Wilki

? Pozagryzacie się jak wilki! ? mówi z pogardą do swych przeciwników dr Marek, bohater nowej znakomitej powieści Roberta Gonga.?Wilki" - tytuł zaczerpnięty ze świata drapieżników, tu odnosi się do... współczesnej, polskiej rzeczywistości. Młody, drapieżny kapitalizm od lat łączony jest z pojęciem ?wyścigu szczurów" - bezwzględnego dążenia do mety, do wygranej, do celu. W dramatycznej opowieści Roberta Gonga ów laboratoryjny wyścig gryzoni, przeradza się w bezlitosną i podstępną walkę wilków, w pogoni za zyskiem, prestiżem i możliwością zniszczenia, lub upokorzenia ofiary. Wilki są wszędzie! Pisarz pokazuje życie bez maski - trudne, gorzkie, chwilami przerażające, lecz równocześnie pełne szans, nadziei, marzeń... I tylko te wilki nagle wkraczające w nasze losy! Szantaż, oszustwo, przekupstwo, obmowa, gra tocząca się o wielkie pieniądze i władzę. Uczestniczą w niej politycy, przedsiębiorcy, urzędnicy, adwokaci, lekarze, mężczyźni i kobiety dążące do kariery. Zawiedziona miłość, zdrada pociągają lawinę zdarzeń. Krzywda rodzi następną krzywdę, odwet prowokuje zemstę... Losy bohaterów spalają się w dramatycznych wątkach - jak w sensacyjnym filmie - aż do gorzkiego finału, który nie jest jednak ostatnim zamknięciem drzwi.Zastanów się Czytelniku, czy w tej fascynującej powieści nie odnajdziesz znanych Ci osób, a być może również i siebie samego. Przecież logika wilczych praw dotyczy nas wszystkich.

Informacje dodatkowe o Wilki:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: b.d

Kup książkę Wilki

Wilki - opinie o książce

Avatar użytkownika - olasoltys
olasoltys
Przeczytane:2020-02-23,

Każda historia przedstawiona w niej ma głęboko ukryte przemyślenia, a nawet możliwe, że i w którejś z nich odnajdziemy coś znajomego, albo dotyczy nas samych. Pieniądze, sława, ekscytacja, pozycja społeczna, nic nie znaczące relacje. Kto z nas tego nie doświadczył lub sam się tego dopuścił?

Ukazane mamy tu również dwa przedziały czasowe. Pierwszy to krótki opis bohaterów i ich losy, a drugi to sześć lat później, gdzie losy tychże osób wiąże się ze sobą w pewnej sytuacji. No właśnie jakiej i jak z niej wybrną?

Podobała mi się historia młodego studenta medycyny, który na skutek powodzi, traci rodzinę, a sam w wyniku podtopienia ląduje w szpitalu, gdzie zostaje uratowany. Czekają go miesiące rehabilitacji i wielu rozmów z psychologami, aby stanąć na nogi. Później, kiedy już myśli, że nic nie będzie w stanie dać mu radości poznaje atrakcyjną kobietę, z którą planuje związać wspólną przyszłość.

Mamy również ukazaną historię młodej kobiety, która uparcie chciała zostać adwokatem, jednak dość długo się jej to nie udawało. Do czasu. Poznaje mężczyznę na balu, z którym ma romans. Jednak czy dla tak młodej kobiety ta znajomość nie okaże się iluzją?

Robert Gong jak zawsze świetnie pisze. Lekkie pióro, skłanianie do refleksji, ciekawe historie - to tylko nie liczne z jego zalet. Myślę, że książka trafi do wielu osób, choć może nie każdy będzie potrafił prawidłowo ją odebrać, ponieważ w treść bardzo często powinno się wsłuchać, a nie każdy to potrafi. Czasem jest tak, że właśnie nasze wilcze instynkty biorą w górę, tylko czy warto tak wiele poświęcać dla pieniędzy? Na ile jesteś w stanie pozostać człowiekiem, a na ile upodlić się dla korzyści?

Jestem poniekąd trochę rozczarowana, ale nie uważam, że straciłam czas, jednak trochę brakowało mi podziału na rozdziały, a zakończenie troszkę mnie zawiodło, to mimo wszystko polecam. Książkę otrzymałam za punkty w portalu czytam pierwszy.

Avatar użytkownika - MissSilly
MissSilly
Przeczytane:2020-02-16,
Książka zaczyna się trzema niezwiązanymi ze sobą biografiami trzech osób, momentami zbyt szczegółowymi i jak się okazało nic nie wnoszącymi do całej historii. Później następuje właściwa akcja, która się za bardzo nie klei i do końca nie wiadomo, czego właściwie ma dotyczyć intryga. I do samego końca się tego nie dowiemy, więc więcej nie mam czasu, żeby czytać takie książki - ze źle zbudowanymi postaciami i nudną fabułą prowadzoną przez jeden wątek.
Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2020-02-09,

Druga książka autora, po którą postanowiłam sięgnąć i czytałam ją w formie e-booka. Książka nie jest długa. W wydaniu papierowym ma ona tylko 195 stron, więc czyta się ją naprawdę błyskawicznie. Tak naprawdę jest ona do pokonania w jeden wieczór.

Książka na początku bardzo mnie wciągnęła, środek jednak trochę mi się dłużył i żałuje, że zakończenie tak szybko się urwało. Książka ma przesłanie i coś ze sobą niesie. Widzimy okropny świat, którym rządzi pieniądz oraz kariera. Bohaterowie są pozbawieni uczuć, kierują się tylko swoimi zachciankami i żądzami. W książce mamy też sporo przekleństw, więc jak ktoś w książkach ich nie lubi, to z może być ciężko.

Książkę oceniam przeciętnie. Przeczytałam i tyle, nic mi po sobie nie pozostawiła i na pewno nie będę do niej wracała. Nie wciągnęła mnie też w swoją fabułę.

Książkę odebrałam z serwisu Czytam Pierwszy.

W pogoni za miłością
Gong Robert0
Okładka ksiązki - W pogoni za miłością

Proponuję Czytelnikowi debiutancką powieść Roberta Gonga. Wykreowany przez autora główny bohater "Młody" - dziecko z dobrego domu, drugiej połowy...