Winda widmo. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 6

Zgodzicie się chyba, że po niepowodzeniach, które ostatnio były udziałem Wioletki, Klausa i Słoneczka, rodzeństwo zasługuje na odrobinę szczęścia wśród życzliwych ludzi. Kolejna przygoda Baudelaire'ów nie mogła zacząć się lepiej. Dzieci zostają adoptowane przez majętną parę - Esmeraldę i Jeremiasza Szpetnych. Niestety bardzo szybko na jaw wychodzi przykra prawda. Małżeństwo zdecydowało się stworzyć dom dla Klausa, Słoneczka i Wioletki, ponieważ obecnie w modzie jest akurat adoptowanie sierot. Co będzie, jeśli trend się zmieni? Tym młodzi bohaterowie nie mają czasu się martwić, bo ich największy kłopot materializuje się w osobie Hrabiego Olafa, który nie cofnie się przed najbardziej haniebnym uczynkiem, aby dorwać się do majątku Baudelaire'ów. Książki Lemony Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że ,,Seria niefortunnych zdarzeń" zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana.

Informacje dodatkowe o Winda widmo. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 6:

Wydawnictwo: 0
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: The Ersatz Elevator

Kup książkę Winda widmo. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 6

Winda widmo. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 6 - opinie o książce

Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją "Windy widmo" dostępną na moim blogu:

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-06-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Winda Widmo" to kolejna, szósta już część przygód rodzeństwa. Po ,,Akademii Antylopy" byliśmy bardzo ciekawi gdzie tym razem trafi Słoneczko, Klaus i Wioletka. Kogo spotkają i jak straszne rzeczy tym razem im się przytrafią. Okazuje się, że opiekę nad dziećmi w tym tomie będzie miało Państwo Szpetne, które mieszka w apartamencie na najwyższym piętrze na Alei Ciemnej. Kto by chciał mieszkać w tak ponurym i ciemnym miejscu? W kolejnych rozdziałach tego tomu rodzeństwo będzie spinać się po ciemnych schodach. Napotkają również wielką lipę, przyjaciół w potrzasku, trzy tajemnicze litery. Odkryją również tajne przejście i lemoniadę pietruszkową.

Książki mają swój niepowtarzalny klimat, który bardzo nam się podoba. I chociaż to co spotyka rodzeństwo nie jest miłe, i wydaje się, że wszystkie części napisane są według jednego wzorca to uważamy, że jest to jedna z lepszych serii dla nieco starszych dzieci. Książki dostarczają wielu emocji, od niedowierzania, strach przed Hrabia Olafem, po uczucie ulgi i nadziei, że w końcu znajda swoje miejsce. Chyba.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIEFORTUNNA ADOPCJA

Things are coming down on me

They never seem to let it be

It seems like everything I say just starts another fight

The pressure's building up inside

- The Offspring

No i szósty tomik ,,Serii niefortunnych zdarzeń". I jednocześnie najgrubszy z dotychczas wydanych. Przy okazji wraz tą części dobiliśmy niemal do połowy całej serii, przed nami jeszcze siedem tomów i finał. Ale za nami już sześć, opartych na tym samym schemacie, więc mogło się to nam przejeść, znudzić, ale nie. Nadal jest bardzo dobrze, nadal przyjemnie, nastrojowo i z pomysłem i nadal chce się więcej.

Po szkolnych ,,przygodach", nasze rodzeństwo zostaje... adoptowane. Czyżby to była ich szansa na odmianę losu? Niestety małżeństwo ma w tym jeden cel - takie adopcje są teraz w modzie i tylko dlatego przygarnęli dzieciaki, a zatem ich sytuacja szybko może się odwrócić. A tymczasem hrabia Olaf nadal knuje...

Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2019-10-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Szósta cześć serii niefortunnych zdarzeń przestawia nam wydarzenia jakie miały miejsce gdy sieroty Baudelaire zamieszkiwały u swoich opiekunów państwa Szpetnych w domu pod numerem 667 przy Alei Ciemnej, autor znów dodaje kolejną cegiełkę pomocną w odkryciu zagadki pierwszego nieszczęścia rodzeństwa, sama fabuła tomu jest nawet całkiem niezła, pomijając tylko wątek związany z nagrzewaniem pogrzebaczy i chęcią użycia ich jako palników czy czegoś podobnego, oraz fakt, że autor kiedy dzieci zostały wrzucone do szybu windy przez Esmeraldę, wymyślił dość naciąganą historię z wspinaczką Słoneczka za pomocą zębów po ścianie szybu windy.

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Krwiożerczy Karnawał
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Krwiożerczy Karnawał

Dziewiąta część nieprzyjemnych przygód sierot Baudelaire....

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo

W rozdziałach niniejszej książki Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire napotykają ciemne schody, wielką lipę, przyjaciół w potrzasku, trzy tajemnicze...