Władcy marionetek

Jedna z najlepszych powieści science fiction o inwazji obcych na Ziemię. W powieści tej słusznie dopatrywano się w latach zimnej wojny alegorii do możliwości inwazji sowieckiej na USA. Kilka lat temu dokonano udanej ekranizacji z Donaldem Sutherlandem w roli głównej. Na południu Stanów Zjednoczonych ląduje obcy pojazd kosmiczny. Agenci wysłani do zbadania zjawiska znikają lub nadają informację, że to mistyfikacja miejscowych farmerów, którzy chcą zarobić parę dolarów. W teren wyrusza szef specjalnej jednostki prezydenta USA. Odkrywa, że na Ziemi wylądowali Obcy, którzy pasożytując na ludziach opanowują ich umysły. Dla postronnego obserwatora wszystko wygląda normalnie, życie toczy się bez zakłóceń - tymczasem najeźdźcy bardzo szybko zdobywają nowych nosicieli. Wkrótce całe południe USA roi się od Władców Marionetek. Pasożyty są niewielkich rozmiarów, przylegają do pleców nosicieli. Jedynym sposobem rozpoznania osoby zarażonej jest chodzenie bez ubrań. W Ameryce wybucha panika, ulice wyglądają jak plaże nudystów, każdy ubrany przechodzień jest natychmiast zabijany. Czy ludzie mają szansę obronić się przed podstępnym wrogiem?

Informacje dodatkowe o Władcy marionetek:

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: b.d

Kup książkę Władcy marionetek

Władcy marionetek - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki - 2016,
Jedna z klasycznych powieści o inwazji obcych z kosmosu. Przybysze z Tytana zawłaszczają ciała ludzi, by uczynić ich życie prostszym i szczęśliwszym, pozbawiając problemów, kierując na właściwe drogi i instruując w razie potrzeby. Najazd tych pasożytów jest świetnie zorganizowany, kosmici opanowują kolejne miasta, a komunikują się nie tylko za pośrednictwem aparatu mowy ludzi, ale też przekazując sobie informacje w sposób niewidoczny dla otoczenia. Potrafią się mnożyć w zastraszającym tempie. Oczywiście jak w dobrej sensacji, mało kto z władz dostrzega problem, a ci, którzy widzą, co się dzieje, niewiele mogą zrobić. Niezła, klasyczna fantastyka, z dobrze opisanymi bohaterami, właściwym tempem wydarzeń, stopniująca napięcie przez próby rozwiązania zagrożenia, szybkie akcje, drobne niepowodzenia i ostateczne zwycięstwo wspaniałej ludzkości nad wrednym, nieznanym obcym, któremu zachciało się uszczęśliwiać nas na siłę. Lektura obowiązkowa dla każdego szanującego się fana science fiction. (Ocena: 4,5/6)
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Na półkach,
Avatar użytkownika - iwan
iwan