Wiersze

Wydanie elektroniczne Od autora... Styl i rodzaj mojej twórczości jest dla młodego pokolenia inny, odmienny. Czas upływa a niektóre z moich wierszy pisane były , kiedy młodych twórców nie było na świecie. Nie mam nic przeciwko wszelkim eksperymentom w twórczości, uważam to za sprawę indywidualną. Myślę, że najważniejszy jest czytelnik, jego upodobania i osobista wrażliwość. Zależało mi na tym, żeby moje wiersze były zrozumiałe dla wszystkich, niosły przesłanie i pozwoliły zastanowić się czytelnikowi nad fenomenem istnienia. Uwrażliwiały na aspekty życia codziennego. Wskazywały, że nie żyjemy tylko dla siebie, że obok nas żyją ludzie którzy potrzebują uczucia, przyjaźni, zrozumienia. Do wydania moich wierszy w e-booku skłoniły mnie liczne komentarze ludzi czytających moje wiersze. Oto jeden z nich. Cytuję: "Uważam, że jesteś mądrym i wrażliwym człowiekiem, czego dowodem są Twoje wiersze. Czytałam je kilka razy ze względu na głębie myśli i różnorodność środków artystycznych. A na koniec posłuchaj: "Dwa są szczęścia na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie --- uszczęśliwiać innych...I Ty chyba to potrafisz..." Ze swojej strony wszystkim czytelnikom moich wierszy , życzę zdrowia. I towarzyszącej mu pogody ducha. Uśmiechu i radości. Wrażliwości na otaczające nas piękno i życie w harmonii z przyrodą. Miłości , bo ta jest motorem istnienia i balsamem dla naszych serc.. Przyjaciół i wzajemnego wspierania się w trudniejszych chwilach życia. Mirosław Józef Wiśniewski Wydanie pierwsze. Legionowo [10.04.2010] ISBN 978-83-930926-0-4 Projekt okładki i redakcja [autor]

Informacje dodatkowe o Wiersze:

Wiersze - opinie o książce

Avatar użytkownika - edyta0010
edyta0010
Ocena: 6, Czytam,
Wspaniałe wiersze, sercem pisane . Wielka wrażliwość ich autora , który w wierszach przekazuje szereg myśli i pouczeń. Wiersze te można znaleść na stronie autora http://rex003.pl.tl oraz na stronie http://poezja.strefa.pl Poezja Mirosława Józefa Wiśniewskiego zasługuje na zainteresowanie. Edyta Lewandowska
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-07-12,
Autor w swoich wierszach porusza sprawy i prawdy stare jak świat, które są podstawą naszej egzystencji, ale robi to w sposób wzruszający i przejrzysty docierający w głąb duszy. Wieje z nich dobrocią, czułością i i wrażliwością, bo taki jest sam autor, miły szczery, wyrozumiały (na ludzkie ułomności) i chętny do pomocy - czyli ginący gatunek.Szkoda, ze wydal swoj tomik tak późno jako, że w swej skromności nie był świadom wartości swego przekazu.Wierze jednak, ze jeszcze będzie pisał dla nas. Tacy ludzie winni mieć swoje wieczory literackie i spotkania z młodzieżą. Świat pędzi do przodu z zawrotną prędkością i młodzi ludzie gubią się w wyscigu szczurów. Potrzebują uwrazliwienia i przykładu jakim powinien być człowiek. Inaczej wyrośnie nam pokolenie bezdusznych snobów, goniących za pieniądzem i wygodami życia. Nabuzowanych egoizmem i chęcią posiadania. Ktoś musi podnieść im kurtyne niewiedzy, a kto zrobi to lepiej jak nie p. Mirosław? To człowiek, który potrafi przekonać, że lepiej być jak mieć. Polecam gorąco Wszystkim jego wiersze w zawarte w tomiku Wiersze. Maxi