Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2012-01-19
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788311132405
Liczba stron: 248

Ocena: 6 (1 głosów)

 

Władysława Jagiełłę znają wszyscy Polacy, jako jednego z najwybitniejszych władców w naszej historii, pogromcę Krzyżaków pod Grunwaldem i założyciela wielkiej dynastii, która rządziła Polską przez dwieście lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten z natury skromny, zrównoważony człowiek i wierny mąż, który bardziej niż rozkosze alkowy cenił sobie… polowania, miał poważne kłopoty małżeńskie. Jagiełło był czterokrotnie żonaty, a trzy jego żony, włącznie z Jadwigą, późniejszą świętą kościoła katolickiego, były oskarżane o zdradę. Jego poddani byli świadkami kolejnych seksafer z udziałem królewskich małżonek. Trzeba pamiętać, że sprawy małżeńskiej wierności żon monarchów miały wówczas bardzo poważne znaczenie, w grę wchodziło bowiem prawo do sukcesji tronu. Nic dziwnego, że domniemanymi romansami pań Jagiełłowych interesowano się nie tylko w Polsce, ale także w ówczesnej Europie. Najwięcej problemów w tej kwestii sprawiła królowi jego ostatnia żona i matka następcy tronu Zofia Holszańska, młodsza od swego męża o ponad pół wieku.

Kup książkę Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło

Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Jagiełło był zawsze moim ulubionym królem. Kolejna pozycja w mojej biblioteczce, która przedstawia losy Polski oraz części Europy przez pryzmat życia osobistego władców. Zupełnie nowy wymiar w stosunku do szkolnej historii. A przedstawione na końcu różne teorie na temat śmierci Warneńczyka powaliły mnie na kolana.
Link do opinii
Inne książki autora
Bodo i jego burzliwe romanse
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Bodo i jego burzliwe romanse

Eugeniusz Bodo - przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, przedwojenna ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił...

Wzory pism, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim (z suplementem elektronicznym)
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Wzory pism, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim (z suplementem elektronicznym)

Publikacja zawiera wzory najczęściej spotykanych w obrocie gospodarczym listów, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim. W pierwszej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy