Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-751-5553-2
Liczba stron: 736
Język oryginału: polski

Tom 1 cyklu Wojna i Miłość

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Poznali się na balu z okazji imienin carowej Aleksandry. To był pierwszy bal polskiej szlachcianki Katarzyny Jaxa-Raweckiej. Miała zaledwie siedemnaście lat, burzę niesfornych loków, a wieczorowa suknia uszyta z kremowej delikatnej tkaniny podkreślała jej smukłe kształty. Przetańczyła cały wieczór z carskim dragonem, porucznikiem Igorem Kaledinem. Gdy usłyszała od niego: „Cały mój świat to ty”, nie przypuszczała, że będzie musiała zdusić w zarodku kiełkującą w jej sercu miłość.

Nad Europę nadciągały bowiem ciemne chmury. Słychać było pierwsze pomruki Wielkiej Wojny...

Polski romans historyczny, jakiego jeszcze nie było! Wystawiona na ciężką próbę miłość Katarzyny i Igora splata się z dramatycznymi losami rodziny Jaxa-Raweckich, których wojenny czas rozdzielił i ubrał w mundury wrogich armii.

Tagi: powieść obyczajowa rumunia Romans historyczny I Wojna Światowa

Kup książkę Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2022-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 2022,
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2021-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2019-11-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często...” śpiewa Bednarek. Mogłabym trochę zmienić ten tekst i powiedzieć: „Takie książki jak TA, nie zdarzają się zbyt często”. I będzie to prawdą. Uwielbiam historyczne romanse. Ich lektura to przyjemność razy sto, przynajmniej. Wymagająca powieść to coś, za czym przepadam. Jeżeli Państwo również cenicie ten aspekt, „Wojna i miłość” część pierwsza jest dla Was.


Ta obszerna książka, licząca ponad siedemset stron, prowadzi przez sam środek szalejącej wojny. Mijamy zgliszcza spalonych majątków, stąpamy po trupach niewinnych ludzi, doświadczamy niepewności, nieraz panicznego lęku, aż wreszcie docieramy do słodkich chwil w objęciach ukochanego człowieka, dla którego warto trwać. Pisarka podchodzi do tematu w mistrzowskim stylu. Wszystkie, bez żadnego wyjątku, opisy tworzy w sposób pochłaniający.


Katarzynę i Igora łączy silne uczucie, które niestety musi być zepchnięte w niebyt. Wojna to nie odpowiedni moment na miłość. Gdyby jednak tego było mało, Kaledin nie jest wymarzonym przez rodziców Katarzyny kandydatem na męża dla córki też przez swoje pochodzenie, jest Rosjaninem. Dla Polaków to z wiadomych względów związek niemożliwy do zaakceptowania. Pozostają więc potajemne, płomienne spotkania, którym kres pokłada wojna. Rozdziela ona zakochanych na długi czas. Nie wiedzą, czy jeszcze kiedyś będzie im dane spojrzeć w swoje oczy.


Żadne słowa nie zdołają oddać genialności tej pozycji. To niczym wisienka na torcie złożonym z pozycji gatunku literatury obyczajowo-historycznej. Na takie książki warto czekać i szykować dla nich specjalne miejsce w sercu i na półce. „Wojna i miłość. Katarzyna i Igor” fenomenalna historia nakreślona z rozmachem. Dopracowana pod każdym kątem. Warto też zaznaczyć, że dla Kalety ta książka to debiut oczywiście jeśli chodzi o powieść historyczną. W sposób godny bicia pokłonów wykorzystała prawdziwą historię pradziadków swojego męża i wspomagając się nią, stworzyła swoją – cudowną. Chyba jeszcze nigdy nie napisałam aż tak cukierkowej opinii ale nie dziwcie się Państwo. O „Wojnie i miłości” można mówić tylko w taki właśnie sposób.


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Otwarte.

Link do opinii
Inne książki autora
Fiszki PLUS 1000 najważniejszych słów Włoski dla początkujących + GRATIS CD
0
Okładka ksiązki - Fiszki PLUS 1000 najważniejszych słów Włoski dla początkujących + GRATIS CD

Zawartość: 1000 fiszek + CD-ROM z programem i nagraniami MP3 + Kolorowe przegródki + etui Dlaczego Fiszki Plus? - uczysz się, korzystając z kompleksowego...

Słodkie królewny. Malowanka z naklejkami. Zaczarowana kredka
0
Okładka ksiązki - Słodkie królewny. Malowanka z naklejkami. Zaczarowana kredka

Słodkie królewny. Malowanka z naklejkami. Zaczarowana kredka Malowanka ze słodkimi księżniczkami to doskonała zabawa dla dzieci lubiących kolorowanie...

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy