reklama

Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2019-10-23
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-62248-67-4
Liczba stron: 32

Ocena: 6 (1 głosów)

Dawno, dawno temu w Zaczarowanej Krainie… Nasza opowieść zaczyna się tak, jak wiele bajek. Dalej jednak jest już zupełnie inaczej...

To historia o małej wróżce Zuzi. Była bardzo miłą, chociaż psotną wróżką, czasem też nieco smutną. Dlaczego? Bo w zamku, w którym mieszkała ze swoimi rodzicami, nie było innych małych wróżek i Zuzia nie miała się z kim bawić. Pewnego dnia wpadła na wspaniały pomysł. Zabrała z komnaty czarów różdżkę i wyczarowała mnóstwo cudownych dzieci.

Co z jej czarów wynikło? Jak skończyła się ta historia? Musicie o tym przeczytać. A jeśli polubicie Zuzię i jej wspaniałych przyjaciół i po przeczytaniu książeczki smutno Wam będzie rozstawać się z nimi… ciii… zdradzimy Wam pewien sekret. Wróżka Zuzia kocha wszystkie dzieci i z całą pewnością wkrótce do Was wróci.

Magdalena Kryger – doktor nauk medycznych, pediatra, pracuje w szpitalu uniwersyteckim, gdzie na co dzień spotyka niezwykłe dzieci. Do napisania książeczki o wróżce Zuzi zainspirowała ją praca oraz jej trzy córki i ich reakcje na „odmienność”.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Wróżki zajmują szczególne miejsce w dziecięcej wyobraźni. Owe istoty, słynące z dobroci i pozytywnego nastawienia do świata, pomagają ludziom ubogim i potrzebującym. Dziecko doskonale wie, że wróżka ma czapkę z welonem, przezroczyste skrzydełka, uroczy uśmiech, długie blond loki, piękną suknię oraz czarodziejską różdżkę, wykonaną z gałęzi głogu, cisu lub wierzby. Publikacja Wydawnictwa Alegoria ucieszy kilkuletnie dzieci (starsze z pewnością również), do nich bowiem jest skierowane przesłanie wynikające z uczynków sympatycznej i delikatnej wróżki. Książeczka Wróżka Zuzia i cudowne dzieci została napisana z myślą o osobach z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, a te – o czym powszechnie wiadomo – nie zawsze mogą cieszyć się ogólnym zrozumieniem oraz bezinteresowną pomocą ze strony ludzi zdrowych. Wychodząc naprzeciw tym, którzy dotknięci zostali zaburzeniami fizycznymi i intelektualnymi, Magdalena Kryger podjęła próbę dotarcia do „cudownych dzieci”. W tym celu przenosi młodego czytelnika do Zaczarowanej Krainy, na szczyt Niebieskiej Góry. Ochchchch, jakże tam pięknie! Achchchh, ileż wspaniałych zabawek! Jest i przedsiębiorcza wróżka Zuzia z niebanalnymi pomysłami, nad których realizacją wcale nie musi się zastanawiać. Wymachiwanie czarodziejską różdżką – o czym młody czytelnik szybko będzie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Dzisiaj słów kilka o kolejnej lekturze dla młodszych czytelników, a jest nią „Wróżka Zuzia i cudowne dzieci” autorstwa Magdaleny Kryger ze wspaniałymi ilustracjami wykonanymi przez Aleksandrę Jamrożkiewicz.

Główną bohaterką jak wskazuje na to tytuł jest Wróżka Zuzia, która mieszkając w zamku jedynie ze swoimi rodzicami często czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia postanawia, więc sama wyczarować sobie przyjaciół do wspólnych zabaw.

Tak też się dzieje i w tym właśnie momencie rozpoczyna się dydaktyczna funkcja tej książeczki. Zastanawiacie się zapewne dlaczego? Ano dlatego, iż nowi przyjaciele Zuzi są bardzo różnorodni i odrobinkę nietypowi, o czym przekonacie się czytając tę historię. Zuzi jednak taki stan rzeczy ani trochę nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – wszyscy bohaterowie świetnie się bawią!

Książeczka ta pomimo swojej stosunkowo niewielkiej objętości ma w sobie niezwykle ważny, a zarazem przystępny dla dzieci przekaz. Dotyczy on tolerancji, a także uczenia się akceptowania odmienności innego człowieka także tej przejawiającej się w wyglądzie fizycznym i związanymi z tym ograniczeniami, czy też niestandardowym zachowaniem.

Autorka w sposób bardzo plastyczny pokazała najmłodszym, iż różnych rodzajów odmienności absolutnie nie trzeba się bać, a szczery uśmiech i wyciągnięta dłoń bardzo często wystarczą, aby się zapoznać i przełamać przysłowiowe pierwsze lody.

Całości dopełniają jak już wcześniej wspomniałam barwne ilustracje, które posiadają rozkładane skrzydełka, co dodatkowo wzbogaca lekturę opowieści o „Wróżce Zuzi i cudownych dzieciach”.

Gwarantuje Wam, że czas spędzony z małą Zuzią i jej kompanami będzie dla Waszych milusińskich miłym, lecz także pouczającym czasem.
Gorąco polecam tę pozycję, ponieważ dzieci najlepiej uczą się właśnie przez zabawę, a niniejsza książeczka zawiera w sobie oba te elementy – bawiąc uczy, a ucząc bawi.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2020/02/zajrzyjcie-do-swiata-wrozki-zuzi-i-jej.html

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje