Winna

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366134799
Liczba stron: 416

Ocena: 4.8 (15 głosów)

Ona jest zawsze winna...

Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany, który ją zdradził, a mimo to cały czas kobieta go widuję. W końcu Warren pracuje dla jej ojca.

Wendy czuje, że pętla wokół jej szyi z każdym dniem coraz bardziej się zaciska. Nadzieją na odmianę jej życia i odrobinę szczęścia staje się wojskowy Jim. Jednak kobieta szybko się przekona, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje.

Jeśli Wendy miała nadzieję, że zasługuje na to, aby być szczęśliwa, może się okazać, że los znowu sprawi, że jej życie skomplikuje się jeszcze bardziej. W końcu to ona jest zawsze winna...

Alicja Sinicka, autorka "Oczu wilka" powraca z niezwykle wyczekiwaną powieścią!

__

O autorce:

Alicja Sinicka - młoda, polska autorka, która zadebiutowała bardzo dobrze przyjętym w Polsce tytułem "Oczy wilka". Fani są ciekawi, czy i tym razem ich zaskoczy i czy jej powieść okaże się równie wielkim bestsellerem, jak jej debiut. Autorka na co dzień poświęca się roli matki i żony, jest też miłośniczką psów. Zawodowo jest inżynierem i ekonomistką, a każdą wolną chwilę poświęca pisaniu, które jest jej wielką pasją. Pochodzi z Oławy.

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Winna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Winna

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-04-19, Przeczytałam, 52 książki 2019, 2019, Romans,

Wendy jest winna, bo brała udział w wypadku, w którym umarł jej brat. Jest winna, bo zdradził ją mężczyzna, którego kocha. Jest winna, bo miała nadzieję, że nowa miłość wyleczy jej złamane serce. Wendy ma dopiero 25 lat, a czuje się jak w pułapce. Z jednej strony ojciec, który wpędza ją w poczucie winy,a  w drugiej mężczyzna, którego kocha zadał jej cios prosto w serce. Jednak mimo wszystko postanawia dać szansę Jimowi, przystojnemu mężczyźnie, którego poznaje przypadkiem i, który jest wojskowym. Jim z początku okazuje się wszystkim czego Wendy potrzebuje. Jednak nie jest on tym z kim pozoru się wydaje.

"Winna" Alicji Sinickiej jest wciągającą powieścią. Od razu widać, że autorka ma wielki talent. Powieść jest przepełniona mnóstwem emocji. W niektórych chwilach musiałam po prostu przerwać czytanie z ich nadmiaru i chwilę ochłonąć. W tej książce nie ma czasu na nudę. Co chwilę się coś dzieje. Autorka pisze lekkim stylem, który łatwo się czyta.

Porusza problem rodziny, która straciła bliską sobie osobę. Pokazuje, że każdy radzi sobie z tym na własny sposób, ale przede wszystkim ukazuje rodzinę jako wspólnotę, która zawsze mimo wszystko się wspiera. Taka jest rodzina Wendy pomimo swojego nieporozumienia z ojcem bohaterka go kocha i w ciężkim chwilach są dla siebie wsparciem. Wendy ciągle obrzuca się poczuciem winy z powodu tego, co się stało mimo, że miała tylko szesnaście lat i to zdecydowanie nie była jej wina. Autorka porusza również temat zdrady między partnerami. Pomimo tego, że Warren zdradził bohaterkę, a ona zakończyła ten związek nadal go kocha i nie może o nim zapomnieć.

Powieść jest romansem jednak występuje tu parę wątków sensacyjnych. Autorka nie pisze niczego na siłę wszystko idealnie ze sobą współgra. Dawno nie czytałam książki, która wywołała we mnie tak silne emocje jak powieść Alicji Sinickiej. 

