Władca cieni

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788374808750
Liczba stron: 848
Tytuł oryginału: Lord of Shadows
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec

Tom 2 cyklu Mroczne intrygi

Ocena: 5.5 (6 głosów)

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę?


Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.


Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?


Ich jedyną nadzieją jest Czarna Księga Umarłych, magiczny wolumin o ogromnej mocy. Wszyscy chcą ją dostać, ale tylko Blackthornowie są w stanie ją odnaleźć. Emma, jej najlepsza przyjaciółka Cristina oraz Mark i Julian Blackthornowie przybywają do Faerie – gdzie hulaszcze zabawy skrywają krwawe zagrożenie i żadnej obietnicy nie można ufać – by tam zawrzeć mroczny pakt z królową Jasnego Dworu. Tymczasem narastające napięcie między Nocnymi Łowcami i Podziemnymi doprowadziło do wyłonienia Kohorty, grupy ekstremistów wśród Nocnych Łowców, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku rejestracji Podziemnych i „niewygodnych” Nefilim. Zrobią wszystko, co w ich mocy, by ujawnić tajemnice Juliana i przejąć władzę nad Instytutem w Los Angeles.


Kiedy Podziemni zwracają się przeciw Clave, pojawia się nowa groźba w postaci Władcy Cieni – króla Ciemnego Dworu, który wysyła swoich najlepszych wojowników z zadaniem wymordowania wszystkich, w których żyłach płynie krew Blackthornów, i przechwycenia Czarnej Księgi. Gdy mordercza pętla zaciska się wokół Juliana, ten opracowuje ryzykowny plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od współpracy z nieprzewidywalnym nieprzyjacielem. Sukces może jednak mieć swoją cenę, której ani on, ani Emma nawet sobie nie wyobrażają; krwawy rachunek, który – być może – przyjdzie zapłacić wszystkim, których kochają.

Kup książkę Władca cieni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Władca cieni

Avatar użytkownika - aska207
aska207
Przeczytane:2020-05-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Ughhhh....

Wiedziałam, że to nie będzie łatwa i lekka lektura... (ale czego innego można się spodziewać po takiej opasłej cegle?!)

Wbrew swoim gabarytom nie powiedziałabym, że nadziało się tam mnóstwo rzeczy. To znaczy - nadziało się, ale cała ta akcja została idealnie wyważona. Dostaliśmy tu rozdziały z perspektywy Emmy i Juliana, Ty, Livy, Kita, Christiny, Marka, Drusilli i nawet Diany. Czyli mogłoby się wydawać, że to za dużo narratorów jak na jedną powieść. A jednak tak nie było. Każda z tych osób prezentowała inny punkt widzenia, inny charakter (i za to głębokie ukłony dla Cassandry Clare, za opanowanie tylu narracji i spójne trzymanie się ich charakterów!)

O ile w serii Dary Anioła było pełno humoru, to ta seria jest o wiele mroczniejsza. Problemy, z którymi zmagają się postacie tej serii, są zbyt przytłaczające dla tak młodych ludzi, a jednak ci muszą jakoś funkcjonować.

Nie będę chyba oryginalna, kiedy powiem, że gorąco kibicuję Emmie i Julianowi i mam nadzieję, że znajdą swoje 'happily ever after', ale pozostałe postacie darzę równie wielką sympatią - co jest wyczynem! Bo na ogół jestem wybredna co do tego, kogo z książki lubię, a kogo nie...

Mam już ostatni tom 'w ręce' i mogłabym się za niego od razu zabierać, ale chyba potrzebuję trochę czasu żeby się na to przygotować. Bo jednak jest to jeszcze grubsza lektura niż Władca Cieni, a w dodatku muszę się nieco bardziej skupić, czytając po angielsku. Dlatego teraz potrzebuję jakiejś odskoczni, która mnie zrelaksuje i pozwoli przygotować się mentalnie na tę sieczkę, która zapewne rozegra się w A Queen of Air and Darkness....

Link do opinii
Avatar użytkownika - sylwia379
sylwia379
Przeczytane:2018-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2018-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Inne książki autora
Miasto Niebiańskiego Ognia
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Miasto Niebiańskiego Ognia

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć...

Mechaniczny książę
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Mechaniczny książę

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy