Winnica w Toskanii

Winnica w Toskanii to opowieść o marzycielach, którzy postanowili przemienić opuszczoną ruinę w dom z bajki, a na zaniedbanej ziemi stworzyć najbardziej romantyczną winnicę zdolna oczarować cały świat.

Informacje dodatkowe o Winnica w Toskanii:

Winnica w Toskanii - opinie o książce

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Lubię od czasu do czasu poczytać o słonecznych regionach Europy. O francuskiej Prowansji i włoskiej Toskanii przede wszystkim.Autorowi udało się to podwójnie, bo swoją książką świetnie wypromował własne wyroby winiarskie. Po książki z tego kręgu na pewno jednak będę sięgać - fajnie czyta się także o cudzych marzeniach. Książka Mate nie pochłonęła mnie całkowicie, ale przeczytałam ją z przyjemnością i oczywiście apetytem, bo - jak w wielu tego typu powieściach - treść obfituje w różne smakowite opisy potraw, smaków, zapachów. Nie królują tu one, ale nie sposób ich nie dostrzec. Wieczorem po prostu MUSIAŁAM zrobić sobie sałatkę z pomidorów, mozzarelli i świeżej bazylii, którą hoduję na balkonie i w ogrodzie. Niektóre opisy w książce są bardzo drobiazgowe i trochę przydługawe (np. heblowanie desek czy obsługa maszyn budowlanych). To minus. Plusów, na szczęście, jest więcej. Podobały mi się humorystyczne perypetie z włoską biurokracją, budowlańcy - dziwacy i konsekwencja bohaterów, którzy uparli się, by zrealizować swoje marzenia.
Avatar użytkownika - Engieee
Engieee
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Zabierajac się za Winnice, mialam nadzieje, ze bedziie lepsza niz Wzgorza Toskanii. Liczylam, ze autorka się bardziej rozwinie do tego czasu, ze jej opowiesci stana się pelne zycia i toskanskich cieplych kolorow. Jest ciut leppsza niz Wzgorza, ale nie porywa. Troszke szkoda czasu.
Książka, która przekonuje nas, że marzenia spełniają się i każdy z nas może znaleźć swój kawałek Ziemi.
Avatar użytkownika - Wredonika
Wredonika
Ocena: 4, Czytam,
Jedna z wielu książek opisującym przygody we Włoszech i pogoń za marzeniami. W tym wypadku autor i zarazem bohater marzy o stworzeniu najlepszego wina na świecie. Remontuje dom, ogród, sadzi winnicę i po wielu trudnościach na koniec osiąga ten cel. Książka toczy się ku punktowi kulminacyjnemu, brak w niej zwrotów akcji i niespodzianek. Jest to raczej reportaż, ale błyskotliwy i autoironiczny humor autora czyni z niej pozycję wartą polecenia. Również dokładnie oddaje miejscowe realia.
Avatar użytkownika - Mirania
Mirania