Jedna chwila może zadecydować o całym późniejszym życiu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - mamawswiecieksia
mamawswiecieksia
Przeczytane:,

Wendy to 25-letnia psycholog, której świat sypie się, kiedy dowiaduje się o zdradzie swojego ukochanego- Warrena. Myśli, że już nigdy nie pokocha ani nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Do czasu, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny Jim. Na początku Wendy nie chce mieć z mężczyzną nic wspólnego, jednak nie może przestać o nim myśleć. Facet oczarowuje ją swoją osobą, chcąc sprawić by myślała, że jest on jej rycerzem. Początkowo wszystko wskazuje na to, że mu się udało, jednak życie postanowiło napisać swój scenariusz tej historii miłosnej..
•Z twórczością Alicji Sinickiej spotykam się po raz pierwszy. Autorka kupiła mnie na samym początku książki prostym językiem oraz miejscem akcji- San Francisco. Historia Wendy również bardzo mi się podobała, jednak po kilku następnych rozdziałach stwierdziłam "ale nuda"- kolejna książka ze zdradzoną dziewczyną i urażoną dumą, do której znikąd przybywa książę na białym koniu, zakochują się w sobie i żyli długo i szczęśliwie- koniec. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy akcja mniej więcej w połowie książki zaczęła się rozkręcać. Szczęka mi opadła i od tamtej pory czytałam ją z zapartym tchem. A zakończenie? Bomba, której się nie spodziewałam- nadal zbieram szczękę z podłogi.
Ogólnie cała fabuła jest świetnie rozbudowana, pełna zwrotów akcji, intryg. Chociaż były momenty, kiedy dłużyły mi się niektóre sceny. "Winna" to wspaniały romans z wątkami sensacyjnymi i psychologicznymi.

Link do opinii

Alicja Sinicka zachwyciła mnie swoim debiutem i dała nadzieje, na wiele wrażeń podczas lektury jej kolejnych tytułów. Gdy na rynku pojawiła się jej nowa powieść, nie wahałam się ani minuty przed jej zamówieniem. Winna nie tylko zachwyca okładką, kusi również opis wydawcy. 


Na okładce napisano: "Wciągająca od pierwszej strony powieść autorki bestsellera oczy wilka" niestety ja nie do końca mogę się z tym stwierdzeniem zgodzić, gdyż ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, przez ponad połowę książki naprawdę niewiele się dzieje i niestety "Winna" nie porwała mnie od pierwszej strony. Jesteśmy świadkami tego, jak Wendy rozstaje się z Warrenem i nie do końca potrafi sobie poradzić z targającymi ją emocjami. Dziewczyna nie miała lekkiego życia, wciąż obwinia się o śmierć brata i stara się zadowolić swojego despotycznego ojca. Gdy te wszystkie emocje się kumulują i wydaje się, na horyzoncie pojawia się Jim, przystojny, wyrozumiały i zauroczony jej osobą wojskowy. Mężczyzna szybko zyskuje jej całkowite zaufanie, bez problemu dogaduje się również z jej bliskimi. Wendy ma nadzieję, że nareszcie trafiła na tego jedynego, gdyby tylko potrafiła wyrzucić z głowy Warrena, żyłoby się jej o wiele prościej.


Czy prawda to słabość? Siła? A może słabość przeznaczona wyłącznie dla silnych?


"Winna" jest książką, którą niełatwo skatalogować jako jeden konkretny gatunek. Według mnie jest to dramat, romans i thriller w jednym. Najmniej jest tu thrillera i to głównie ze względu na akcję, a raczej jej brak. Większą część powieści stanowią wewnętrzne monologi bohaterki oraz obserwacja jej życia miłosnego, zarówno tego byłego, jak i nowej znajomości z Jimem. Dopiero w ostatnich kilkudziesięciu stronach akcja nabiera tempa i wręcz wbija w fotel. To właśnie wtedy nastąpił przełom, który kazał mi się zastanawiać, jak mogłam przegapić wszystkie poszlaki, sygnały i ostrzeżenia ukryte przez autorkę w tej spokojniejszej i wydawałoby się nudniejszej części książki. To właśnie to zakończenie nadaje jej rozmach i niepowtarzalny charakter, który sprawia, że nie da się o niej szybko zapomnieć. Zadziwiające jest to, że gdybym przerwała czytanie, co by pewnie nastąpiło, gdybym nie podjęła się zrecenzowania tej książki, to przegapiłabym naprawdę niesamowitą książkę.


Pierwszoosobowa narracja zazwyczaj bardzo ułatwia utożsamienie się z głównymi bohaterami, tu narratorem jest Wendy, która jest bardzo specyficzną postacią. Nie można się tu przyczepić do tego, jak wykreowała ją autorka, ponieważ Wendy idealnie wpasowała się w fabułę, jednak jej niepewność, problemy z akceptacją i niesamowity brak pewności siebie początkowo bardzo mnie zszokowały, ponieważ mamy do czynienia z psychologiem, który w moim odczuciu wymaga dość konkretnej terapii.


Jedna chwila może zmienić całe życie. Najgorsze jest to, że człowiek nigdy się jej nie spodziewa. Budzi się jak zwykle rano i nie wie, że to właśnie dziś. Dziś wszystko zacznie biec w innym kierunku, niezależnie od woli zainteresowanego.


"Winna" jest książką podstępną i niesamowicie zaskakującą. Alicja Sinicka uśpiła moją czujność, by zakończeniem wbić mnie w fotel. Po przeczytaniu tej książki długo nie można przestać jej analizować i zastanawiać się jak można było przegapić wszystkie sygnały i podpowiedzi pozostawione przez autorkę. Pomimo mojego początkowego znudzenia stwierdzam, że ta książka jest zdecydowanie warta przeczytania, a Alicja Sinicka potwierdziła, że posiada ogromny talent i warto czekać na jej kolejne książki.

Link do opinii

Alicja Sinicka debiutowała w 2017 roku powieścią Oczy wilka, która już wtedy pozwoliła mi dostrzec potencjał u autorki. Dziś w moje ręce wpadła jej druga powieść Winna, która tylko to potwierdziła.

„Jedna chwila może zmienić całe życie. Najgorsze jest to, że człowiek nigdy się jej nie spodziewa. Budzi się jak zwykle rano i nie wie, że to właśnie dziś. Dziś wszystko zacznie biec w innym kierunku, niezależnie od woli zainteresowanego.”

Wendy to kobieta, która od dziewięciu lat zmaga się z poczuciem winy za śmierć swojego brata. Jest przekonana, że ojciec przez te wszystkie lata cały czas ją o to obwinia, choć tak naprawdę ona nie miała wpływu na wydarzenia sprzed lat. Nie może otworzyć się przed ojcem, tak samo jak on przed nią przez co, ich relacje są nieco oziębłe. Od roku spotyka się z Warrenem, który pomógł się jej jakoś podnieść. Do czasu, kiedy oświadcza jej, że ją zdradził. Wendy nie może mu wybaczyć, choć każda komórka jej ciała cały czas reaguje na tego mężczyznę. Poznaje przypadkowo Jima, który jest stanowczy a zarazem niezwykle troskliwy. Czy pomoże jej zapomnieć o zdradzie Warrena?

Rodzice nigdy nie potrafią się pogodzić ze śmiercią dziecka. Każde próbuje sobie radzić na swój sposób, by jakoś żyć i iść na przód. Zamykają się w sobie, zamiast porozmawiać z pozostałymi członkami rodziny. Odcinają się od uczuć, są oziębli, nie potrafią cieszyć się życiem. A może gdyby mieli w sobie dość siły, by stawić temu czoła ich życie potoczyłoby się inaczej?

Wendy to dziewczyna niezwykle krucha, która wciąż obawia się ojca i jego oskarżeń. Studiuje i wykłada psychologię, więc świetnie potrafi rozgryźć myśli innych ludzi. Obserwuje jak się zachowują i wyciąga własne wnioski. Kiedy w jej życiu pojawia się Jim, wszystko zaczyna się zmieniać. Ona wciąż kocha Warrena, a Jim nie może tego znieść. Między tą dwójką mężczyzn ciągle dochodzi do spięć. W życiu dziewczyny zaczynają się dziać rzeczy, których nie można do końca wyjaśnić. Czy Warren, po tym co ich łączyło mógłby stać się dla niej niebezpieczny? Na światło dzienne wychodzą nowe fakty dotyczące tego feralnego wypadku sprzed 9 lat. Jak Wendy sobie z tym wszystkim poradzi?

