Wrażliwość barbarzyńcy

Araceli Ramirez pracuje jako służąca w rezydencji państwa Torres-Thompsonów, zamieszkujących bogatą dzielnicę miasteczka na obrzeżach Los Angeles. Pewnego ranka, po ostrej kłótni między małżonkami, Meksykanka budzi się w pustym - jeśli nie liczyć synów właścicieli - domu. Nie może się dodzwonić do ich rodziców, a jedynym znanym jej krewnym chłopców jest senor Torres, uwieczniony na starej rodzinnej fotografii. Niewiele myśląc, Araceli wsiada z dziećmi do autobusu i udaje się na poszukiwania ich dziadka. Kiedy po powrocie do domu Maureen i Scott odkrywają, że dzieci zniknęły, bez chwili namysłu kłamią, nie zdając sobie sprawy z możliwych konsekwencji.

Odarty z hollywoodzkiego blasku, prawdziwy obraz życia w Południowej Kalifornii, gdzie mnogość ras, języków, marzeń i ambicji tworzy wybuchową mieszankę.
Bookreporter

Héctor Tobar - amerykański pisarz, dziennikarz i dumny mieszkaniec Los Angeles, laureat Nagrody Pulitzera. Jego trzecia książka, ,,Wrażliwość barbarzyńcy" została uznana za jedną z najlepszych książek 2011 roku przez ,,New York Times", ,,San Francisco Chronicle" i ,,Boston Globe", zdobyła California Book Award for Fiction i trafiła na listę bestsellerów ,,Los Angeles Times".

Informacje dodatkowe o Wrażliwość barbarzyńcy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-14
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Wrażliwość barbarzyńcy

Wrażliwość barbarzyńcy - opinie o książce

Ciemność
Hector Tobar0
Okładka ksiązki - Ciemność

Kiedy na pustyni Atakama zawaliło się wnętrze góry podziurawionej górniczymi korytarzami, 625 metrów pod ziemią, w ciemności, wilgoci...