Włochy

Wspominaj i planuj podróże z Fotoprzewodnikiem!

Buongiorno Italia!

Włochy, zajmujące piąte miejsce na liście najczęściej odwiedzanych państw świata. Tłumy turystów spieszą, aby zobaczyć najstarszy Uniwersytet Boloński, Bazylikę Świętego Piotra w Rzymie będącą największym kościołem na świecie oraz Krzywą Wieżę w Pizie, najbardziej odchyloną od pionu budowlą.

Włochy są znane również jako kraj pizzy, spaghetti i wspaniałej kawy. To także piaszczyste wyspy, cudowne krajobrazy, ekskluzywne kurorty i ścieżki pachnące aromatycznymi ziołami. To setki kilometrów podziemnych korytarzy, tuneli i jaskiń, które - jak wszystkie drogi - prowadzą do Rzymu...

Przewodnik po Włoszech, opatrzony ponad dwustoma fascynującymi fotografiami, to znakomity sposób na odkrywanie tego najpiękniejszego kraju na świecie.

Claudia Martin jest podróżniczką i autorką popularnych przewodników, m.in. cyklu Lonely Planet, Time Out czy Cadogan Guides. Spod jej pióra wyszło wiele książek historycznych i edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci oraz dla dorosłych.

Informacje dodatkowe o Włochy:

Włochy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2020-07-19,

"Włochy nigdy nie przestawały zadziwiać zdolnością do pokonywania wszelkich ograniczeń... od potężnych etruskich miast… po niebotyczne wysokie średniowieczne wieże mieszkalne… od urokliwych barokowych sycylijskich miasteczek… po dzisiejsze drapacze chmur i niezwykle wyrafinowane malarstwo, film, modę i kuchnię.”

Mam wrażenie, że w roku naznaczonym pandemią jeszcze intensywniej odczuwamy pragnienie odbywania podróży, dalszych i bliższych. Musimy jednak poczekać na unormowanie sytuacji, aby móc cieszyć się swobodnym odkrywaniem świata. W międzyczasie możemy zwiedzać wybrane kierunki za pośrednictwem przewodników i albumów. „Włochy” to atrakcyjny pomysł łączący oba elementy w jednej publikacji. Ciekawie przygotowany fotoprzewodnik koncentruje się na najważniejszych perełkach Italii, godnych podziwu i zachwytu. Książka okazała się bardzo przyjemnym powrotem do wspomnień skolekcjonowanych przeze mnie podczas licznych wyjazdów do Włoch. Ładne zdjęcia, zrobione z ciekawej perspektywy, chwytają to, co najistotniejsze, ale nie zapominają o charakterystycznych szczegółach. Każdą fotografię wzbogaca skondensowany tekst informacyjny. Półwysep Apeniński w pigułce.

Claudia Martin prowadzi czytelnika po kraju, który kiedyś przewodził światu, wyznaczył kierunek jego rozwoju i nieodwołanie go zmienił. Najpierw szlakiem środkowych Włoch, sercem kraju, gdzie współczesność fantastycznie współistnieje z dowodami przeszłości. Następnie wkraczamy w północno-zachodnie obszary, synonimy bogactwa kultury i piękna krajobrazów. Potem północno-wschodnie Włochy oczarowują jeziorami i górami. Z kolei, Mezzogiorno słynie z zastygłych w wulkanicznym popiele gniewu Wezuwiusza dawnych siedlisk ludzkich. Wycieczkę kończymy na różnorodnych wyspach, większych i mniejszych rajach na Ziemi. Odkrywanie Włoch sprawia wiele radości, najlepiej połączyć właśnie perełki architektury z działami sztuki, krajobrazy z parkami, codzienność z kuchnią, a modę z językiem. Fotoprzewodnik spełnił moje oczekiwania, przeniósł na więcej niż chwilę do krainy dumnie powiązanej z kolorami zieleni, bieli i czerwieni.

bookendorfina.pl