Wolne

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2012-12-19
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978‑83‑6

"Wolne" to dwanaście rozmów z kobietami, które wybrały podróż do wolności. Ich wolność jest darem, ale i bywa gorzką koniecznością. To opowieść o kobietach, których siła wydaje się niewyczerpana i u których determinacja jest właściwie grupą krwi.

Kup książkę Wolne

Opinie o książce - Wolne

Avatar użytkownika - Matt
Matt
Przeczytane:2014-09-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Książka jest zapisem rozmów autora Remigiusza Grzeli z kobietami, są to kobiety, które odniosły w życiu sukces, każda na swój sposób, ale przede wszystkim żyjąc w zgodzie ze sobą. Są wśród nich aktorki, reporterki, legendarna tramwajarka, pisarka, reżyserka, skrzypaczka, poetka. Każda inna, z innym życiorysem i bagażem doświadczeń. Jest wśród nich m. in. niedawno zmarła Teresa Torańska, ikona dziennikarstwa, autorka słynnego zbioru rozmów z komunistami "Oni", Hanna Krall, czy Agnieszka Holland.
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2017-12-12, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Złodzieje koni
Remigiusz Grzela0
Okładka ksiązki - Złodzieje koni

„Złodzieje koni” to powieść o pokoleniach mężczyzn w „zaklętym” kręgu kompleksów, słabości i tchórzostwa. „Romantykach”...

Remigiusz Grzela0
Okładka ksiązki - Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, wychowanka „Solidarności”, lekarka Wałęsy

Pan się mną interesuje ze względu na moją długowieczność. A to nie wystarczy. To nie moja zasługa. Jestem długowieczna przez Hitlera. Dowiedziono naukowo...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada