Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Dawno, dawno temu w Zaczarowanej Krainie… Nasza opowieść zaczyna się tak, jak wiele bajek. Dalej jednak jest już zupełnie inaczej...

To historia o małej wróżce Zuzi. Była bardzo miłą, chociaż psotną wróżką, czasem też nieco smutną. Dlaczego? Bo w zamku, w którym mieszkała ze swoimi rodzicami, nie było innych małych wróżek i Zuzia nie miała się z kim bawić. Pewnego dnia wpadła na wspaniały pomysł. Zabrała z komnaty czarów różdżkę i wyczarowała mnóstwo cudownych dzieci.

Co z jej czarów wynikło? Jak skończyła się ta historia? Musicie o tym przeczytać. A jeśli polubicie Zuzię i jej wspaniałych przyjaciół i po przeczytaniu książeczki smutno Wam będzie rozstawać się z nimi… ciii… zdradzimy Wam pewien sekret. Wróżka Zuzia kocha wszystkie dzieci i z całą pewnością wkrótce do Was wróci.

Magdalena Kryger – doktor nauk medycznych, pediatra, pracuje w szpitalu uniwersyteckim, gdzie na co dzień spotyka niezwykłe dzieci. Do napisania książeczki o wróżce Zuzi zainspirowała ją praca oraz jej trzy córki i ich reakcje na „odmienność”.

Informacje dodatkowe o Wróżka Zuzia i cudowne dzieci:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2019-10-23
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-62248-67-4

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Wróżka Zuzia i cudowne dzieci - opinie o książce

Dzisiaj słów kilka o kolejnej lekturze dla młodszych czytelników, a jest nią „Wróżka Zuzia i cudowne dzieci” autorstwa Magdaleny Kryger ze wspaniałymi ilustracjami wykonanymi przez Aleksandrę Jamrożkiewicz.

Główną bohaterką jak wskazuje na to tytuł jest Wróżka Zuzia, która mieszkając w zamku jedynie ze swoimi rodzicami często czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia postanawia, więc sama wyczarować sobie przyjaciół do wspólnych zabaw.

Tak też się dzieje i w tym właśnie momencie rozpoczyna się dydaktyczna funkcja tej książeczki. Zastanawiacie się zapewne dlaczego? Ano dlatego, iż nowi przyjaciele Zuzi są bardzo różnorodni i odrobinkę nietypowi, o czym przekonacie się czytając tę historię. Zuzi jednak taki stan rzeczy ani trochę nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – wszyscy bohaterowie świetnie się bawią!

Książeczka ta pomimo swojej stosunkowo niewielkiej objętości ma w sobie niezwykle ważny, a zarazem przystępny dla dzieci przekaz. Dotyczy on tolerancji, a także uczenia się akceptowania odmienności innego człowieka także tej przejawiającej się w wyglądzie fizycznym i związanymi z tym ograniczeniami, czy też niestandardowym zachowaniem.

Autorka w sposób bardzo plastyczny pokazała najmłodszym, iż różnych rodzajów odmienności absolutnie nie trzeba się bać, a szczery uśmiech i wyciągnięta dłoń bardzo często wystarczą, aby się zapoznać i przełamać przysłowiowe pierwsze lody.

Całości dopełniają jak już wcześniej wspomniałam barwne ilustracje, które posiadają rozkładane skrzydełka, co dodatkowo wzbogaca lekturę opowieści o „Wróżce Zuzi i cudownych dzieciach”.

Gwarantuje Wam, że czas spędzony z małą Zuzią i jej kompanami będzie dla Waszych milusińskich miłym, lecz także pouczającym czasem.
Gorąco polecam tę pozycję, ponieważ dzieci najlepiej uczą się właśnie przez zabawę, a niniejsza książeczka zawiera w sobie oba te elementy – bawiąc uczy, a ucząc bawi.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Wróżka Zuzia i cudowny chłopiec
Magdalena Kryger 0
Okładka ksiązki - Wróżka Zuzia i cudowny chłopiec

Dawno, dawno temu w Zaczarowanej Krainie mała wróżka Zuzia wyczarowała cudowne dzieci. Dzięki temu zyskała wielu wspaniałych przyjaciół,...