Wiosenne przebudzenie

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2021-02-09
Kategoria: Historyczne

Tom 1 cyklu Duchy minionych lat

Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi Prawda zapisana w popiołach.
W Polsce nastała era Edwarda Gierka i czas prosperity za zagraniczne pożyczki oraz większe otwarcie na świat Zachodu. W RFN-ie dochodzi zaś do zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium. Europa Zachodnia zaczyna się zmagać z krwawym terrorem. W dorosłość wkraczają dzieci Błażeja, Szymka i Kuby. Dla nich wojna jest daleką przeszłością, jednak czy na pewno wszystkie demony tamtego czasu zostały pogrzebane?

Tagi: #powieschistoryczna #powiescpolska

Kup książkę Wiosenne przebudzenie

Opinie o książce - Wiosenne przebudzenie

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Lubię tę serię. Nasza historia poprzez opowieść o losach różnych bohaterów. Troszkę jak dla mnie za bardzo romansowo, ale na wakacyjną lekturę nadaje się jak najbardziej. Na pewno przeczytam dalsze części.

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2021-02-19, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

„Wiosenne przebudzenie” – Joanna Jax
Cykl: Duchy minionych lat (Tom 1 )
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 09. 02. 2021r.

Kategoria: Powieść historyczna

Za mało mamy w tym ostatnim, trudnym czasie pięknych i zajmujących spotkań w życiu. Niewątpliwym jest jednak fakt, że najpiękniejsze i najbardziej inspirujące spotkania zawdzięczamy również... książce. W godzinach smutku, radości, refleksji, zwątpienia, to właśnie do książki wracamy, jak do przyjaciela. Joanna Jax, swoją najnowszą powieścią, zaprasza czytelników, właśnie na takie spotkanie z przyjaciółmi. Niezapomnianymi, ulubionymi postaciami, które skradły nasze serca i wciąż wracamy do ich losów myślami.

„Wiosenne przebudzenie” Joanny Jax to pierwszy tom sagi obyczajowo-historycznej „Duchy minionych lat”. Sagi, opowiadającej i kontynuującej jednocześnie opowieść o zagmatwanych losach, trudnych relacjach i niepowtarzalnych bohaterach, głęboko osadzonej w realiach lat siedemdziesiątych. Joanna Jax zapowiadała kontynuację swoich wielotomowych dzieł, jakimi są „Zemsta i przebaczenie”, „Zanim nadejdzie jutro” oraz „Prawda zapisana w popiołach”. Od jakiegoś czasu, mamy przyjemność delektować się najnowszą publikacją autorki.

Specyficzny klimat i epicki rozmach powieści Joanny Jax, piękny literacki język jakim się posługuje, niezmiennie mnie zachwycają. W najnowszej powieści „Wiosenne przebudzenie” otrzymałam wszystko to, co tak urzekło i urzeka mnie stale w jej historiach. Autorka wielokrotnie już dała dowód lekkości i skrupulatności swojego pióra, i tym razem, również doskonale to potwoerdza.

Fabuła „Wiosennego przebudzenia” osadzona została w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. W Polsce nastała era Edwarda Gierka i czas prosperity za zagraniczne pożyczki oraz większe otwarcie na świat Zachodu. W RFN-ie dochodzi zaś do zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium. Europa Zachodnia zaczyna się zmagać z krwawym terrorem. Kolejne pokolenie naszych ulubionych bohaterów musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Dzieci Hanki, Alicji, Błażeja, Szymka ,Kuby oraz... (tę niespodziankę, pozostawię na razie w tajemnicy), stają przed nowymi, trudnymi wyzwaniami. Towarzyszymy im w Warszawie, Londynie, Bejrucie i Stuttgarcie. Dla niektórych z nich wojna i to, co się wówczas działo, to odległa przeszłość, dla innych z kolei, nie wszystkie demony tamtego czasu zostały pogrzebane. Duchy przeszłości, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Domagają się uwagi i wyjaśnienia tego, co pozostaje niejasne. A przecież dookoła nich, toczy się również codzienne, zwyczajne życie, któremu trzeba podołać i radzić sobie z nim. Joanna Jax nie szczędzi bohaterom dramatycznych sytuacji, miłosnych rozterek, lęku, niepokoju, trudnych dylematów i wyborów.

Premiera „Wiosennego przebudzenia” wniosła w rynek wydawniczy ożywczy powiew ekscytacji. Na pewno każdy czytelnik z niecierpliwością i podekscytowaniem czeka na odpowiedź, czy powieść, spełni jego oczekiwania. Czy losy bohaterów i nowe wydarzenia zawarte na kartach książki okażą się na tyle ekscytujące, że ponownie zawłaszczą całą ich uwagę i na nowo pobudzą wyobraźnię? Mogę bez wahania powiedzieć, że ta publikacja niczym nie ustępuje wcześniejszym sagom autorki. Wręcz przeciwnie. Wszyscy miłośnicy twórczości Jax mogą być pewni, że „Wiosenne przebudzenie” ich nie zawiedzie. Usatysfakcjonuje i spełni pokładane w nim oczekiwania. Powieść znakomicie spaja wszystkie, wcześniejsze wątki tej wielopokoleniowej historii, kompozycyjną klamrą wprowadza w nowe, czym daje czytelnikom emocje, których oczekują, i na które niecierpliwie czekają. Na spragnionych dalszej części tej fascynującej opowieści, której charyzmatyczni bohaterowie uwikłani są w meandry wielkiej historii, czeka prawdziwa literacka uczta, pełna wzruszeń, emocji i porywających uczuć.

Intrygi i zdrady, zakazane miłości, kłamstwa, tajemnice, wartka akcja i jej zaskakujące zwroty to – poza wyrazistymi bohaterami – najmocniejsze atuty tej wciągającej powieści. Próby zapomnienia o trudnych przeżyciach i zmaganiach z demonami przeszłości, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Odmienne, często doprowadzające do domowych konfliktów spojrzenia na trudne sytuacje, czas wyborów i decyzji, podejmowanych wbrew sobie, nowych uniesień, zauroczeń to tylko część tego, co przygotowała dla nas autorka. Udamy się w refleksyjną i sentymentalną podróż w przeszłość. Realnie sportretowaną, doskonale odwzorowaną.

Wielkim uwielbieniem darzę pióro Joanny Jax i niecierpliwie czekam na kolejne tomy tej znakomitej sagi. „Wiosenne przebudzenie” polecam gorąco! Lekkie pióro, swoboda w pisaniu, opowieść, która od samego początku niosła autorkę i przyznać trzeba, czuć na stronach i tejże książki, że ją samą unosiła wysoko, bezsprzecznie wypełniając emocjami, procentuje od pierwszych stron. „Wiosenne przebudzenie” to powieść do doszczętnego zaczytania się. Kiedy pd powiekami zbiera się już „piasek”, a my mimo wszystko nadal próbujemy doczytać jeszcze tylko jeden rozdział...

Nie wahajcie się więc, zamawiajcie i czytajcie! Dajcie się ponieść porywającej fabule, genialnym postaciom stworzonym przez autorkę.

Córka fałszerza tom 1
Joanna Jax 0
Okładka ksiązki - Córka fałszerza tom 1

Opowieść o grupie ludzi, których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Młoda Żydówka o niezwykłym...

Smak wolności
Joanna Jax 0
Okładka ksiązki - Smak wolności

Porywająca historia rodziny, osadzona w okresie międzywojennym!Po zakończonej wojnie polsko-bolszewickiej rodzeństwo Niemojskich oraz Piotr Kondratowicz...

Retorsja
Tomasz Brewczyński