Alicja Sinicka napisała świetną powieść, która jest intrygująca, tajemnicza i niezwykle wciągająca. Nie można się od niej oderwać. Fabuła przemyślana, dobrze skonstruowana, sprawia, że czytelnik jest ciekawy tego, kim będzie oprawca który prześladuje Wendy i jej ojca. Wykreowane postacie są barwne, żywe, skrywające swoje własne sekrety. Potrafią zaciekawić swoją osobą, a dzięki autorce poznajemy ich dość dobrze. Zarówno Warren jak i Jim to osoby, które mi się spodobały. Lecz im więcej się o nich dowiadywałam, tym bardziej do jednego z nich traciłam zaufanie (nie mogę zdradzić do którego). Akcja dzieje się błyskawicznie, nie ma czasu na nudę. A im bliżej końca powieści, tym poziom naszej adrenaliny się zwiększa. Autorka zadbała o to, by napięcie nas nie opuszczało, tylko sprawiało ogromne palpitacje serca. No i to zakończenie, jest jak tykająca bomba, nie wiemy w którym momencie wybuchnie i nas zaskoczy.

Powieść czyta się przyjemnie, język autorki jest przemyślany, mamy tutaj wiele wynaturzeń psychologicznych, dzięki którym lepiej postrzegamy szczególne postacie. Książka opowiada o wciąż goniącej przeszłości, takiej niedającej o sobie zapomnieć, o trudnych relacjach z ojcem, o braku akceptacji, o ciągłym poczuciu winy, a przede wszystkim o potrzebie miłości i akceptacji. To trzeba przeczytać!

„Ludzie za bardzo ufają pozorom, patrzą, ale nie widzą, słyszą, ale nie słuchają, czują, ale nie rozumieją.”

"Winna" to historia, która porwie Was już od pierwszych stron. Będziecie z zapartym tchem śledzić losy bohaterów, zastanawiając się kto tu tak naprawdę jest winny, a kto nie. Przygotujcie się na ogrom sensacji, która na długo nie pozwoli Wam o sobie zapomnieć. Szczerze polecam!

Link do opinii

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

MELODIA WINY

13.02.2019 swoją premierę będzie miała książka Alicji Sinickiej „Winna”. Powieść wydało Wydawnictwo Kobiece. Miałam okazję przeczytać „Winną” przed premierą i potrzebowałam dłuższej chwili zastanowienia nim zaczęłam pisać recenzję. Już dawno nie miałam okazji przeczytać tak zaskakującej książki.

Wendy ma 25 lat. Wraz z przyjaciółką, szaloną i odważną Emmą, pracuje na uniwersytecie i przygotowuje doktorat z psychologii. Kierunek studiów wybrała nieprzypadkowo. Wendy od dziewięciu lat zmaga się z osaczającym ją poczuciem winy. Brała udział w wypadku, w którym zginął jej młodszy brat. Dzień , w którym doszło do tej tragedii na zawsze zmienił Wendy i jej rodzinę. Brak poczucia bezpieczeństwa, ustawiczne poczucie winy i strach sprawiają, że kobieta nie jest w stanie ułożyć swych relacji z ojcem, surowym i apodyktycznym człowiekiem. Pozorny spokój jaki udało jej się zbudować w życiu zakłóca kolejne dramatyczne przeżycie. Jej partner, z którym spotykała się przez rok, pewnego dnia ją zdradził. Świat Wendy po raz kolejny rozpada się na kawałki. Gdy pewnego dnia przypadkowo poznaje w kawiarni Jima wydawać by się mogło, że wreszcie jej życie nabierze właściwego kształtu. Przystojny, poukładany i opiekuńczy Jim powoli zdobywa jej zaufanie, a Wendy zaczyna wierzyć, że on jest jej szansą na normalny związek. Jednak pewne, początkowo błahe zdarzenia, stopniowo wzbudzają jej podejrzenia, że ktoś stara się zniszczyć jej świat. Kobiecie i jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo. Czy Wendy odnajdzie w sobie siłę, by zawalczyć o to, co jest dla niej najważniejsze?

Na początku wspominałam o tym, że musiałam się zastanowić nim zasiadłam do napisania tej opinii, a to dlatego,że nie pamiętam już kiedy czytałam równie nieoczywistą i zaskakującą powieść. Pierwsze rozdziały są dość charakterystyczne dla romansu. Kolejny etap to budowanie coraz silniejszego portretu psychologicznego i stopniowe przekształcenie w thriller. Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek miała w ręku lekturę , która tak sugestywnie i nienachalnie przechodziłaby tak liczne metamorfozy gatunkowe. Nie potrafię jednoznacznie przyporządkować ją do określonego gatunku. Autorce udało się tak sprawnie połączyć rozmaite wątki, że tej książki po prostu nie da się zaszufladkować. Miłość, zauroczenie, seks. Krzywda, trauma i ból. Nienawiść, która zabija. Ta powieść to przede wszystkim majstersztyk analizy psychologicznej bohaterów.

