Wizjoner

W Szczecinie dochodzi do serii zabójstw. Bezwzględny morderca perfekcyjnie zaciera ślady, zostawia na ofiarach jedynie swój symbol - niewielki i prawie niewidoczny.

Zabójca nie jest zwyczajnym oprawcą, to wizjoner, obsesyjnie wierzący w swoją misję i to, że jest ona jedynym ratunkiem dla świata. Bezsilny wobec swoich pragnień, konsekwentnie realizuje swój makabryczny plan.

Do miasta powraca profiler Aleksander Lewis. Wraz z komisarz Agatą Skibińską zajmują się rozwiązaniem tej sprawy. Jednak wizjoner to nie jedyny morderca, którego poszukiwać będzie Aleksander...

Informacje dodatkowe o Wizjoner:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2024-04-24

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Wizjoner

Opinie o książce - Wizjoner

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Diana jest jedną z tych pisarek, po których powieści sięgam w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Po genialnych dwóch ostatnich seriach z Adą i Krystianem oraz Sawicką i Michalskim w rolach głównych przyszedł czas na powieść "Wizjoner" rozpoczynającą nowy cykl z dr Aleksandrem Lewisem w roli głównej. Jest to kryminał z rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie, przyczyniają się też do tego krótkie rozdziały. Ja tą historię pochłonęłam w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania! Fabuła została w interesujący, a wręcz intrygujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i bardzo dobrze poprowadzona. Bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali w genialny sposób wykreowani, to postaci, niezwykle prawdziwe, takie z którymi z powodzeniem moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne oraz takie, które z pewnością moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać kilkoro bohaterów, ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się borykają oraz jakie stopniowo odkrywać jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Tak naprawdę każda z postaci
Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2024-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Znacie serię kryminalną z Gabrielą Sawicką?
Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać "Wizjonera"! Jeśli nie, to... Także musicie przeczytać, bo to kawał dobrego kryminału. Diana Brzezińska posiada lekkie pióro i z przyjemnością płynie się przez historię, którą chce opowiedzieć czytelnikowi.
Seryjny morderca pozostawiający po sobie symbol, dzięki któremu można powiązać ofiary. Pani komisarz, jej partner i prokurator, którzy prowadzą jednocześnie dwa śledztwa - oficjalne i nieoficjalne, na własne potrzeby. Powrót profilera do ojczyzny i sprawa, do której zostaje od razu przydzielony. Z każdą stroną napięta atmosfera i niepewność co do osób, z którymi się współpracuje, potęgują swoją wartość. Autorka umiejętnie operuje faktami, motywami i emocjami tak, aby czytelnik miał trudności w odłożeniu lektury na później.
Z początkami nowych serii bywa różnie, ale w tym przypadku muszę napisać, że nie ma obaw. Fani pióra Diany Brzezińskiej mogą spać spokojnie i sięgać po najnowszą książkę autorki. Za sprawą krótkich rozdziałów "Wizjonera" czyta się w ekspresowym tempie, co ma swoje zalety, ale i wady. Pozostaje czekać na kolejny tom, po który sięgnę z przyjemnością. Polecam!

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-04-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czasem zupełnie nie spodziewasz się tego, co przyniesie Ci los.

Agata Skibińska jest policjantką z bagażem trudnych doświadczeń na koncie.

Odejście męża do innej kobiety, bolesny rozwód oraz walka o regularne kontakty z dziesięcioletnim synem odcisnęly piętno na jej psychice i kobieta niechętnie dopuszcza do siebie nowe osoby.

Jednak poznany w aplikacji randkowej Aleksander wywarł na niej duże wrażenie, co zaowocowało upojną nocą.

Wkrótce potem w Szczecinie dochodzi do serii brutalnych zabójstw, a sprawca zostawia na ciałach swoich ofiar charakterystyczny,choć ledwie widoczny znak.

Śledztwo prowadzi komisarz Skibińska wraz z partnerem- Łukaszem Prochotem.

Do zespołu na polecenie komendanta dołącza również psycholog i profiler Aleksander Lewis pracujący wcześniej w Lobdynie mężczyzna, którego metody pracy budzą wiele kontrowersji.

Do tego wszystkiego na jaw wychodzą kolejne tajemnice konsultanta policji, który ma również własne motywy działania..

Jakie mroczne tajemnice kryje przeszłość atrakcyjnego psychologa?

Czy stróżom prawa uda się rozwiązać zagadkę?

Odpowiedzi znajdują się w najnowszej powieści Diany Brzezińskiej.. I zapewniam, że im dalej tym ciekawiej.

Twórczość autorki śledzę od samego początku, zaczęłam od cyklu z braćmi Wilk, potem jednym tchem pochłonęłam cykl z Gabrielą Sawicką. Sięgnęłam również po książkę On.

Za każdym razem byłam bez reszty pogrążona w lekturze , lecz teraz.. jestem zwyczajnie zachwycona.

Wyraziści bohaterowie na czele z policjantami i prokuratorem Rafałem Nabożnym szybko wzbudzili moją sympatię i ciekawość.

Sprawa również była bardzo zajmująca a wątki tworzyły spójną całość.

Zakończenie wbija w fotel i zaostrza apetyt na więcej.

Pióro pani Diany jest lekkie i bardzo przyjemne w odbiorze.

Polecam całym sercem ?

On
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - On

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej serii kryminalnej ,,Będziesz moja" Marcel Jeleński to przykładny mąż i ojciec. Dotrzymał przysięgi małżeńskiej...

Nie odkryjesz prawdy
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie odkryjesz prawdy

Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozmawiać tylko z Sawicką. Robi wszystko, by oskarżono go...