Słynna NSA - National Security Agency została powołana do życia w oparciu o programy z czasów drugiej wojny światowej, których celem było złamanie szyfru Enigmy oraz innych niemieckich i japońskich maszyn szyfrujących. W okresie zimnej wojny, najważniejszym przeciwnikiem NSA był Związek Sowiecki. Dostęp do tajnej korespondencji Sowietów stał się zadaniem najwyższej wagi.

W swojej książce ,,Wojna szyfrów" Stephen Budiansky, ekspert w dziedzinie kryptologii, opowiada niezwykłą historię walki amerykańskich kryptologów z szyframi stosowanymi przez Związek Sowiecki i inne państwa komunistyczne. Opierając się na najnowszych dokumentach, odtwarza historię tajnej wojny, aż do obalenia Muru Berlińskiego, wojny pełnej porażek i sukcesów na drodze do złamania najbardziej skomplikowanych szyfrów dwudziestego wieku. ,,Wojna szyfrów" pozwala nie tylko zrozumieć historię, ale i współczesność instytucji, której działania budzą dziś tak wiele kontrowersji.

Stephen Budiansky jest wykładowcą i dziennikarzem specjalizującym się w historii wojskowości i kryptologii. Pisuje m.in. dla ,,New York Times", ,,The Washington Post", ,,The Wall Street Journal" i ,,The Economist". Pracuje również dla ,,Nature" i magazynu ,,World War II" oraz najważniejszego akademickiego periodyku, poświęconego historii kryptologii - ,,Cryptologia". Autor kilkunastu książek.

Informacje dodatkowe o Wojna szyfrów. Amerykańscy łamacze kodów i sekretna wojna ze Związkiem Sowieckim:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-03-28
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wojna szyfrów. Amerykańscy łamacze kodów i sekretna wojna ze Związkiem Sowieckim

Wojna szyfrów. Amerykańscy łamacze kodów i sekretna wojna ze Związkiem Sowieckim - opinie o książce