Wielki zły wilk

Wilk, przywódca rosyjskiem mafii w Ameryce, były agent KGB i bezlitosny zabójca dostaje się na celownik FBI. Podejrzany o uprowadzenia kobiet, które mają stać się seksualnymi niewolnicami bogatych zboczeńców, rozpoczyna grę ze ścigającym go Alexem Crossem. Przełom w sprawie następuje, gdy odnajduje się jedna z porwanych kobiet, a czternastoletnia hackerka włamuje się na stronę w Internecie, służacą do składania zamówień na `żywy towar`...

Informacje dodatkowe o Wielki zły wilk:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7359-209-1

Kup książkę Wielki zły wilk

Wielki zły wilk - opinie o książce

Jedna z najlepszych książek jaką czytałam. Powieść Pattersona wciąga od pierwszej przeczytanej strony. Nie wiadomo, kiedy dochodzi się do końca. A najważniejsze to zupełnie zaskakujące zakończenie. Biorąc do ręki tę książkę myślałam, że zakończy się inaczej.
Teraz kilka słów o fabule. Akcja toczy się w Ameryce. Alex Cross, policjant z wydziału zabójstw, odbywa kurs w FBI. Podczas szkolenia zostaje pilnie wezwany do Quantico i musi zająć się serią tajemniczych zniknięć białych kobiet. Kobiety porywane są w biały dzień podczas codziennych czynności jak np. zakupy. I tak zostaje porwana Lizzie Connolly, która jest żoną szanowanego obywatela. Trudno jej uwierzyć w to wszystko, gdyż jest trzymana w garderobie, a w domu odbywa się huczne przyjęcie. Jednak jest skrępowana i zakneblowana i nie może nic zrobić.
Schemat jest ten sam do czasu, gdy zaczynają być porywani mężczyźni. FBI zastanawia się jakie te sprawy mają wspólne powiązanie.
Przełom w śledztwie następuje, gdy czternastoletnia dziewczyna włamuje się na dobrze zabezpieczoną stronę, na której słyszy nie codzienną rozmowę. Grozi jej niebezpieczeństwo, gdy Wilk się orientuje, że dziewczyna się włamała.
Wilk jest przywódcą rosyjskiej "czerwonej mafii", która jest najniebezpieczniejszą organizacją przestępczą w Ameryce. Pozbawiony wszelkich skrupułów zabija z zimną krwią. Ponadto nikt nie wie jak się nazywa naprawdę. Gdy FBI wydaje się już być na tropie Wilka, za każdym razem okazuje się, że to tylko płotki, których Wilk celowo im podstawia. Sprawa nabiera tempa, gdy zostaje odnaleziona żywa Lizzie Connolly. Okazuje się, że to jej własny mąż ja sprzedał Wilkowi. Wszyscy, którzy widzieli Wilka i wiedzą kim naprawdę jest, giną. Czy FBI i Alexowi Crossowi uda się dotrzeć do Wielkiego Złego Wilka?
Naprawdę wciągający thriller. Szybka i wartka akcja oraz zupełnie zaskakujące zakończenie. Taka właśnie jest powieść James'a Pattersona. Gorąco polecam dla fanów autora i nie tylko.
Recenzja została opublikowana również na moim blogu :http://ksiazkowa-fantazja.blogspot.com/

Cross wstepuje do FBI.Zaczyna prowadzić śledztwa dotyczące porwania sytuwanych kobiet które mają rodziny jak również młodych mężczyzn o odmiennej orientacji seksualnej.Okazuje się że wszystko nakręca Wilk, rosyjski mafioza którego nikt nie zna z twarzy. Szajka ludzi którzy na zamówienie porywja ludzi zostaje wykryta a Wilk nie zostaje złapany. W międzyczasie Alex musi pogodzić się z oddaniem małego Aleksa byłej partnerce.
Avatar użytkownika - beatrycze66
Przeczytane:2010-12-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zabić Alexa Crossa
James Patterson0
Okładka ksiązki - Zabić Alexa Crossa

W osiemnastej powieści z serii Alex Cross detektyw waszyngtońskiej policji rozwiązuje dwie zagadki: uprowadzenia oraz zamachów terrorystycznych. Dzieci...

Czwarty lipca
James Patterson0
Okładka ksiązki - Czwarty lipca

Lindsay Boxer, szefowa wydziału zabójstw w San Francisco, wyciąga broń w obronie własnej. Nie przypuszcza, pociągnięciem za spust uruchomi lawinę wydarzeń...