Władcy wiatrów. Prawdziwe życie na morzu

Wydawnictwo: Zona Zero
Data wydania: 2021-06-15
Kategoria: Podróżnicze

Czy rodzina, która zamieniła wygodne życie na lądzie i przeprowadziła się na jacht, może być szczęśliwa? Edyta Kos-Jakubczak i Adam Jakubczak mieli za sobą kilkuletnie doświadczenia z pracy w korporacjach na lądzie. Przenieśli się na morze, kiedy córka Kalinka miała dwa lata. Dorastała na pokładzie. Teraz uczy się online, za pośrednictwem Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Napisała własną książkę „Kalinka na fali”, ma też audycję w Polskim Radiu dla Dzieci pod nazwą „Kapitanka Kalinka na morzu”.

Jej rodzice w rzadkich przerwach, kiedy nie pływają dla przyjemności, zajmują się czarterem jachtów i prowadzeniem rejsów komercyjnych. Są korespondentami niezliczonej liczby mediów tradycyjnych i elektronicznych.
„Władcy wiatrów” to suma doświadczeń z nieprzerwanej rodzinnej żeglugi oraz morski dziennik czasu pandemii. Przygoda, odwaga i – dystans do tego, co zostawili na lądzie.

• Czy z życia na morzu można utrzymać rodzinę?
Jak wygląda pracowity dzień na jachcie?
• Jak wytrzymać z nastolatką w zamkniętej przestrzeni statku?
Czy można pisać klasówkę na środku oceanu?
• Buszowanie po otwartych wodach i brzegach gorącej Afryki.
• Jak przeżyć chorobę, gdy najbliższy lekarz przyjmuje na lądzie?
Podróżnicy i COVID. Pandemia na morzu.
• Mroźne morskie klimaty. Bałtyk zimą dla twardzieli.
• Delfiny – przewodnicy. W czasie rejsu pomagają nie tylko złote rybki.
• Czy szczur lądowy może się stać wilkiem morskim? Czy można zostać kapitanem, pływając z rodzinką Jakubczaków? Ścieżka skippera.
• Najprzyjemniejsza strona wakacyjnych rejsów. Lazurowa woda i tysiące urokliwych wysepek. Rejs Jugo.

300 stron przygody i morskiej bryzy, 100 zdjęć z najdalszych zakątków świata.Dołącz do załogi jachtu Sistrum.

Nie uciekamy na morze przed życiem, tylko pływamy żeby życie nam nie uciekło….

Kapitan Adam Jakubczak
• Na morzu zawodowo od 11 lat.
• Od kilkunastu lat organizator przygód ekstremalnych.
• Absolwent Pedagogiki Społecznej na Uniwersytecie w Łodzi i Akademii Morskiej w Szczecinie
• Pasjonat morza, żeglugi, podróży i wspinaczki górskiej!

Tagi: podróżnicze

Kup książkę Władcy wiatrów. Prawdziwe życie na morzu