Narracja w pierwszej osobie liczby pojedynczej tylko wtedy ma sens, moim zdaniem, gdy główna postać nakreślona jest w najdrobniejszych szczegółach i przekonywująca, a Wendy jest taką właśnie osobą. Całość przeżyć , które składają się na jej obraz to misterne połączenie stresu pourazowego z silną potrzebą akceptacji i miłości. Wendy błądzi przytłoczona poczuciem winy, brakiem ciepła ze strony ojca, oszukaniem przez partnera. Wszystkie jej potrzeby, lęki i pragnienia dopracowane są tak, że odnieść można wrażenie, że to osoba z krwi i kości. To bardzo mocny portret. Jedna z najlepiej przemyślanych bohaterek literackich jakie miałam okazję poznać. Być może najlepsza. Ta postać trzyma całą powieść. Wnikamy w głąb umysłu dziewczyny, utożsamiamy się z nią i chcemy, by los wreszcie okazał się dla niej łaskawy. Misternie uknuta intryga, której celem jest Wendy, jest dobrze wymyślona i bardzo autentyczna. Ta historia mogłaby wydarzyć się naprawdę. To jest jednym z największych dla mnie zaskoczeń w tej książce. Wielu autorom, nawet gdy mają interesujący pomysł, nie udaje się uniknąć pułapek, które polegają na tworzeniu wątków odrealnionych, sztucznych, nadmuchanych. W powieści Alicji Sinickiej tego nie ma. Wszystko sprawia wrażenie naturalnego. Prosta historia, która przeradza się w dramatyczną walkę o życie. Fabuła, narracja i sprytne prowadzenie akcji są ogromnymi zaletami tej powieści.

Nie czytałam poprzedniej książki Alicji Sinickiej, ale podczas lektury „Winnej” nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że pisarce to wszystko tak po prostu naturalnie wychodzi, że potrafi z pozornie lekkiej historii stworzyć bardzo mocny materiał. Wątki obyczajowe i elementy romansu w połączeniu z sensacyjną intrygą sprawiły, że napisała książkę bardzo nietuzinkową, mocną, szczerą. Nie dającą się sklasyfikować. Bardzo umiejętnie wykreowani bohaterowie, pozornie luźne wątki, które układają się w mroczny obraz – to wszystko jest zaskakujące, nowatorskie i po prostu rewelacyjne. Myślałam, że to będzie powieść o miłości, zdradzie i kłamstwie. Tymczasem dostałam niejednoznaczną, niepokojącą nieprzewidywalną książkę, która zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. I ta kobieta, Wendy, która tak wiele przeszła, bywa słaba, łatwo ją zdominować, nie potrafi samej sobie pomóc – ona mnie przekonuje. Ja to kupuję. Takiej postaci brakowało mi w literaturze ostatnich lat. Tak żywej, bogato nakreślonej, która stanęła mi przed oczami w trakcie lektury.

