Wiosna Kościoła, która nie nadeszła

Potrzebujemy radykalnej odnowy, powrotu do korzeni, dbałości o to, co święte.

Dlaczego Kościół katolicki jest pogrążony w tak głębokim kryzysie? Co będzie z naszą wiarą po czasach ,,zamkniętych kościołów"? Czy uda nam się ocalić to, co w Kościele najświętsze?

Wyjątkowa rozmowa przeprowadzona przez Pawła Lisickiego z biskupem Athanasiusem Schneiderem, niemieckim kapłanem, od lat posługującym w Kazachstanie, pokazuje oblicze Kościoła, o którym często zapominamy. Rozmówcy stawiają odważne pytania i formułują trafne diagnozy chorób, które zainfekowały Kościół od środka. Wspólnie zastanawiają się między innymi nad tym z jakiego powodu biskupi nie reagują stanowczo na ruch LGBT+? czy istnieje jeszcze w ogóle chrześcijańska Europa? dlaczego abdykacja Benedykta XVI może być dla Kościoła tragiczna w skutkach? I czy iskra odnowy rzeczywiście wyjdzie z Polski? Głos bp. Schneidera to powrót do odwagi głoszenia i wskazywania na to, czym dla katolika jest powrót do źródeł.

Informacje dodatkowe o Wiosna Kościoła, która nie nadeszła:

Wiosna Kościoła, która nie nadeszła - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2022-08-07,

Jest to zapis rozmowy jaką przeprowadził pan Paweł Lisicki z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Obu panów chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, choć gdyby ktoś nie wiedział to nadmienię, że biskup jest niemieckim kapłanem, który obecnie posługuje w Kazachstanie, jest krzewicielem Prawdy w kościele, poszanowania tradycji i odnowy prawdziwiej wiary. Ich nazwiska są tutaj gwarantem dobrej, mocnej i co najważniejsze, szczerej lektury.

Książka jest jak wspomniałam wywiadem, rozmową a więc mamy tutaj pytania i odpowiedzi. Konkretne i bez owijania w bawełnę, chyba za to najbardziej cenię biskupa Schneidera. Każdy z rozdziałów to omówienie danej problematyki, autor nie boi się stawiać trudnych, wręcz niewygodnych pytań, a jego rozmówca nie ma problemu aby na nie odpowiadać jasno i klarownie, co pozwala czytelnikowi zrozumieć wiele nie łatwych tematów, czy też dostać odpowiedzi na sprawy, które nas nurtują. Książka jest odważnym głosem głoszenia i wskazaniem, czym dla katolika jest powrót do źródeł.

Polecam każdemu bezwzgledu na podejście do wiary czy kościoła bo warto poznać ten głos, którego nie usłyszy się w mediach czy nawet z wielu ambon kościelnych.

Paweł Lisicki0
Okładka ksiązki - Poza polityczną poprawnością. Polska, Europa i Kościół między nihilizmem a islamem

Książka pełna mocnych i bezkompromisowych teksów Pawła Lisickiego. Autor nie boi się podejmowania w niej tematów trudnych, kontrowersyjnych...

System diabła. Blog z piekła rodem
Paweł Lisicki0
Okładka ksiązki - System diabła. Blog z piekła rodem

Jak ja was nienawidzę, synowie Adama. Was, małp, które uzurpują sobie prawo do bycia najbardziej ukochanymi istotami Wielkiego Łaskawcy. Odzyskałem wreszcie...