie na kartach tej książki. Jest to pozycja, która nastraja pozytywnie i wywołuje uśmiech na twarzy, miejscami przerysowana (np. opis przygotowania niedzielnego obiadu, bo jaka to filozofia usmażyć schabowego), ale mi to nie przeszkadzało. Do tego rewelacyjne cytaty z Internetów. Jeden z moich ulubionych: "Jeśli czujesz się dziś szczupło, to nie schrzań tego i nie waż się".

Jak chcecie się dowiedzieć jak być szczęśliwym nie robiąc niczego to koniecznie przeczytajcie tę książkę. Polecam. Mam nadzieję, że pozostałe książki z tej serii są równie dobre.

Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2022-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2022 roku,

Bardzo sympatycznie się czyta, idealna na odstresowanie. Samej treści jest tu tyle co w noweli, ale grafiki też mają tu swoje znaczenie ;)

Książka z poczuciem humoru. Pani Bukowa pokazuje praktyczne porady jak nic nie robić. Doradza jak nie iść na basen, jak marnować czas w pracy i jak nie biegać. Opowiada jak się spieszyć z niczym nie zdążyć, jak nie wysyłać SMS-ów i jak się zestresować kolorowanką. Pomiędzy rozdziałami znajduje się internetowe mądrości, śmieszne rysunki i najróżniejsze porady.

Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq
Przeczytane:2019-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019, Mam,

Czytając w urywkach, książka jest bardzo śmieszna. Przyznam jednak, że próbując przeczytać ją całą, zaczęłam się nudzić w połowie książki. Nie jest to gatunek, jaki czytam zazwyczaj, dlatego dla mnie było tego humoru za dużo. Aczkolwiek książka świetnie może nadawać się jako prezent dla koleżanki.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Czy chcielibyście być doskonali? Perfekcyjni w każdym calu, trzymający się swoich planów, zamierzeń, nie pozwalający sobie na słabości? Ja niestety czasem tak mam... Nie mam na myśli, że plany i zamierzenia są złe. Nie uważam, że nie powinniśmy próbować stać się lepszymi niż jesteśmy w tej chwili... Rozwijanie się i udoskonalanie nie jest naganne i złe - o ile tylko potrafimy znaleźć złoty środek.

Przesłanie Pani Bukowej jest jedno - odpuśćmy sobie czasem wszelką perfekcję. Pozwólmy sobie na odrobinę luzu. Zjedzmy kawałek pizzy zamiast marchewki. Pozwólmy sobie czasem na lenistwo i na bycie całkowicie niedoskonałą. Będziemy zdrowsi i szczęśliwsi, jeśli nie załamiemy się, gdy coś nam nie wyjdzie. Życie ma czasem swoje własne plany, a my nie jesteśmy ideałami. Na szczęście...

Ta książka nie tylko dała mi do myślenia, ale i spowodowała u mnie liczne ataki śmiechu. Genialna :D

Weź się ogarnij
Pani Bukowa0
Okładka ksiązki - Weź się ogarnij

Jeśli kiedykolwiek miałaś wyrzuty sumienia, że nie biegasz codziennie półmaratonu, nie jesz jarmużu, nie segregujesz kolorami idealnie wyprasowanych...