„Winna” to jedna z nielicznych książek, które trafią w gust zarówno miłośników historii romantycznych z nutą erotyzmu jak i sensacji. Proporcje są perfekcyjnie wyważone. Mam wrażenie, że cała fabuła ewoluuje wraz z główną bohaterką. Osacza, zabiera powietrze, nie daje się odłożyć. Bardzo dobrze skonstruowana fabularnie i psychologicznie. Wydaje mi się, że gdy zaglądałam w duszę Wendy, ona widziała moją. Literacka uczta jaka nieczęsto się zdarza. Czy mogło być lepiej? Mnie brakuje chyba tylko tego, by akcja działa się w Polsce, ale kto wie? Może wtedy ta opowieść straciłaby część swego uroku. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-01-25, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Ta książka to zdecydowanie 100% kobieca literatura! Ja wprost nie
mogłam oderwać się od rozterek i przygód Wendy. Na początku wydawać
nam się może, że otrzymujemy zwykły i prosty romans, lekką powieść
obyczajową, szybko jednak zmienimy zdanie na temat tej książki! Jeśli
macie kogoś kogo chcielibyście przekonać do thrillerów, lub sami cały
czas obawiacie się tego gatunku, to ta powieść zdecydowanie może sobie
z tym poradzić.
Bardzo dobra pierwszoosobowa narracja, którą ja w książkach uwielbiam.
Mamy sporo rozterek i przemyśleń głównej bohaterki. Sporo psychologii
i analizy i czasami te momenty w książkach mnie przerastają i nudzą,
tutaj jednak były świetnie napisane i nie chciałam z nich ominąć ani
słowa! Co więcej, powiem Wam, że mimo tego, że na początku zapoznałam
się z autorką, potem czytałam, i czytałam, i czytałam i z całym
szacunkiem... ciężko mi było uwierzyć, że książka jest w 100% polska!
Samo wydawnictwo zdradza nam bardzo mało, opis jest okrojony i nie
wiedziałam za bardzo na co mogę liczyć. Dzięki temu jednak, tak
pozytywnie się zaskoczyłam!
Świetne i kobiece połączenie romansu, obyczaju, psychologii i
kryminału. Jak dla mnie - jedna z trzech najlepszych książek
wydawnictwa jakie ostatnio czytałam! Kto w końcu jest winny? Musicie
dowiedzieć się po przeczytaniu!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-10-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Na plus- zaskakujące zakończenie. Na minus- zbyt rozbudowany początek i Wendy, która potrzebuje terapii mimo iż sama jest psychologiem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Dominika_B
Dominika_B
Przeczytane:2019-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2019-04-26, Ocena: 2, Przeczytałam,

Książka jest rewelacyjna. Alicja Siniecka która na swoim koncie ma dwie książki, które są naprawdę rewelacyjne.
Winna przedstawia nam Wandy, Pani psycholog która w wypadku straciła brata. Ten epizod rzutuje na jej całe życie, jest nieśmiałą, niepewną siebie osobą.
Drugie doświadczenie z którym nie umie sobie poradzić to zdrada partnera.
Jednak w jej życiu pojawia się Pan kapitan piechoty morskiej który chce się nią zaopiekować. Wandy walczy między zapomnieniem przeszłości, poradzeniem sobie z emocjami z byłym partnerem a budową nowego związki. Co z tego wyniknie? Sami się przekonajcie.
Książka która manipuluje czytelnikiem, analizy psychologiczne uśpiły mnie i nie dostrzegłam maleńkich szczegółów które autorka ujawnia w książce.
Same zakończenie wcisnęło mnie w fotel, nie spodziewałam się takich zamian ról, takiego rozwoju wypadków. Polecam gorąco.

Link do opinii

Ta książka miała potencjał. Może troszkę schematu, może odrobinę inspiracji Tarryn Fisher i dużo polskiej amerykańskości. Ale po co tyle psychologii? Rozumiem, że to miał być thriller psychologiczny, niestety wyszedł podrzędny romans z wątkiem kryminalnym. Już tłumaczę dlaczego.

Wendy czuje się winna. Winna wypadkowi brata. Winna niechęci jej ojca. Winna zdrady chłopaka. Czy tajemniczy Jim odmieni jej los i odbuduje jej zachwianą pewność siebie?

Nasza bohaterka ma 25lat i jest psychologiem. Wydawało by się że to dorosła kobieta z głową na karku z odpowiednim, statecznym wykształceniem. Niestety, autorka serwuje nam przemyślenia godne 16-latki (bez urazy), w pseudo psychologicznym wydaniu. I to jest mój największy zarzut. Początek to totalna jazda bez trzymanki, jednak na szczęście im bliżej końca tym trochę mniej gadania, a więcej czynów.

Uważam, że gdyby wyciąć tak 100 stron analizy psychologicznej, trochę popracować nad tym polskim "wydaniem" Ameryki, albo osadzić wydarzenia w jakimś innym miejscu, to mogło by się skończyć fajnie. Bo czuć możliwości autorki, szkoda tylko, że w ostatnich 50 stronach.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Link do opinii
Inne książki autora
Winna. Wydanie kieszonkowe
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Winna. Wydanie kieszonkowe

Ona jest zawsze winna... Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany...

W jego oczach
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka" Elektryzujące połączenie romansu i sensacji Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje