Wojny Przestrzeni

Krąg zemsty nie ma końca.

Kiedy się mścisz, sprawiasz, że twoim tropem rusza inny mściciel. Nie dzisiaj, nie jutro, ale za rok, za dekadę na pewno! Niczego nie pamiętamy tak dobrze jak doznanych krzywd. Niczego tak nie pragniemy jak wyrównania rachunków.

Mirosław Kutrzeba zabił już pięciu oprawców. Szósty nadal się przed nim ukrywa, ale nie czeka z założonymi rękoma. Pomagają mu ci, których Kutrzeba skrzywdził, realizując swoją misję.

Konflikt zapoczątkowany wendettą może ponownie sprowadzić na świat kataklizm. Nie przetrwają go ani bogowie, ani ludzie. Nie ma jednak ratunku, gdyż taka jest nieuchronna logika nieskończonego kręgu zemsty.

Po rewelacyjnym Pokoju Światów, czas na o wiele lepsze Wojny Przestrzeni. - Robert J. Szmidt, autor Samotności Anioła Zagłady, Łatwo być bogiem i Ucieczki z raju

Proza Majki znajduje złoty środek pomiędzy tym, co magiczne a realistyczne baśń gwiazd oblepia się smarem maszyn, mroczna materia kosmosu przekształca się w czarodziejską tkaninę a tytułowa Przestrzeń przenika przez zwykłe, książkowe karty - Marcin Podlewski, autor cyklu Głębia

Informacje dodatkowe o Wojny Przestrzeni:

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2017-02-28

Kup książkę Wojny Przestrzeni

Wojny Przestrzeni - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytatnik
czytatnik
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zemsta nie zna końca. Zawsze jest ktoś, kto będzie się mścił za doznane krzywdy. Ktoś, kto uczyni z pogoni za zbrodniarzem cel swojego życia. Szósty, na którego tak wytrwale poluje Kutrzeba, nadal nie zaznał swojej kary. Nie tylko pilnie się ukrywa, lecz także zdobywa sojuszników - tych, których Mirosław skrzywdził na drodze do swojej zemsty. Wygląda także i na to, że ma on wiele wspólnego z atakami przeprowadzanymi w różnych miejscach Wszechświata, a także w Malowanej Moskwie. To już zdecydowanie nie jest sprawa pomiędzy dwoma poróżnionymi mężczyznami. W tej grze stawka jest o wiele, wiele wyższa. Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/wojny-przestrzeni/
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2017-03-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2017, Mam, Wyzwanie - fantastyka,
Powrót po dwóch latach do Mitoświata. Paweł Majka nie ułatwia wspominków, z rozmachem kreśląc nowe wizje - począwszy od martwej bogini w skali planetarnej. "Myśl racjonalnie, do cholery! Nie ma nic prawdziwszego od legend!" Mniejsza o okładkę, nawet bez niej sięgnąłbym po wyczekiwany drugi tom Majki. Po dwóch latach historia trochę wywietrzała i zblakła w pamięci, a Autor nie idzie w kierunku łatwego i stopniowego przypominania faktów. Wręcz przeciwnie - brutalnie wrzuca czytelnika w sam środek wybuchającego konfliktu, którego korzenie są tajemnicze, a ich odkrycie nie nadejdzie prędko. Mało tego - równolegle opowiada historię sprzed czterdziestu lat, gdy Kutrzeba próbował dotrzeć do Szóstego. Opowiada historię..,. w świecie historii. To właśnie jest fascynujące w realiach Mitoświata - świat po Kresie, z uwolnioną fidezyjną energią wiary, legend i mitów jest chaotyczny i niebezpieczny. Trzeba uważać na opowieści i na to, w co się wierzy - bo może stać się rzeczywistością i zaburzyć porządek. Paweł Majka w drugim tomie w pełni, z premedytacją i humorem, wykorzystuje potencjał wykreowanego uniwersum. Już nie tylko mity, legendy i religie, ale i opowieści znane z popkultury, groszowe wydania powieści "na papierze tak tanim, że żółknie zanim opuści drukarnię", filmy fantastyczne, nielegalne fandomy to siła realnie wpływająca na kształt codzienności. Dodatkowo niesamowite rozwinięcie i wykorzystanie Malowanej Moskwy ( i nie tylko Moskwy...) - piękne opisy, uwzględniające nawet fizykę zachowania farb. Paweł Majka przykłada zresztą dużo uwagi do precyzyjnej i spójnej konstrukcji świata, dba o szczegóły fizyczne i techniczne, co dodatkowo uwiarygadnia całość. Konflikt, który wybucha już na wstępie musi być skoordynowany, bo dosięga wielu światów. Gdzie w tym wszystkim wpasowuje się Kutrzeba i jego pomsta? Kto chce sięgnąć po malowany świat? Konstrukcja powieści daje dużo frajdy w czasie czytania, bo gdy już zaczynamy powoli konstruować sobie obraz intrygi, ona schodzi głębiej. I głębiej. Jak chińskie pudełeczka nie pozwala na natychmiastowe określenie motywów i sprawców, gęsto wplatając w tło zarówno popkulturalne łypnięcia okiem do czytelnika, jak i "ludzkościową" kontrkulturę - pisarzy fantastów teoretyzujących o świecie bez potęgi fidezyny, a opartych na klasycznej fizyce. Padają znajome nazwiska - Zajdel, Snerg ze swoimi teoriami, ale i Parowski. Kim jest Szósty? Czy w ogóle istnieje? Zemsta prowadzi zarówno Kutrzebę, jak i Koryckiego w niebezpieczne rejony, zawiązują się dziwne sojusze (w równie dziwnych miejscach, a "iście krakowscy anarchiści" rozłożyli mnie na łopatki), wrzący świat dodatkowo wzburzany jest gwałtownymi działaniami, nawet bogowie zostają spętani przez większe siły. Trwająca dwa stulecia wróżda została rozmyślnie zaplanowana... Finał zaskakujący i dramatyczny - nawet naprzemienne akcje z Malowanej i Twardego Świata nie powodowały skoków napięcia. Ciekaw jestem, czy powstanie kolejny tom - bo dzieje się i ta opowieść czeka na zwerbalizowanie. O to właśnie chodzi w tej opowieści złożonej z opowieści. Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Genius Creations.

Zemsta rodzi zemstę. Aby dopełnić zemsty, Kutrzeba musi zabić Szóstego. O bohaterze krążą już legendy. Różne czasy, różne przeobrażenia, różne przestrzenie. Marsjanie, bogowie, ludzie, bohaterowie legend - czy mogą żyć w pokoju? Czy nad światem nie wisi groźba wojny? Wśród tej zawieruchy, swą drogą podąża Kutrzeba, którego wspierają dawni znajomi. A w Malowanej Moskwie "rządzi" kot Behemot. Może z taką załogą uda się przerwać odwieczny rozlew krwi.