Władca cieni

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788374808750
Liczba stron: 848
Tytuł oryginału: Lord of Shadows
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec

Tom 2 cyklu Mroczne intrygi

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę?


Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.


Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?


Ich jedyną nadzieją jest Czarna Księga Umarłych, magiczny wolumin o ogromnej mocy. Wszyscy chcą ją dostać, ale tylko Blackthornowie są w stanie ją odnaleźć. Emma, jej najlepsza przyjaciółka Cristina oraz Mark i Julian Blackthornowie przybywają do Faerie – gdzie hulaszcze zabawy skrywają krwawe zagrożenie i żadnej obietnicy nie można ufać – by tam zawrzeć mroczny pakt z królową Jasnego Dworu. Tymczasem narastające napięcie między Nocnymi Łowcami i Podziemnymi doprowadziło do wyłonienia Kohorty, grupy ekstremistów wśród Nocnych Łowców, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku rejestracji Podziemnych i „niewygodnych” Nefilim. Zrobią wszystko, co w ich mocy, by ujawnić tajemnice Juliana i przejąć władzę nad Instytutem w Los Angeles.


Kiedy Podziemni zwracają się przeciw Clave, pojawia się nowa groźba w postaci Władcy Cieni – króla Ciemnego Dworu, który wysyła swoich najlepszych wojowników z zadaniem wymordowania wszystkich, w których żyłach płynie krew Blackthornów, i przechwycenia Czarnej Księgi. Gdy mordercza pętla zaciska się wokół Juliana, ten opracowuje ryzykowny plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od współpracy z nieprzewidywalnym nieprzyjacielem. Sukces może jednak mieć swoją cenę, której ani on, ani Emma nawet sobie nie wyobrażają; krwawy rachunek, który – być może – przyjdzie zapłacić wszystkim, których kochają.

Kup książkę Władca cieni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Władca cieni

Ughhhh....

Wiedziałam, że to nie będzie łatwa i lekka lektura... (ale czego innego można się spodziewać po takiej opasłej cegle?!)

Wbrew swoim gabarytom nie powiedziałabym, że nadziało się tam mnóstwo rzeczy. To znaczy - nadziało się, ale cała ta akcja została idealnie wyważona. Dostaliśmy tu rozdziały z perspektywy Emmy i Juliana, Ty, Livy, Kita, Christiny, Marka, Drusilli i nawet Diany. Czyli mogłoby się wydawać, że to za dużo narratorów jak na jedną powieść. A jednak tak nie było. Każda z tych osób prezentowała inny punkt widzenia, inny charakter (i za to głębokie ukłony dla Cassandry Clare, za opanowanie tylu narracji i spójne trzymanie się ich charakterów!)

O ile w serii Dary Anioła było pełno humoru, to ta seria jest o wiele mroczniejsza. Problemy, z którymi zmagają się postacie tej serii, są zbyt przytłaczające dla tak młodych ludzi, a jednak ci muszą jakoś funkcjonować.

Nie będę chyba oryginalna, kiedy powiem, że gorąco kibicuję Emmie i Julianowi i mam nadzieję, że znajdą swoje 'happily ever after', ale pozostałe postacie darzę równie wielką sympatią - co jest wyczynem! Bo na ogół jestem wybredna co do tego, kogo z książki lubię, a kogo nie...

Mam już ostatni tom 'w ręce' i mogłabym się za niego od razu zabierać, ale chyba potrzebuję trochę czasu żeby się na to przygotować. Bo jednak jest to jeszcze grubsza lektura niż Władca Cieni, a w dodatku muszę się nieco bardziej skupić, czytając po angielsku. Dlatego teraz potrzebuję jakiejś odskoczni, która mnie zrelaksuje i pozwoli przygotować się mentalnie na tę sieczkę, która zapewne rozegra się w A Queen of Air and Darkness....

Link do opinii
Avatar użytkownika - sylwia379
sylwia379
Przeczytane:2018-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2018-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2018-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018, Fantasy,
Inne książki autora
Królowa Mroku i Powietrza
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Królowa Mroku i Powietrza

Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło...

Mechaniczna księżniczka
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Mechaniczna księżniczka

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje