Władza i finanse lokalne w Polsce i krajach ościennych

Prezentowana publikacja ma charakter unikalny. Dotyczy ona bowiem najważniejszych aspektów organizacji i funkcjonowania jednostek lokalnych, przedstawiając całościowo zarówno ich ustrój, organizację, zadania i kompetencje, jak i problemy gospodarki finansowej. Jest to związane z jedną z myśli przewodnich pracy, że dla dobrego funkcjonowania jednostek lokalnych i ich władz równie ważne jest ich ustrojowe i organizacyjne ukształtowanie, jak i wyposażenie w adekwatne środki finansowe.Podobnie jak inne podmioty, także jednostki i władze lokalne powinny podejmować nowe wyzwania, które niosą ze sobą globalizacja i integracja. Zjawiska te wymuszają wręcz rozwój współpracy międzynarodowej, zaś współpracy transgranicznej nadająnowy impuls. Dla jej nawiązania i rozwijania niezbędna jest jednak podstawowa wiedza o zasadach i problemach funkcjonowania partnerów. Taką wiedzę naszym jednostkom" samorządu terytorialnego daje przedmiotowa publikacja. Prezentuje ona zasady i problemy funkcjonowania jednostek i władz lokalnych w krajach sąsiadujących z Polską, a więc podmiotów szczególnie predystynowanych do współpracy z naszymi jednostkami samorządu terytorialnego.

Informacje dodatkowe o Władza i finanse lokalne w Polsce i krajach ościennych:

Wydawnictwo: Branta
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Władza i finanse lokalne w Polsce i krajach ościennych

Władza i finanse lokalne w Polsce i krajach ościennych - opinie o książce

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;